Co je to?
Výraz, termín, definice slova Justice. Co znamená odborný pojem Justice z kategorie Právo?

Co je to Justice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Justice?

Justice je označením s několika významy – v právním smyslu se jedná o spravedlnost a soudní moc, v oblasti hudby je justice názvem hudební skupiny a tento název nese i několik filmů. Nejčastěji se slovo justice používá ve smyslu soudní moci.
Justice jako soudní moc je složkou státní moci. Jejími vykonavateli jsou nezávislé soudy. Ty rozhodují o věcech, které jsou do jejich pravomoci svěřeny zákonem, např. v trestním, občanskoprávním či správním řízení nebo ústavním soudnictví.


Co je to Justice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Justice. Co znamená odborný pojem Justice z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Justice doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Justice se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: popis, lexikon, synonymum, přesný výraz, Právo, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, slovo, heslo, wiki, informace, terminologie, význam pojmu, definice, pojem


Pojem Justice je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Justice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Justice může označovat:

♦ spravedlnost, z latinského výrazu iustitia, odkud byl přejat do dalších evropských jazyků
♦ soudní moc, soudnictví a další instituce práva
♦ výkon spravedlnosti (činnost soudů, státních zástupců, policie a dalších orgánů)
zastaralé pojmenování šibenice

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Justice na Youtube

Hledat termín Justice ve Wikislovníku

Hledat heslo Justice na Google.cz

Zkusit najít pojem Justice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Justice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Justice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Justice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Justice? resp. co vlastně znamená slovo Justice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Justice, odpověď na dotaz co je to Justice?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.