Co je to?
Odborný výraz, definice slova Xantan E 415. Co znamená slovo Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co je Xantan E 415?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Xantan E 415?

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Xantan E 415. Co znamená slovo Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Xantan E 415 patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: termín, jídlo, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, význam slova, definice, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, co to je, co je to Xantan E 415?, synonymum, definice pojmu, jídlo, co znamená, slovo


Pojem Xantan E 415 je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xantan E 415? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Xantan E 415 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Xantan E 415 na Youtube

Najít pojem Xantan E 415 ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xantan E 415 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Xantan E 415 ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Xantan E 415 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaký je význam slova Xantan E 415? resp. jaká je definice termínu Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Tereza Kerndlová? Znáte a víte kdo je Mahdí? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, rajčata salát, xantan E 415, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.