Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hydrops žlučníku. Co znamená slovo Hydrops žlučníku z kategorie Nemoce?

Co je Hydrops žlučníku?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hydrops žlučníku

Hydrops žlučníku je nepříjemnou komplikací při zánětu žlučových cest nebo zablokování žlučovým kaménkem. Jde o nahromadění tekutiny v žlučníku. Žlučové šťávy ve velkém množství neodtékají a žlučník se neúměrně zvětšuje. Žluč a také sůl se vstřebá a zbyde tekutina a hlen.
Hydrops žlučníku se projevuje nejdříve bolestí v krajině břišní na pravé straně, postižený cítí tlak, nucení na zvracení a celkovou nevolnost.


Co je to Hydrops žlučníku? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hydrops žlučníku. Co znamená slovo Hydrops žlučníku z kategorie Nemoce?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Hydrops žlučníku patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: informace, lexikon, odborné názvosloví, co to je, formulace, slovník, terminologie, terminus technicus, Hydrops žlučníku, definice, synonymum, význam slova, co znamená, termín, přesný význam, heslo, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Hydrops žlučníku je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Hydrops žlučníku ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Hydrops žlučníku na Google obrázcích

Vyhledat termín Hydrops žlučníku ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Hydrops žlučníku ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Hydrops žlučníku na Google.cz

Hledat videa s názvem Hydrops žlučníku na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrops žlučníku například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Hydrops žlučníku? resp. co je to Hydrops žlučníku? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrops žlučníku, odpověď na dotaz co je to Hydrops žlučníku?. Víte např. kdo to je Vlado Bohdan? Znáte a víte kdo je William James? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina, hydrops žlučníku, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.