Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Co je to Tempeh? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tempeh

Původně javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká během fermentačního procesu, se nazývá tempeh nebo také tempe. Tento produkt je velice oblíbený na indonéském ostrově Jáva, kde jde o hlavní zdroj proteinů. Podobně jako tofu je i tempeh vyráběný ze sójových bobů, ale obě jídla mají naprosto různé nutriční složení i strukturu. Tempeh díky fermentaci získává vysoký podíl proteinů, vlákniny, vitamínů a silné aroma. Často bývá využíván ve vegetariánské kuchyni a občas se bere jako náhražka masa. Tempehu se proto někdy přezdívá "javánské maso".


Co je to Tempeh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tempeh. Co znamená pojem Tempeh z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tempeh s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tempeh se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, slovník, formulace, heslo, vysvětlení, Tempeh, význam slova, co znamená, synonymum, odborný výraz, význam, pojem, odborné názvosloví, Jídlo, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, co to je


Pojem Tempeh je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tempeh? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tempeh nebo také tempe je javánský potravinový produkt, který je tvořen sójou a vzniká fermentací. Uvařené sojové boby jsou naloženy do kultury Rhizopus oligosporus nebo Aspergillus oryzae a ta jimi proroste, spojí je a vytvoří tvrdou konzistenci bílé barvy.

Obrázek tempehu

Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay
Indonéská (jávská) potravina tempeh vyrobená ze sójových bobů. Autor: Mochamad Arief, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Tempeh ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Tempeh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tempeh ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tempeh ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Tempeh na Google.cz

Vyhledat heslo Tempeh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tempeh například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tempeh? resp. co přesně označuje termín Tempeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tempeh, odpověď na dotaz co je to Tempeh?. Víte např. kdo to je Realista? Znáte a víte kdo je Proděkan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?