Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tempeh. Co znamená odborný pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Co je Tempeh?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tempeh

Původně javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká během fermentačního procesu, se nazývá tempeh nebo také tempe. Tento produkt je velice oblíbený na indonéském ostrově Jáva, kde jde o hlavní zdroj proteinů. Podobně jako tofu je i tempeh vyráběný ze sójových bobů, ale obě jídla mají naprosto různé nutriční složení i strukturu. Tempeh díky fermentaci získává vysoký podíl proteinů, vlákniny, vitamínů a silné aroma. Často bývá využíván ve vegetariánské kuchyni a občas se bere jako náhražka masa. Tempehu se proto někdy přezdívá "javánské maso".


Co je to Tempeh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tempeh. Co znamená odborný pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tempeh? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tempeh je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, slovo, význam slova, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, jídlo, synonymum, informace, co znamená, heslo, formulace, odborné názvosloví, co je to Tempeh?, lexikon, pojem, popis


Pojem Tempeh je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tempeh?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tempeh nebo také tempe je javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká fermentací. Uvařené sojové boby jsou naloženy do kultury Rhizopus oligosporus nebo Aspergillus oryzae a ta jimi proroste, spojí je a vytvoří tvrdou konzistenci bílé barvy.

Obrázek tempehu

Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay
Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Tempeh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tempeh ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Tempeh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tempeh na Youtube

Najít termín Tempeh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tempeh ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tempeh například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Tempeh? resp. co vlastně znamená slovo Tempeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tempeh, odpověď na dotaz co je to Tempeh?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Rektor? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Tempeh i v jiné sekci než je kategorie jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?