Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burrito. Co znamená odborný pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Co je to Burrito? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Burrito?

Burrito je pokrm mexického původu, který se nejprve rozšířil v USA a později se dostal do Evropy. Jde o náplň, zabalenou do kukuřičné tortilly. V Mexiku bylo burrito známé již v pradávné minulosti, kdy tortilla sloužila k zabalení a uchování zeleniny i dalších potravin. Současná podoba burrita byla poprvé popsána v mexickém slovníku z roku 1895. K původu samotného pojmenování se váže více historek. Burro znamená španělsky osel, burrito malý osel. Nemá to však nic společného s použitím oslího masa. Nejvěrohodnější vysvětlení původu názvu je vyprávění o muži, který měl stánek s potravinami. Ty přepravoval v brašnách pověšených na oslíkovi a jídlo zabalil do tortill, aby si udrželo správnou teplotu.
Populárními se staly tortilly začátkem 20. století, protože se dají rychle a snadno připravit. I náplně tortill prošly mnoha proměnami, z původní směsi masa, rajčat a sýra se stala bohatá náplň například s fazolemi, zeleninou nebo rýží. Náplně si přizpůsobují jednotlivé národy podle vlastní chuti a svou snídaňovou verzi mají také fastfoody. Oblíbené jsou i burrito bowl, misy obsahující jednotlivé suroviny.


Co je to Burrito? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burrito. Co znamená odborný pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Burrito? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Burrito se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, jídlo, odborné názvosloví, definice, jídlo, terminologie, co znamená, přesný význam, význam slova, pojem, wiki, Burrito, význam


Pojem Burrito je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Burrito ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Burrito na Google.cz

Zkusit najít heslo Burrito ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burrito ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Burrito na Youtube

Vyhledat výraz Burrito ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Burrito například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Burrito? resp. co označuje slovo Burrito? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burrito, odpověď na dotaz co je to Burrito?. Víte např. kdo to je Jim Walton? Znáte a víte kdo je Heretik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.