Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prvek. Co znamená slovo Prvek z kategorie Chemie?

Co je Prvek? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prvek?

Prvek je označení pro takovou látku, kterou není možno dál zjednodušovat pomocí chemických postupů. Skládá se z identických atomů a jeho přesné určení mu dává protonové číslo. To poskytuje i další informace, počet protonů, které obsahuje jádro, počet elektronů v neionizovaném obalu a také popis umístění prvku v periodické soustavě prvků. Každý prvek zde má symbol, který vychází z názvu prvku. Atomovou hmotnost prvku určuje počet nukleonů v jádře. Chemické vlastnosti prvku určují elektrony vnější čili valenční. Elektrony mají slupkové uspořádání, jejich počet je postupný.
Přirozených prvků je 94, poslední v řadě je plutonium. Další prvky již byly uměle vytvořené. Každý prvek dosud známý ve vesmíru se vyskytuje i na Zemi. Kromě atomové hmotnosti se u prvků určuje také molární hmotnost, hustota, elektronová konfigurace, oxidační čísla, teplota tání a varu, měrná tepelná kapacita, poločas rozpadu a další.


Co je to Prvek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prvek. Co znamená slovo Prvek z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Prvek patří do kategorie chemie

Klíčová slova: synonymum, význam, pojem, co je to Prvek?, odborný výraz, definice, termín, popis, význam pojmu, informace, chemie, chemie, lexikon, slovo, formulace, co znamená, přesný výraz, wiki


Pojem Prvek je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prvek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Chemický prvek je látka skládající se z atomů jednoho druhu (atomů se stejným protonovým číslem).
Na Zemi se přirozeně vyskytuje 94 prvků, další prvky byly vyrobeny uměle. Všechny prvky se dají systematicky uspořádat do periodické soustavy prvků. Aktuálně je známo celkem 118 prvků.

Hledejte pojem Prvek v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Prvek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Prvek ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Prvek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Prvek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvek ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Prvek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Prvek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvek, odpověď na dotaz co je to Prvek?. Víte např. kdo to je Věra Křesadlová? Znáte a víte kdo je Lucie Žáčková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.