Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je to Krajní levice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Krajní levice

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.


Co je to Krajní levice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Krajní levice? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Krajní levice se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, definice pojmu, wiki, co je to Krajní levice?, co znamená, odborný výraz, slovo, slovník, odborné názvosloví, formulace, pojem, přesný význam, terminologie, Krajní levice, názvosloví, definice, význam, terminus technicus


Pojem Krajní levice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krajní levice? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní levice nebo ultralevice (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Krajní levice ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Krajní levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Krajní levice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Krajní levice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krajní levice na Youtube

Najít výraz Krajní levice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní levice například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Krajní levice? resp. co je to Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Mojžíš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?