Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vermut

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vermut? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vermut patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Vermut?, slovník, terminologie, význam, odborné názvosloví, definice, Vermut, informace, popis, definice pojmu, Nápoje, přesný význam, význam slova, slovo, wiki, termín, co znamená


Pojem Vermut je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vermut?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Více informací o pojmu Vermut lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vermut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vermut ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vermut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Vermut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vermut na Youtube

Najít heslo Vermut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vermut? resp. co přesně znamená slovo Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Richard Nixon? Znáte a víte kdo je Cheater? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?