Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvek. Co znamená odborný pojem Prvek z kategorie Chemie?

Co je to Prvek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Prvek?

Prvek je označení pro takovou látku, kterou není možno dál zjednodušovat pomocí chemických postupů. Skládá se z identických atomů a jeho přesné určení mu dává protonové číslo. To poskytuje i další informace, počet protonů, které obsahuje jádro, počet elektronů v neionizovaném obalu a také popis umístění prvku v periodické soustavě prvků. Každý prvek zde má symbol, který vychází z názvu prvku. Atomovou hmotnost prvku určuje počet nukleonů v jádře. Chemické vlastnosti prvku určují elektrony vnější čili valenční. Elektrony mají slupkové uspořádání, jejich počet je postupný.
Přirozených prvků je 94, poslední v řadě je plutonium. Další prvky již byly uměle vytvořené. Každý prvek dosud známý ve vesmíru se vyskytuje i na Zemi. Kromě atomové hmotnosti se u prvků určuje také molární hmotnost, hustota, elektronová konfigurace, oxidační čísla, teplota tání a varu, měrná tepelná kapacita, poločas rozpadu a další.


Co je to Prvek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvek. Co znamená odborný pojem Prvek z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Prvek s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Prvek se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: definice, termín, Prvek, popis, význam, wiki, přesný výraz, co je to Prvek?, vysvětlení, co to je, význam pojmu, chemie, odborný výraz, slovo, co znamená, terminologie, definice pojmu, informace


Pojem Prvek je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Prvek dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Chemický prvek je látka skládající se z atomů jednoho druhu (atomů se stejným protonovým číslem).
Na Zemi se přirozeně vyskytuje 94 prvků, další prvky byly vyrobeny uměle. Všechny prvky se dají systematicky uspořádat do periodické soustavy prvků. Aktuálně je známo celkem 118 prvků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Prvek na Google.cz

Vyhledat výraz Prvek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Prvek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Prvek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Prvek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Prvek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Prvek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvek, odpověď na dotaz co je to Prvek?. Víte např. kdo to je Mrdna? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.