Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vermut

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vermut? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vermut je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: wiki, lexikon, přesný význam, Nápoje, popis, pojem, význam slova, synonymum, co to je, co znamená, formulace, informace, význam, co je to Vermut?, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, heslo


Pojem Vermut je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vermut?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Koktejl Negroni

Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay
Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít slovo Vermut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vermut ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Vermut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Vermut ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Vermut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Vermut ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vermut? resp. co to je Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Cheater? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?