Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fauna. Co znamená pojem Fauna z kategorie Příroda?

Co je Fauna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fauna?

Fauna je pojem pocházející z antické doby. Fauna bylo vlastní jméno, které patřilo bohyni plodnosti. Pojmem fauna neboli živočišstvo či zvířena označujeme souhrnně tu složku přírody, jejímž studiem se zabývá zoologie. Zkráceně lze říci, že fauna je označením pro živočichy. Označení se vyskytuje ve spojení s pojmem flóra, které se používá pro rostliny. Fauna má podčásti, které vycházejí s kritérií systému, zeměpisné oblasti výskytu, velikosti nebo hlediska ekologie. Pak je možné setkat se se speciálními názvy jako malakofauna, pouštní fauna, mořská fauna, mikro- nebo megafauna. Převážná část fauny patří do živočišné říše.
Slovo fauna tedy zahrnuje všechen živočišný život v dané oblasti a určitém čase. Společně s flórou, houbami a jinými formami života tvoří biotu. Pokud jde o studium živočichů v určité oblasti, je toto označováno jako faunistika. Jako fauna je označována i taková kniha, ve které jsou zvířata katalogizována. Pojem použil ve svém díle jako první švédský přírodovědec Carl Linné.


Co je to Fauna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fauna. Co znamená pojem Fauna z kategorie Příroda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fauna s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Fauna se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, co to je, definice, pojem, příroda, terminus technicus, slovo, příroda, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, význam slova, terminologie, přesný význam, názvosloví, význam, co je to Fauna?


Pojem Fauna je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Fauna?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Fauna (též zvířena) je souhrnné označení té části přírody, kterou se zabývá zoologie, to znamená živočichy. Souvisejícím termínem je flóra, používaná naopak v botanice. Fauna se dělí například podle systematických kritérií (fauna ptáků = avifauna, fauna měkkýšů = malakofauna, atp.), podle zeměpisných oblastí, podle ekologických hledisek (např. fauna pouští) nebo podle velikosti (druhy mikroskopické = mikrofauna, a makroskopické = megafauna).
Podle taxonomického řazení se fauna řadí převážně do živočišné říše (Animalia), ale i do jiných, ale ty jsou zastoupeny pouze mikrofaunou.
Slovo pochází z řeckého jména Fauna, což byla tamější bohyně plodnosti, sestra Fauna.

Jiné informační zdroje o pojmu Fauna

Hledat slovo Fauna ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fauna na Youtube

Najít pojem Fauna ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fauna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fauna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fauna ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fauna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fauna? resp. jaká je definice slova Fauna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fauna, odpověď na dotaz co je to Fauna?. Víte např. kdo to je Ujgur? Znáte a víte kdo je Lenka Plačková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Fauna i v jiné sekci než je kategorie příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.