Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Co to je Ikona? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ikona

V oblasti počítačů znamená slovo ikona malý obrázek, grafický symbol nějaké aplikace či programu (např. W značí program Microsoft Word).


Co je to Ikona? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ikona s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ikona se nachází v sekci Software

Klíčová slova: wiki, slovo, co znamená, význam pojmu, pojem, odborný výraz, Ikona, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, informace, co to je, definice pojmu, význam slova, Software, heslo


Pojem Ikona je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ikona? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačová ikona je v informatice označení pro malý grafický symbol (obrázek), který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ souboru. Obvykle má čtvercovou nebo kulatou podobu. V systémech Microsoft Windows se jedná o bitmapu, v jiných systémech může být ikona i vektorový obrázek, který je možné snadno škálovat (zmenšovat nebo zvětšovat). Aktivaci ikony (kliknutím myší nebo dotykem) je spuštěn určitý program nebo funkce.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Ikona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ikona na Youtube

Najít výraz Ikona na Google.cz

Zkusit najít pojem Ikona ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ikona ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ikona ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikona například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ikona? resp. co to je Ikona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikona, odpověď na dotaz co je to Ikona?. Víte např. kdo to je Lotr? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ikona i v jiných kategoriích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.