Co je to?
Definice výrazu, termínu Burrito. Co znamená odborný pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Co je Burrito?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Burrito

Burrito je pokrm mexického původu, který se nejprve rozšířil v USA a později se dostal do Evropy. Jde o náplň, zabalenou do kukuřičné tortilly. V Mexiku bylo burrito známé již v pradávné minulosti, kdy tortilla sloužila k zabalení a uchování zeleniny i dalších potravin. Současná podoba burrita byla poprvé popsána v mexickém slovníku z roku 1895. K původu samotného pojmenování se váže více historek. Burro znamená španělsky osel, burrito malý osel. Nemá to však nic společného s použitím oslího masa. Nejvěrohodnější vysvětlení původu názvu je vyprávění o muži, který měl stánek s potravinami. Ty přepravoval v brašnách pověšených na oslíkovi a jídlo zabalil do tortill, aby si udrželo správnou teplotu.
Populárními se staly tortilly začátkem 20. století, protože se dají rychle a snadno připravit. I náplně tortill prošly mnoha proměnami, z původní směsi masa, rajčat a sýra se stala bohatá náplň například s fazolemi, zeleninou nebo rýží. Náplně si přizpůsobují jednotlivé národy podle vlastní chuti a svou snídaňovou verzi mají také fastfoody. Oblíbené jsou i burrito bowl, misy obsahující jednotlivé suroviny.


Co je to Burrito? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Burrito. Co znamená odborný pojem Burrito z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Burrito? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Burrito je v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, terminologie, popis, definice pojmu, lexikon, jídlo, slovník, heslo, Burrito, co to je, synonymum, odborné názvosloví, pojem, informace, wiki, definice, význam pojmu


Pojem Burrito je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burrito? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burrito je pokrm charakteristický pro mexickou kuchyni (zejména v severní části země) a její modernizovanou variantu v USA, nazývanou Tex-Mex. Je tvořen tortillou, na kterou se umístí náplň a zaroluje do podoby válce, jehož konce jsou (na rozdíl od obyčejného tortillového wrapu) založeny, aby se uvnitř drželo teplo a kousky náplně nevypadávaly. Hotové burrito se obvykle ještě zapéká nebo smaží (tato úprava má název chimichanga). Burrito se zpravidla prodává jako rychlé občerstvení do ruky, existuje však také varianta zvaná wet burrito, která se přelije pálivou omáčkou a servíruje na talíři s příborem.
Náplň burrita je tvořena orestovaným nebo grilovaným masem (hovězím, vepřovým nebo kuřecím) nakrájeným na nudličky a vařenými rozmačkanými fazolemi (frijoles refritos), může se přidat také vařená rýže, kukuřice, rajčata, hlávkový salát nebo strouhaný sýr, k dochucení podle vkusu zákazníka slouží koriandr setý, chilli paprička, zakysaná smetana nebo omáčky guacamole, salsa a mole poblano. V okolí Santa Fe se připravuje tzv. snídaňové burrito, plněné míchanými vajíčky a slaninou nebo klobásou.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Burrito na Youtube

Vyhledat výraz Burrito ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Burrito na Google.cz

Zkusit najít frázi Burrito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Burrito ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Burrito ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burrito například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Burrito? resp. co znamená výraz Burrito? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burrito, odpověď na dotaz co je to Burrito?. Víte např. kdo to je Duchovní? Znáte a víte kdo je Kateřina Winterová? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Burrito i v jiné sekci než je kategorie jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.