Co je to?
Definice výrazu Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Co to je Dedikovaný server? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dedikovaný server?

Dedikovaný server je druh pronajatého hardware, který poskytuje majitel zákazníkovi do užívání. Vlastník serveru zaručuje funkčnost a provádí opravy, většinou zůstává u něj a zákazník se k němu fyzicky nedostane.
Poskytovatel dedikovaného serveru předává pouze samotný počítač, operační systém a přístupy. Je možno připojit externí disk nebo některý z managementů systému.


Co je to Dedikovaný server? Význam slova, termín, Definice výrazu Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dedikovaný server patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: slovník, heslo, formulace, definice, terminus technicus, přesný význam, co znamená, wiki, Dedikovaný server, odborný výraz, termín, terminologie, synonymum, význam slova, názvosloví, význam, pojem, vysvětlení


Pojem Dedikovaný server je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dedikovaný server? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel (vlastník serveru). Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Poskytovatel předá zákazníkovi tzv. holé železo nebo předinstalovaný operační systém a předá přístupy. V případě bez instalace pak připojí externí CD-ROM nebo USB Flash disk nebo využije některý z management systému jako iLO nebo ip mng – názvy se liší podle výrobce serveru.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Dedikovaný server ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dedikovaný server ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dedikovaný server ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dedikovaný server na Google.cz

Najít výraz Dedikovaný server ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dedikovaný server na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedikovaný server například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dedikovaný server? resp. jaká je definice termínu Dedikovaný server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedikovaný server, odpověď na dotaz co je to Dedikovaný server?. Víte např. kdo to je Nicolas Cage? Znáte a víte kdo je Leona Machálková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dedikovaný server i v jiných kategoriích (než Počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.