Co je to?
Odborný výraz, definice slova Xantan E 415. Co znamená pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co je Xantan E 415? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Xantan E 415?

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Xantan E 415. Co znamená pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Xantan E 415 doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Xantan E 415 se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, jídlo, jídlo, definice, wiki, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, co to je, lexikon, vysvětlení, význam, slovník, názvosloví, pojem, informace, význam slova, formulace


Pojem Xantan E 415 je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Xantan E 415?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Xantan E 415 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Xantan E 415 ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Xantan E 415 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantan E 415 ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Xantan E 415 ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Xantan E 415 na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Xantan E 415? resp. co to je Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Petr Vrána? Znáte a víte kdo je Mahdí? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.