Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Co je to Tempeh? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tempeh

Původně javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká během fermentačního procesu, se nazývá tempeh nebo také tempe. Tento produkt je velice oblíbený na indonéském ostrově Jáva, kde jde o hlavní zdroj proteinů. Podobně jako tofu je i tempeh vyráběný ze sójových bobů, ale obě jídla mají naprosto různé nutriční složení i strukturu. Tempeh díky fermentaci získává vysoký podíl proteinů, vlákniny, vitamínů a silné aroma. Často bývá využíván ve vegetariánské kuchyni a občas se bere jako náhražka masa. Tempehu se proto někdy přezdívá "javánské maso".


Co je to Tempeh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tempeh? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tempeh patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: popis, přesný význam, význam pojmu, definice, co je to Tempeh?, Jídlo, heslo, informace, co to je, Jídlo, synonymum, slovník, názvosloví, pojem, přesný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, termín


Pojem Tempeh je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tempeh? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tempeh nebo také tempe je javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká fermentací. Uvařené sojové boby jsou naloženy do kultury Rhizopus oligosporus nebo Aspergillus oryzae a ta jimi proroste, spojí je a vytvoří tvrdou konzistenci bílé barvy.

Obrázek tempehu

Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay
Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Tempeh lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Tempeh ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tempeh ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tempeh ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Tempeh ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Tempeh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tempeh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tempeh například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tempeh? resp. co přesně znamená slovo Tempeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tempeh, odpověď na dotaz co je to Tempeh?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Prorektor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?