Co je to?
Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co to je Xantan E 415? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Xantan E 415

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Xantan E 415 se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, informace, heslo, pojem, Xantan E 415, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, význam, formulace, odborný výraz, synonymum, co to je, definice, názvosloví, co je to Xantan E 415?, termín, slovo


Pojem Xantan E 415 je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xantan E 415? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Další zdroje informací o slovu Xantan E 415

Hledat termín Xantan E 415 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Xantan E 415 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Xantan E 415 ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xantan E 415 ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Xantan E 415 na Google.cz

Zkusit najít slovo Xantan E 415 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Xantan E 415? resp. co je to Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Magor? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.