Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vodík. Co znamená odborný pojem Vodík z kategorie Chemie?

Co je to Vodík? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vodík

Vodík je prvek, který ze tří čtvrtin tvoří vesmírnou hmotu. Obsahuje ho každá organická látka. Je nedílnou součástí vodstva. Z hlediska složení se jedná o ten nejjednodušší prvek vůbec. Tvoří ho pouze jeden proton a jeden elektron. Vodík má chemickou značku H. Jedná se o nejlehčí prvek, který je lehčí než vzduch dokonce 14x. Vodík v plynném stavu se rozptyluje ve vzduchu, nezpůsobuje znečištění vody i půdy. Nemá barvu ani zápach a není toxický. Není příčinou kyselých dešťů, nevytváří škodlivé emise a nepoškozuje vrstvu ozónu.
Vyrábí se více způsoby, ekonomicky výhodné je využití tepla pro reformování zemního plynu. Při zavedení elektrického proudu do vody dochází k elektrolýze a voda se rozkládá na kyslík a vodík. Vodík má široké možnosti použití jak v plynném, tak v kapalném skupenství. Využívá se v nejrůznějších procesech výroby, elektroprůmyslu, chemickém průmyslu, potravinářském a ropném průmyslu a dalších. NASA používá vodík jako palivo pro své raketoplány. Pomocí vodíku lze vyrábět elektrickou energii a ta zase může vyrábět vodík. Vytváří se tak smyčka, kterou lze obnovovat a která neškodí životnímu prostředí.


Co je to Vodík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vodík. Co znamená odborný pojem Vodík z kategorie Chemie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vodík můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Vodík je v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, pojem, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, chemie, co znamená, popis, slovník, formulace, přesný výraz, termín, význam slova


Pojem Vodík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vodík? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vodík (chemická značka H, latinsky Hydrogenium) je nejlehčí a nejjednodušší plynný chemický prvek. Tvoří převážnou část hmoty ve vesmíru. Elementární vodík (H2) má široké praktické využití: zdroj energie, redukční činidlo v chemické syntéze nebo metalurgii a také jako náplň meteorologických a pouťových balonů a do 30. let 20. století i vzducholodí.

Více informací o pojmu Vodík lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Vodík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodík ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vodík na Google.cz

Najít slovo Vodík ve Wikizdrojích

Hledat pojem Vodík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodík například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vodík? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vodík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodík, odpověď na dotaz co je to Vodík?. Víte např. kdo to je Prince? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vodík hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.