Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burrito. Co znamená pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Co je to Burrito? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Burrito?

Burrito je pokrm mexického původu, který se nejprve rozšířil v USA a později se dostal do Evropy. Jde o náplň, zabalenou do kukuřičné tortilly. V Mexiku bylo burrito známé již v pradávné minulosti, kdy tortilla sloužila k zabalení a uchování zeleniny i dalších potravin. Současná podoba burrita byla poprvé popsána v mexickém slovníku z roku 1895. K původu samotného pojmenování se váže více historek. Burro znamená španělsky osel, burrito malý osel. Nemá to však nic společného s použitím oslího masa. Nejvěrohodnější vysvětlení původu názvu je vyprávění o muži, který měl stánek s potravinami. Ty přepravoval v brašnách pověšených na oslíkovi a jídlo zabalil do tortill, aby si udrželo správnou teplotu.
Populárními se staly tortilly začátkem 20. století, protože se dají rychle a snadno připravit. I náplně tortill prošly mnoha proměnami, z původní směsi masa, rajčat a sýra se stala bohatá náplň například s fazolemi, zeleninou nebo rýží. Náplně si přizpůsobují jednotlivé národy podle vlastní chuti a svou snídaňovou verzi mají také fastfoody. Oblíbené jsou i burrito bowl, misy obsahující jednotlivé suroviny.


Co je to Burrito? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burrito. Co znamená pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Burrito s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Burrito je v kategorii jídlo

Klíčová slova: pojem, popis, wiki, význam slova, význam pojmu, slovník, jídlo, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, co je to Burrito?, synonymum, co znamená, informace, Burrito, definice, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Burrito je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Burrito?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burrito je pokrm charakteristický pro mexickou kuchyni (zejména v severní části země) a její modernizovanou variantu v USA, nazývanou Tex-Mex. Je tvořen tortillou, na kterou se umístí náplň a zaroluje do podoby válce, jehož konce jsou (na rozdíl od obyčejného tortillového wrapu) založeny, aby se uvnitř drželo teplo a kousky náplně nevypadávaly. Hotové burrito se obvykle ještě zapéká nebo smaží (tato úprava má název chimichanga). Burrito se zpravidla prodává jako rychlé občerstvení do ruky, existuje však také varianta zvaná wet burrito, která se přelije pálivou omáčkou a servíruje na talíři s příborem.
Náplň burrita je tvořena orestovaným nebo grilovaným masem (hovězím, vepřovým nebo kuřecím) nakrájeným na nudličky a vařenými rozmačkanými fazolemi (frijoles refritos), může se přidat také vařená rýže, kukuřice, rajčata, hlávkový salát nebo strouhaný sýr, k dochucení podle vkusu zákazníka slouží koriandr setý, chilli paprička, zakysaná smetana nebo omáčky guacamole, salsa a mole poblano. V okolí Santa Fe se připravuje tzv. snídaňové burrito, plněné míchanými vajíčky a slaninou nebo klobásou.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Burrito na Youtube

Najít pojem Burrito ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Burrito ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burrito ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Burrito ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Burrito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Burrito například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Burrito? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Burrito? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burrito, odpověď na dotaz co je to Burrito?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Kmotr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Burrito i v jiné sekci než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.