Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vermut?

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vermut patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: informace, Nápoje, terminologie, význam pojmu, pojem, Nápoje, odborný výraz, co znamená, formulace, terminus technicus, synonymum, názvosloví, vysvětlení, heslo, termín, slovo, odborné názvosloví, význam


Pojem Vermut je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vermut? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Koktejl Negroni

Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay
Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Vermut

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vermut ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Vermut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Vermut na Youtube

Hledat heslo Vermut ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vermut ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Vermut ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Vermut? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Regina Rázlová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?