Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je Diastolický tlak?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Diastolický tlak

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.


Co je to Diastolický tlak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Diastolický tlak se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, definice, co to je, vysvětlení, co je to Diastolický tlak?, pojem, slovník, co znamená, slovo, přesný význam, popis, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, heslo, odborný výraz, termín, terminus technicus


Pojem Diastolický tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Diastolický tlak v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Diastolický tlak ve Wikipedii

Najít heslo Diastolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Diastolický tlak ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Diastolický tlak na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diastolický tlak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Diastolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastolický tlak například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Diastolický tlak? resp. jaká je definice slova Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Výtvarník? Znáte a víte kdo je Leoš Suchařípa? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Balíček léku, diastolický tlak, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.