Co je to?
Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co to je Xantan E 415? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Xantan E 415

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xantan E 415 s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xantan E 415 se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co znamená, popis, terminologie, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, lexikon, přesný výraz, názvosloví, co to je, Jídlo, synonymum, Xantan E 415, termín, odborný výraz, slovník


Pojem Xantan E 415 je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xantan E 415? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Xantan E 415 ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Xantan E 415 na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantan E 415 ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xantan E 415 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Xantan E 415 ve Wikislovníku

Hledat slovo Xantan E 415 ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Xantan E 415? resp. jaký je přesný význam slova Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Velkostatkář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Xantan E 415 i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.