Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vermut?

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vermut? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Vermut je v kategorii nápoje

Klíčová slova: synonymum, význam, formulace, heslo, Vermut, slovník, informace, přesný význam, slovo, význam slova, co znamená, nápoje, lexikon, wiki, co je to Vermut?, terminus technicus, popis, definice pojmu


Pojem Vermut je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vermut? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Koktejl Negroni

Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay
Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat pojem Vermut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Vermut ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vermut na Youtube

Hledat slovo Vermut ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vermut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Vermut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Vermut? resp. jaký je význam slova Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Gigant? Znáte a víte kdo je Jiří Adamíra? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Vermut hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?