Co je to?
Výraz, termín, definice slova Justice. Co znamená odborný pojem Justice z kategorie Právo?

Co je to Justice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Justice?

Justice je označením s několika významy – v právním smyslu se jedná o spravedlnost a soudní moc, v oblasti hudby je justice názvem hudební skupiny a tento název nese i několik filmů. Nejčastěji se slovo justice používá ve smyslu soudní moci.
Justice jako soudní moc je složkou státní moci. Jejími vykonavateli jsou nezávislé soudy. Ty rozhodují o věcech, které jsou do jejich pravomoci svěřeny zákonem, např. v trestním, občanskoprávním či správním řízení nebo ústavním soudnictví.


Co je to Justice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Justice. Co znamená odborný pojem Justice z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Justice můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Justice je v sekci právo

Klíčová slova: pojem, slovo, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, wiki, slovník, význam slova, právo, přesný výraz, význam, co znamená, formulace, heslo, význam pojmu, popis, lexikon, co je to Justice?


Pojem Justice je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Justice dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Justice může označovat:

♦ spravedlnost, z latinského výrazu iustitia, odkud byl přejat do dalších evropských jazyků
♦ soudní moc, soudnictví a další instituce práva
♦ výkon spravedlnosti (činnost soudů, státních zástupců, policie a dalších orgánů)
zastaralé pojmenování šibenice

Jiné informační zdroje o pojmu Justice

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Justice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Justice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Justice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Justice na Youtube

Hledat slovo Justice na Google.cz

Zkusit najít termín Justice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Justice například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Justice? resp. co se skrývá pod slovem Justice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Justice, odpověď na dotaz co je to Justice?. Víte např. kdo to je Adam Mišík? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.