Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vermut?

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.


Co je to Vermut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vermut? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vermut se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, význam, wiki, synonymum, formulace, termín, význam pojmu, informace, vysvětlení, přesný výraz, slovo, slovník, popis, Vermut, co je to Vermut?, terminologie, heslo, lexikon


Pojem Vermut je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vermut píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Koktejl Negroni

Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay
Aperitiv Negroni je koktejl vzniklý smíchání sladkého vermutu, Campari a ginu. Autor: tom-harrison93, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vermut ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vermut na Google.cz

Hledat výraz Vermut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vermut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vermut na Youtube

Zkusit najít slovo Vermut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vermut například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vermut? resp. co se skrývá pod slovem Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Jakub Vrána? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?