Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvek. Co znamená odborný pojem Prvek z kategorie Chemie?

Co je to Prvek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prvek?

Prvek je označení pro takovou látku, kterou není možno dál zjednodušovat pomocí chemických postupů. Skládá se z identických atomů a jeho přesné určení mu dává protonové číslo. To poskytuje i další informace, počet protonů, které obsahuje jádro, počet elektronů v neionizovaném obalu a také popis umístění prvku v periodické soustavě prvků. Každý prvek zde má symbol, který vychází z názvu prvku. Atomovou hmotnost prvku určuje počet nukleonů v jádře. Chemické vlastnosti prvku určují elektrony vnější čili valenční. Elektrony mají slupkové uspořádání, jejich počet je postupný.
Přirozených prvků je 94, poslední v řadě je plutonium. Další prvky již byly uměle vytvořené. Každý prvek dosud známý ve vesmíru se vyskytuje i na Zemi. Kromě atomové hmotnosti se u prvků určuje také molární hmotnost, hustota, elektronová konfigurace, oxidační čísla, teplota tání a varu, měrná tepelná kapacita, poločas rozpadu a další.


Co je to Prvek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvek. Co znamená odborný pojem Prvek z kategorie Chemie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prvek? s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Prvek je v sekci chemie

Klíčová slova: chemie, lexikon, co to je, chemie, vysvětlení, definice, popis, názvosloví, Prvek, význam slova, terminologie, synonymum, heslo, přesný výraz, informace, přesný význam, význam pojmu, slovo


Pojem Prvek je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prvek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemický prvek je látka skládající se z atomů jednoho druhu (atomů se stejným protonovým číslem).
Na Zemi se přirozeně vyskytuje 94 prvků, další prvky byly vyrobeny uměle. Všechny prvky se dají systematicky uspořádat do periodické soustavy prvků. Aktuálně je známo celkem 118 prvků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Prvek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Prvek na Google.cz

Najít heslo Prvek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Prvek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Prvek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvek například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Prvek? resp. co znamená Prvek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvek, odpověď na dotaz co je to Prvek?. Víte např. kdo to je Chris Froome? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.