Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Co je to Tempeh? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tempeh

Původně javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká během fermentačního procesu, se nazývá tempeh nebo také tempe. Tento produkt je velice oblíbený na indonéském ostrově Jáva, kde jde o hlavní zdroj proteinů. Podobně jako tofu je i tempeh vyráběný ze sójových bobů, ale obě jídla mají naprosto různé nutriční složení i strukturu. Tempeh díky fermentaci získává vysoký podíl proteinů, vlákniny, vitamínů a silné aroma. Často bývá využíván ve vegetariánské kuchyni a občas se bere jako náhražka masa. Tempehu se proto někdy přezdívá "javánské maso".


Co je to Tempeh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tempeh se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, Jídlo, Jídlo, co to je, terminologie, lexikon, odborný výraz, názvosloví, pojem, formulace, přesný význam, co je to Tempeh?, terminus technicus, popis, heslo, wiki, význam slova, definice pojmu


Pojem Tempeh je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tempeh? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tempeh nebo také tempe je javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká fermentací. Uvařené sojové boby jsou naloženy do kultury Rhizopus oligosporus nebo Aspergillus oryzae a ta jimi proroste, spojí je a vytvoří tvrdou konzistenci bílé barvy.

Obrázek tempehu

Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay
Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Tempeh v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Tempeh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Tempeh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Tempeh na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tempeh ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Tempeh ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tempeh ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tempeh například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tempeh? resp. co znamená slovo Tempeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tempeh, odpověď na dotaz co je to Tempeh?. Víte např. kdo to je Kristýna Leichtová? Znáte a víte kdo je Prorektor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tempeh v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?