Co je to?
Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co to je Xantan E 415? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Xantan E 415

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Xantan E 415 doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Xantan E 415 se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, co to je, termín, význam slova, odborný výraz, přesný význam, lexikon, pojem, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, slovník, slovo, wiki, vysvětlení, informace, formulace


Pojem Xantan E 415 je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Xantan E 415?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Jiné zdroje informací o pojmu Xantan E 415

Najít pojem Xantan E 415 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Xantan E 415 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Xantan E 415 ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xantan E 415 ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Xantan E 415 ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Xantan E 415 ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Xantan E 415? resp. co znamená slovo Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Daniela Drtinová? Znáte a víte kdo je Kretén? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.