Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Co je Ikona?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ikona

V oblasti počítačů znamená slovo ikona malý obrázek, grafický symbol nějaké aplikace či programu (např. W značí program Microsoft Word).


Co je to Ikona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ikona. Co znamená pojem Ikona z kategorie Software?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ikona s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ikona se nachází v sekci software

Klíčová slova: heslo, popis, definice, význam pojmu, slovo, co je to Ikona?, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, význam, termín, význam slova, synonymum, přesný výraz, software, názvosloví


Pojem Ikona je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ikona? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačová ikona je v informatice označení pro malý grafický symbol (obrázek), který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ souboru. Obvykle má čtvercovou nebo kulatou podobu. V systémech Microsoft Windows se jedná o bitmapu, v jiných systémech může být ikona i vektorový obrázek, který je možné snadno škálovat (zmenšovat nebo zvětšovat). Aktivaci ikony (kliknutím myší nebo dotykem) je spuštěn určitý program nebo funkce.

Jiné informační zdroje o pojmu Ikona

Hledat frázi Ikona ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ikona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ikona ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ikona ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Ikona ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ikona na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikona například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co znamená Ikona? resp. co přesně znamená slovo Ikona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikona, odpověď na dotaz co je to Ikona?. Víte např. kdo to je Antoine Lavoisier? Znáte a víte kdo je Biolog? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Dva mobily, ikona, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.