Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je Diastolický tlak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Diastolický tlak?

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Diastolický tlak se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: pojem, definice, význam pojmu, lékařství, názvosloví, termín, význam slova, lékařství, wiki, synonymum, Diastolický tlak, odborný výraz, informace, přesný význam, co to je, co znamená, význam, terminus technicus


Pojem Diastolický tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Diastolický tlak lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Diastolický tlak ve vyhledávači Yandex

Najít termín Diastolický tlak ve Wikislovníku

Hledat frázi Diastolický tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Diastolický tlak ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Diastolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Diastolický tlak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Diastolický tlak? resp. co je to Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je František Kinský? Znáte a víte kdo je Jan Šťastný? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.