Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krajní levice. Co znamená odborný pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je Krajní levice?

Co znamená termín Krajní levice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.


Co je to Krajní levice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krajní levice. Co znamená odborný pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Krajní levice? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Krajní levice je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, popis, přesný výraz, formulace, informace, co je to Krajní levice?, význam, wiki, lexikon, politika, politika, definice, odborné názvosloví, slovo, terminologie, termín, názvosloví


Pojem Krajní levice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Krajní levice?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Krajní levice nebo ultralevice (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus.

Další zdroje informací

Hledat heslo Krajní levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Krajní levice ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Krajní levice ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krajní levice ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Krajní levice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Krajní levice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní levice například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte jaká je definice termínu Krajní levice? resp. co vlastně znamená slovo Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Ashley Graham? Znáte a víte kdo je Jeroným Pražský? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Krajní levice i jinde než v sekci než v politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Vládní budova, krajní levice, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?