Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Co to je Ikona? Význam slova

Co znamená termín Ikona? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V oblasti počítačů znamená slovo ikona malý obrázek, grafický symbol nějaké aplikace či programu (např. W značí program Microsoft Word).


Co je to Ikona? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ikona? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ikona je v kategorii Software

Klíčová slova: termín, vysvětlení, definice pojmu, slovo, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, informace, význam slova, co je to Ikona?, odborný výraz, co to je, heslo, wiki, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, definice


Pojem Ikona je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ikona můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Počítačová ikona je v informatice označení pro malý grafický symbol (obrázek), který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ souboru. Obvykle má čtvercovou nebo kulatou podobu. V systémech Microsoft Windows se jedná o bitmapu, v jiných systémech může být ikona i vektorový obrázek, který je možné snadno škálovat (zmenšovat nebo zvětšovat). Aktivaci ikony (kliknutím myší nebo dotykem) je spuštěn určitý program nebo funkce.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Ikona ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ikona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ikona ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ikona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikona ve Wikimedia Commons

Hledat termín Ikona ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikona například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ikona? resp. jaká je definice slova Ikona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikona, odpověď na dotaz co je to Ikona?. Víte např. kdo to je Hana Hegerová? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Software). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.