Co je to?
Definice výrazu, termínu Fauna. Co znamená odborný pojem Fauna z kategorie Příroda?

Co je Fauna?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fauna

Fauna je pojem pocházející z antické doby. Fauna bylo vlastní jméno, které patřilo bohyni plodnosti. Pojmem fauna neboli živočišstvo či zvířena označujeme souhrnně tu složku přírody, jejímž studiem se zabývá zoologie. Zkráceně lze říci, že fauna je označením pro živočichy. Označení se vyskytuje ve spojení s pojmem flóra, které se používá pro rostliny. Fauna má podčásti, které vycházejí s kritérií systému, zeměpisné oblasti výskytu, velikosti nebo hlediska ekologie. Pak je možné setkat se se speciálními názvy jako malakofauna, pouštní fauna, mořská fauna, mikro- nebo megafauna. Převážná část fauny patří do živočišné říše.
Slovo fauna tedy zahrnuje všechen živočišný život v dané oblasti a určitém čase. Společně s flórou, houbami a jinými formami života tvoří biotu. Pokud jde o studium živočichů v určité oblasti, je toto označováno jako faunistika. Jako fauna je označována i taková kniha, ve které jsou zvířata katalogizována. Pojem použil ve svém díle jako první švédský přírodovědec Carl Linné.


Co je to Fauna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fauna. Co znamená odborný pojem Fauna z kategorie Příroda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fauna je v kategorii příroda

Klíčová slova: termín, odborný výraz, co znamená, definice, terminologie, příroda, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, význam slova, terminus technicus, Fauna, názvosloví, odborné názvosloví, wiki, slovník, popis, slovo


Pojem Fauna je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fauna? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fauna (též zvířena) je souhrnné označení té části přírody, kterou se zabývá zoologie, to znamená živočichy. Souvisejícím termínem je flóra, používaná naopak v botanice. Fauna se dělí například podle systematických kritérií (fauna ptáků = avifauna, fauna měkkýšů = malakofauna, atp.), podle zeměpisných oblastí, podle ekologických hledisek (např. fauna pouští) nebo podle velikosti (druhy mikroskopické = mikrofauna, a makroskopické = megafauna).
Podle taxonomického řazení se fauna řadí převážně do živočišné říše (Animalia), ale i do jiných, ale ty jsou zastoupeny pouze mikrofaunou.
Slovo pochází z řeckého jména Fauna, což byla tamější bohyně plodnosti, sestra Fauna.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Fauna ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Fauna ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fauna na Youtube

Zkusit najít Fauna ve Wikizdrojích

Najít termín Fauna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Fauna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fauna například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Fauna? resp. co to je Fauna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fauna, odpověď na dotaz co je to Fauna?. Víte např. kdo to je Richard Dreyfuss? Znáte a víte kdo je Knut Veliký? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška, fauna, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.