Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikona. Co znamená odborný pojem Ikona z kategorie Software?

Co je Ikona? Význam slova

Co znamená termín Ikona? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V oblasti počítačů znamená slovo ikona malý obrázek, grafický symbol nějaké aplikace či programu (např. W značí program Microsoft Word).


Co je to Ikona? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ikona. Co znamená odborný pojem Ikona z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ikona? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Ikona je v kategorii software

Klíčová slova: popis, heslo, definice pojmu, software, co znamená, co je to Ikona?, wiki, terminus technicus, synonymum, Ikona, lexikon, co to je, software, pojem, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, význam


Pojem Ikona je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ikona? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačová ikona je v informatice označení pro malý grafický symbol (obrázek), který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ souboru. Obvykle má čtvercovou nebo kulatou podobu. V systémech Microsoft Windows se jedná o bitmapu, v jiných systémech může být ikona i vektorový obrázek, který je možné snadno škálovat (zmenšovat nebo zvětšovat). Aktivaci ikony (kliknutím myší nebo dotykem) je spuštěn určitý program nebo funkce.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikona ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ikona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ikona na Google.cz

Zkusit najít výraz Ikona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Ikona ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ikona ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikona například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Ikona? resp. jaká je definice slova Ikona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikona, odpověď na dotaz co je to Ikona?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Biolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Ikona v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.