Co je to?
Definice odborného termínu, slova Astrobiologie. Co znamená pojem Astrobiologie z kategorie Věda?

Co je Astrobiologie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Astrobiologie?

Astrobiologie je souhrnná vědecká disciplína, která se zabývá studiem života ve vesmíru. Kombinuje prvky astronomie, biologie, chemie, geologie, fyziky a dalších oborů s cílem porozumět původu, vývoji a rozšíření života v různých částech vesmíru. Astrobiologie se snaží odpovědět na otázky jako: Existuje život na jiných planetách? Jaký je původ života na Zemi? Jaké jsou podmínky pro život ve vesmíru? Jakým způsobem se může život vyvíjet a přežívat v extrémních prostředích? Jaké chemické a fyzikální procesy jsou nezbytné pro vznik života? Vědci v astrobiologii zkoumají různé oblasti vesmíru, včetně planet, měsíců, asteroidů a komet. Hledají známky života, jako jsou biomolekuly, organické sloučeniny nebo mikrobiální stopy, a analyzují prostředí, ve kterém by život mohl existovat.
V astrobiologii se využívá široká škála metod a technik, jako je využití teleskopů k pozorování dalekých hvězd a exoplanet, laboratorní experimenty simulující podmínky ve vesmíru, analýza meteoritů a vzorků vesmírného materiálu, a také vývoj nových technologií pro průzkum vesmíru. Astrobiologie má důležitý vztah k dalším vědeckým disciplínám, například k astrofyzice, planetologii, astrochemii, evoluční biologii a ekologii. Spolupráce mezi těmito obory umožňuje lepší porozumění původu života, jeho rozšíření ve vesmíru a možným formám, které by mohlo život nabývat mimo Zemi.


Co je to Astrobiologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Astrobiologie. Co znamená pojem Astrobiologie z kategorie Věda?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Astrobiologie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Astrobiologie patří do sekce věda

Klíčová slova: heslo, termín, informace, názvosloví, pojem, slovník, význam slova, popis, přesný výraz, věda, wiki, význam pojmu, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, formulace, Astrobiologie, co to je


Pojem Astrobiologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Astrobiologie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astrobiologie (používají se i termíny exobiologie, exopaleontologie, astropaleontologie, kosmobiologie a bioastronomie), je vědní obor biologie zabývající se původem, vývojem, distribucí a budoucností života ve vesmíru. Tento interdisciplinární obor zahrnuje vyhledávání obyvatelného prostředí v naší Sluneční soustavě i mimo ni, hledání důkazů o prebiotické chemii, životu na Marsu a dalších subjektů v naší sluneční soustavě i laboratorní a terénní výzkum počátku a vývoje života na Zemi. Astrobiologie využívá fyziku, chemii, astronomii, biologii, molekulární biologii, ekologii, zeměpis a geologii, aby prozkoumala možnost života na jiných planetách a mohla rozpoznat biosféry, které mohou být zcela odlišné od zemské. Astrobiologie se týká i samotného výkladu současných vědeckých poznatků; hledá další údaje z jiných částí vesmíru a zabývá se hypotézami, které ověřuje na základě vědeckých faktů a případně je vyvrací či mění.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Astrobiologie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Astrobiologie ve Wikislovníku

Hledat termín Astrobiologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Astrobiologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Astrobiologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Astrobiologie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrobiologie například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co to je Astrobiologie? resp. jaká je definice termínu Astrobiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrobiologie, odpověď na dotaz co je to Astrobiologie?. Víte např. kdo to je Eduard Kučera? Znáte a víte kdo je Lil Wayne? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Astrobiologie i v jiné kategorii než je sekce věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, kompas, astrobiologie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.