Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedikovaný server. Co znamená slovo Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Co je Dedikovaný server?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dedikovaný server

Dedikovaný server je druh pronajatého hardware, který poskytuje majitel zákazníkovi do užívání. Vlastník serveru zaručuje funkčnost a provádí opravy, většinou zůstává u něj a zákazník se k němu fyzicky nedostane.
Poskytovatel dedikovaného serveru předává pouze samotný počítač, operační systém a přístupy. Je možno připojit externí disk nebo některý z managementů systému.


Co je to Dedikovaný server? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dedikovaný server. Co znamená slovo Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Dedikovaný server patří do kategorie počítače

Klíčová slova: počítače, odborné názvosloví, počítače, terminologie, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, informace, co znamená, pojem, synonymum, odborný výraz, heslo, význam, co je to Dedikovaný server?, co to je, lexikon, definice


Pojem Dedikovaný server je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dedikovaný server? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel (vlastník serveru). Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Poskytovatel předá zákazníkovi tzv. holé železo nebo předinstalovaný operační systém a předá přístupy. V případě bez instalace pak připojí externí CD-ROM nebo USB Flash disk nebo využije některý z management systému jako iLO nebo ip mng – názvy se liší podle výrobce serveru.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Dedikovaný server ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dedikovaný server ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dedikovaný server ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Dedikovaný server na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Dedikovaný server na Youtube

Zkusit najít frázi Dedikovaný server na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedikovaný server například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dedikovaný server? resp. jaká je definice slova Dedikovaný server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedikovaný server, odpověď na dotaz co je to Dedikovaný server?. Víte např. kdo to je Václav Vrbata? Znáte a víte kdo je Salafista? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Dedikovaný server v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, notebook, dedikovaný server, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.