Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Co je to Dedikovaný server? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dedikovaný server?

Dedikovaný server je druh pronajatého hardware, který poskytuje majitel zákazníkovi do užívání. Vlastník serveru zaručuje funkčnost a provádí opravy, většinou zůstává u něj a zákazník se k němu fyzicky nedostane.
Poskytovatel dedikovaného serveru předává pouze samotný počítač, operační systém a přístupy. Je možno připojit externí disk nebo některý z managementů systému.


Co je to Dedikovaný server? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dedikovaný server se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: termín, slovník, názvosloví, definice pojmu, význam, slovo, význam slova, přesný výraz, informace, pojem, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, co to je, Dedikovaný server, význam pojmu, synonymum, popis


Pojem Dedikovaný server je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dedikovaný server?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel (vlastník serveru). Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Poskytovatel předá zákazníkovi tzv. holé železo nebo předinstalovaný operační systém a předá přístupy. V případě bez instalace pak připojí externí CD-ROM nebo USB Flash disk nebo využije některý z management systému jako iLO nebo ip mng – názvy se liší podle výrobce serveru.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dedikovaný server v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Dedikovaný server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dedikovaný server ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dedikovaný server na Youtube

Hledat pojem Dedikovaný server ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dedikovaný server ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Dedikovaný server ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedikovaný server například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dedikovaný server? resp. co znamená výraz Dedikovaný server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedikovaný server, odpověď na dotaz co je to Dedikovaný server?. Víte např. kdo to je Omezenec? Znáte a víte kdo je Ivana Gottová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.