Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je Vermut? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vermut

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vermut s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Vermut je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, formulace, slovník, synonymum, nápoje, odborné názvosloví, termín, přesný význam, terminus technicus, heslo, nápoje, co to je, význam slova, definice pojmu, co je to Vermut?, pojem, přesný výraz, definice


Pojem Vermut je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vermut? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Koktejl Negroni

Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay
Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Vermut na Youtube

Zkusit najít výraz Vermut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Vermut ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vermut ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Vermut ve Wikislovníku

Zkusit najít Vermut na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Vermut? resp. co znamená výraz Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Ursula Andress? Znáte a víte kdo je Oponent? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?