Co je to?
Definice výrazu, termínu Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Co je Dedikovaný server? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dedikovaný server

Dedikovaný server je druh pronajatého hardware, který poskytuje majitel zákazníkovi do užívání. Vlastník serveru zaručuje funkčnost a provádí opravy, většinou zůstává u něj a zákazník se k němu fyzicky nedostane.
Poskytovatel dedikovaného serveru předává pouze samotný počítač, operační systém a přístupy. Je možno připojit externí disk nebo některý z managementů systému.


Co je to Dedikovaný server? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dedikovaný server. Co znamená odborný pojem Dedikovaný server z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dedikovaný server? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dedikovaný server je v kategorii počítače

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, co to je, heslo, názvosloví, lexikon, wiki, termín, vysvětlení, formulace, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, Dedikovaný server, význam slova, slovo, pojem, slovník


Pojem Dedikovaný server je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dedikovaný server? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel (vlastník serveru). Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Poskytovatel předá zákazníkovi tzv. holé železo nebo předinstalovaný operační systém a předá přístupy. V případě bez instalace pak připojí externí CD-ROM nebo USB Flash disk nebo využije některý z management systému jako iLO nebo ip mng – názvy se liší podle výrobce serveru.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Dedikovaný server ve vyhledávači Qwant

Najít termín Dedikovaný server ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dedikovaný server ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dedikovaný server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Dedikovaný server ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Dedikovaný server ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedikovaný server například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dedikovaný server? resp. co znamená výraz Dedikovaný server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedikovaný server, odpověď na dotaz co je to Dedikovaný server?. Víte např. kdo to je Robert Plant? Znáte a víte kdo je Vnučka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.