Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krajní levice. Co znamená odborný pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je to Krajní levice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Krajní levice?

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.


Co je to Krajní levice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krajní levice. Co znamená odborný pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Krajní levice je v sekci politika

Klíčová slova: co je to Krajní levice?, lexikon, přesný výraz, informace, formulace, termín, odborné názvosloví, terminologie, politika, definice pojmu, wiki, popis, význam pojmu, názvosloví, synonymum, význam slova, co znamená, význam


Pojem Krajní levice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krajní levice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Krajní levice nebo ultralevice (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus.

Pro další informace o termínu Krajní levice zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Krajní levice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Krajní levice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krajní levice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krajní levice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Krajní levice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Krajní levice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní levice například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Krajní levice? resp. co znamená výraz Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Ester Geislerová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?