Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Astrobiologie. Co znamená pojem Astrobiologie z kategorie Věda?

Co je Astrobiologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Astrobiologie

Astrobiologie je souhrnná vědecká disciplína, která se zabývá studiem života ve vesmíru. Kombinuje prvky astronomie, biologie, chemie, geologie, fyziky a dalších oborů s cílem porozumět původu, vývoji a rozšíření života v různých částech vesmíru. Astrobiologie se snaží odpovědět na otázky jako: Existuje život na jiných planetách? Jaký je původ života na Zemi? Jaké jsou podmínky pro život ve vesmíru? Jakým způsobem se může život vyvíjet a přežívat v extrémních prostředích? Jaké chemické a fyzikální procesy jsou nezbytné pro vznik života? Vědci v astrobiologii zkoumají různé oblasti vesmíru, včetně planet, měsíců, asteroidů a komet. Hledají známky života, jako jsou biomolekuly, organické sloučeniny nebo mikrobiální stopy, a analyzují prostředí, ve kterém by život mohl existovat.
V astrobiologii se využívá široká škála metod a technik, jako je využití teleskopů k pozorování dalekých hvězd a exoplanet, laboratorní experimenty simulující podmínky ve vesmíru, analýza meteoritů a vzorků vesmírného materiálu, a také vývoj nových technologií pro průzkum vesmíru. Astrobiologie má důležitý vztah k dalším vědeckým disciplínám, například k astrofyzice, planetologii, astrochemii, evoluční biologii a ekologii. Spolupráce mezi těmito obory umožňuje lepší porozumění původu života, jeho rozšíření ve vesmíru a možným formám, které by mohlo život nabývat mimo Zemi.


Co je to Astrobiologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Astrobiologie. Co znamená pojem Astrobiologie z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Astrobiologie se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Astrobiologie se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: definice, názvosloví, věda, co znamená, synonymum, slovník, lexikon, význam slova, co to je, heslo, Astrobiologie, terminologie, co je to Astrobiologie?, věda, popis, slovo, význam pojmu, termín


Pojem Astrobiologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Astrobiologie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Astrobiologie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Astrobiologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astrobiologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Astrobiologie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astrobiologie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Astrobiologie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrobiologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Astrobiologie? resp. jaká je definice slova Astrobiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrobiologie, odpověď na dotaz co je to Astrobiologie?. Víte např. kdo to je Roberto Baggio? Znáte a víte kdo je John von Neumann? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Astrobiologie i v jiné kategorii než je sekce věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.