Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je to Krajní levice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krajní levice

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.


Co je to Krajní levice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Krajní levice můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krajní levice je v sekci Politika

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, wiki, formulace, terminologie, odborný výraz, heslo, lexikon, význam, přesný výraz, pojem, popis, synonymum, přesný význam, Politika, slovo, co je to Krajní levice?, definice


Pojem Krajní levice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krajní levice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní levice nebo ultralevice (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krajní levice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Krajní levice ve Wikislovníku

Vyhledat termín Krajní levice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Krajní levice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Krajní levice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Krajní levice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní levice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Krajní levice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Ženista? Znáte a víte kdo je Mojžíš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Krajní levice i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?