Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co to je Diastolický tlak? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Diastolický tlak?

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diastolický tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz, pojem, přesný výraz, lexikon, definice, co je to Diastolický tlak?, terminologie, význam slova, Lékařství, terminus technicus, co znamená, názvosloví, co to je, význam pojmu, Lékařství, wiki


Pojem Diastolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Diastolický tlak

Najít heslo Diastolický tlak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Diastolický tlak ve Wikislovníku

Hledat heslo Diastolický tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Diastolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Diastolický tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Diastolický tlak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Diastolický tlak? resp. co se skrývá pod slovem Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Jehova? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.