Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je to Krajní levice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Krajní levice

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.


Co je to Krajní levice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Krajní levice můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krajní levice je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, heslo, Politika, co to je, odborné názvosloví, Politika, lexikon, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, význam, přesný význam, slovník, informace


Pojem Krajní levice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krajní levice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní levice nebo ultralevice (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus.

Více informací o pojmu Krajní levice lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Krajní levice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krajní levice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krajní levice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krajní levice ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Krajní levice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Krajní levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní levice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Krajní levice? resp. co je to Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?