Co je to?
Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co to je Xantan E 415? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Xantan E 415

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.


Co je to Xantan E 415? Význam slova, termín, Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Xantan E 415 sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xantan E 415 je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, význam, wiki, terminologie, definice pojmu, termín, pojem, význam pojmu, Jídlo, synonymum, slovník, Jídlo, popis, terminus technicus, co to je, přesný výraz, informace, formulace


Pojem Xantan E 415 je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xantan E 415? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Xantan E 415 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Xantan E 415 ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Xantan E 415 ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Xantan E 415 ve Wikislovníku

Hledat pojem Xantan E 415 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantan E 415 ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantan E 415 například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Xantan E 415? resp. jaká je definice termínu Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Magor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.