Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co to je Diastolický tlak? Význam slova

Co znamená termín Diastolický tlak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Diastolický tlak? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Diastolický tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, synonymum, co je to Diastolický tlak?, Diastolický tlak, informace, význam, význam slova, přesný výraz, popis, termín, terminologie, co znamená, názvosloví, Lékařství, odborný výraz, definice, slovník


Pojem Diastolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Diastolický tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Diastolický tlak na Youtube

Zkusit najít slovo Diastolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Diastolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diastolický tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diastolický tlak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Diastolický tlak? resp. co je to Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Ženista? Znáte a víte kdo je Ondřej Kaše? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.