Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diastolický tlak. Co znamená odborný pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Diastolický tlak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Diastolický tlak?

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diastolický tlak. Co znamená odborný pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Diastolický tlak) můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Diastolický tlak patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, Diastolický tlak, význam slova, názvosloví, heslo, terminus technicus, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, synonymum, termín, co znamená, informace, lékařství, slovník


Pojem Diastolický tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diastolický tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Diastolický tlak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Diastolický tlak ve Wikipedii

Vyhledat heslo Diastolický tlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Diastolický tlak na Google.cz

Vyhledat slovo Diastolický tlak ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Diastolický tlak? resp. co označuje slovo Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Tatar? Znáte a víte kdo je Josip Broz Tito? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Diastolický tlak hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.