Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co to je Diastolický tlak? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Diastolický tlak

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Diastolický tlak? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diastolický tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, názvosloví, Diastolický tlak, termín, informace, terminus technicus, lexikon, co je to Diastolický tlak?, terminologie, definice, odborný výraz, slovo, co to je, formulace, význam slova, vysvětlení, wiki, co znamená


Pojem Diastolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diastolický tlak ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Diastolický tlak na Youtube

Zkusit najít pojem Diastolický tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diastolický tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Diastolický tlak ve Wikipedii

Najít pojem Diastolický tlak ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Diastolický tlak? resp. jaká je definice slova Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Zbyněk Stanjura? Znáte a víte kdo je Jehova? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Diastolický tlak hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.