Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baklava. Co znamená odborný pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Co je to Baklava? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Baklava

Baklava je druh zákusku, který byl oblíben na území původní Osmanské říše a i nadále je součástí tradiční kuchyně následnických států. Skládá se z vrstev listového těsta, které je prokládáno sekanými ořechy a oslazené medem nebo sirupem. Nejužívanější recept pro přípravu vznikl v istanbulském paláci Topkapi. Sultán používal baklavu jako slavnostní zákusek pro janičáře každého 15. dne v měsíci.
Nejstarší recepty lze najít v čínských kuchařkách ze 14. století. Existuje mnoho krajových variant, každý stát mívá svou vlastní verzi. Původ názvu baklava není úplně jasný, nabízí se mnohá vysvětlení a odvození například z tureckých slov, mongolštiny nebo arménštiny.


Co je to Baklava? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baklava. Co znamená odborný pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Baklava se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, terminologie, wiki, heslo, synonymum, co je to Baklava?, definice pojmu, definice, formulace, terminus technicus, Baklava, názvosloví, jídlo, popis, jídlo, co to je, termín, co znamená


Pojem Baklava je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Baklava? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Baklava je tučný, sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Baklava a její varianty jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Orientální zákusek baklava

Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay
Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baklava ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Baklava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Baklava ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Baklava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Baklava na Youtube

Zkusit najít výraz Baklava ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Baklava například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Baklava? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Baklava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baklava, odpověď na dotaz co je to Baklava?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Morfeus? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Baklava i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?