Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikona. Co znamená odborný pojem Ikona z kategorie Software?

Co je to Ikona? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ikona?

V oblasti počítačů znamená slovo ikona malý obrázek, grafický symbol nějaké aplikace či programu (např. W značí program Microsoft Word).


Co je to Ikona? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ikona. Co znamená odborný pojem Ikona z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Ikona se nachází v kategorii software

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, pojem, přesný výraz, co to je, Ikona, názvosloví, lexikon, definice pojmu, definice, terminus technicus, popis, slovník, formulace, význam pojmu, přesný význam, wiki, odborný výraz


Pojem Ikona je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ikona píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačová ikona je v informatice označení pro malý grafický symbol (obrázek), který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ souboru. Obvykle má čtvercovou nebo kulatou podobu. V systémech Microsoft Windows se jedná o bitmapu, v jiných systémech může být ikona i vektorový obrázek, který je možné snadno škálovat (zmenšovat nebo zvětšovat). Aktivaci ikony (kliknutím myší nebo dotykem) je spuštěn určitý program nebo funkce.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Ikona na Youtube

Hledat výraz Ikona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikona ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Ikona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikona ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ikona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikona například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ikona? resp. co označuje slovo Ikona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikona, odpověď na dotaz co je to Ikona?. Víte např. kdo to je Drogista? Znáte a víte kdo je Blogerka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.