Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Co je to Tempeh? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tempeh

Původně javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká během fermentačního procesu, se nazývá tempeh nebo také tempe. Tento produkt je velice oblíbený na indonéském ostrově Jáva, kde jde o hlavní zdroj proteinů. Podobně jako tofu je i tempeh vyráběný ze sójových bobů, ale obě jídla mají naprosto různé nutriční složení i strukturu. Tempeh díky fermentaci získává vysoký podíl proteinů, vlákniny, vitamínů a silné aroma. Často bývá využíván ve vegetariánské kuchyni a občas se bere jako náhražka masa. Tempehu se proto někdy přezdívá "javánské maso".


Co je to Tempeh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tempeh? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tempeh se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, význam pojmu, pojem, terminus technicus, přesný výraz, informace, vysvětlení, slovník, popis, wiki, lexikon, Jídlo, formulace, názvosloví, co je to Tempeh?, co to je, přesný význam


Pojem Tempeh je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tempeh? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tempeh nebo také tempe je javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká fermentací. Uvařené sojové boby jsou naloženy do kultury Rhizopus oligosporus nebo Aspergillus oryzae a ta jimi proroste, spojí je a vytvoří tvrdou konzistenci bílé barvy.

Obrázek tempehu

Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay
Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Tempeh

Najít slovo Tempeh na Google.cz

Vyhledat termín Tempeh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tempeh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tempeh ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Tempeh ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Tempeh ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tempeh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tempeh? resp. co přesně označuje termín Tempeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tempeh, odpověď na dotaz co je to Tempeh?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Kardinál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?