Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fauna. Co znamená pojem Fauna z kategorie Příroda?

Co je to Fauna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fauna?

Fauna je pojem pocházející z antické doby. Fauna bylo vlastní jméno, které patřilo bohyni plodnosti. Pojmem fauna neboli živočišstvo či zvířena označujeme souhrnně tu složku přírody, jejímž studiem se zabývá zoologie. Zkráceně lze říci, že fauna je označením pro živočichy. Označení se vyskytuje ve spojení s pojmem flóra, které se používá pro rostliny. Fauna má podčásti, které vycházejí s kritérií systému, zeměpisné oblasti výskytu, velikosti nebo hlediska ekologie. Pak je možné setkat se se speciálními názvy jako malakofauna, pouštní fauna, mořská fauna, mikro- nebo megafauna. Převážná část fauny patří do živočišné říše.
Slovo fauna tedy zahrnuje všechen živočišný život v dané oblasti a určitém čase. Společně s flórou, houbami a jinými formami života tvoří biotu. Pokud jde o studium živočichů v určité oblasti, je toto označováno jako faunistika. Jako fauna je označována i taková kniha, ve které jsou zvířata katalogizována. Pojem použil ve svém díle jako první švédský přírodovědec Carl Linné.


Co je to Fauna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fauna. Co znamená pojem Fauna z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Fauna patří do sekce příroda

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, slovník, slovo, terminologie, Fauna, význam pojmu, lexikon, termín, odborný výraz, definice, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, pojem, přesný výraz, význam, význam slova


Pojem Fauna je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fauna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fauna (též zvířena) je souhrnné označení té části přírody, kterou se zabývá zoologie, to znamená živočichy. Souvisejícím termínem je flóra, používaná naopak v botanice. Fauna se dělí například podle systematických kritérií (fauna ptáků = avifauna, fauna měkkýšů = malakofauna, atp.), podle zeměpisných oblastí, podle ekologických hledisek (např. fauna pouští) nebo podle velikosti (druhy mikroskopické = mikrofauna, a makroskopické = megafauna).
Podle taxonomického řazení se fauna řadí převážně do živočišné říše (Animalia), ale i do jiných, ale ty jsou zastoupeny pouze mikrofaunou.
Slovo pochází z řeckého jména Fauna, což byla tamější bohyně plodnosti, sestra Fauna.

Pro více informací o heslu Fauna zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Fauna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Fauna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Fauna ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fauna na Youtube

Vyhledat termín Fauna na Google.cz

Vyhledat pojem Fauna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fauna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fauna? resp. co je to Fauna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fauna, odpověď na dotaz co je to Fauna?. Víte např. kdo to je Antonín Hardt? Znáte a víte kdo je Anděl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.