Co je to?
Definice výrazu Vodík. Co znamená odborný pojem Vodík z kategorie Chemie?

Co to je Vodík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vodík?

Vodík je prvek, který ze tří čtvrtin tvoří vesmírnou hmotu. Obsahuje ho každá organická látka. Je nedílnou součástí vodstva. Z hlediska složení se jedná o ten nejjednodušší prvek vůbec. Tvoří ho pouze jeden proton a jeden elektron. Vodík má chemickou značku H. Jedná se o nejlehčí prvek, který je lehčí než vzduch dokonce 14x. Vodík v plynném stavu se rozptyluje ve vzduchu, nezpůsobuje znečištění vody i půdy. Nemá barvu ani zápach a není toxický. Není příčinou kyselých dešťů, nevytváří škodlivé emise a nepoškozuje vrstvu ozónu.
Vyrábí se více způsoby, ekonomicky výhodné je využití tepla pro reformování zemního plynu. Při zavedení elektrického proudu do vody dochází k elektrolýze a voda se rozkládá na kyslík a vodík. Vodík má široké možnosti použití jak v plynném, tak v kapalném skupenství. Využívá se v nejrůznějších procesech výroby, elektroprůmyslu, chemickém průmyslu, potravinářském a ropném průmyslu a dalších. NASA používá vodík jako palivo pro své raketoplány. Pomocí vodíku lze vyrábět elektrickou energii a ta zase může vyrábět vodík. Vytváří se tak smyčka, kterou lze obnovovat a která neškodí životnímu prostředí.


Co je to Vodík? Význam slova, termín, Definice výrazu Vodík. Co znamená odborný pojem Vodík z kategorie Chemie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Vodík je v kategorii chemie

Klíčová slova: slovník, chemie, přesný výraz, formulace, popis, přesný význam, význam, význam slova, informace, wiki, terminologie, termín, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, heslo, co je to Vodík?, lexikon


Pojem Vodík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vodík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vodík (chemická značka H, latinsky Hydrogenium) je nejlehčí a nejjednodušší plynný chemický prvek. Tvoří převážnou část hmoty ve vesmíru. Elementární vodík (H2) má široké praktické využití: zdroj energie, redukční činidlo v chemické syntéze nebo metalurgii a také jako náplň meteorologických a pouťových balonů a do 30. let 20. století i vzducholodí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Vodík ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vodík na Youtube

Najít heslo Vodík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodík ve Wikimedia Commons

Hledat termín Vodík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodík například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Vodík? resp. co přesně označuje termín Vodík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodík, odpověď na dotaz co je to Vodík?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Jindřich VIII Tudor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.