Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Co to je Baklava? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Baklava

Baklava je druh zákusku, který byl oblíben na území původní Osmanské říše a i nadále je součástí tradiční kuchyně následnických států. Skládá se z vrstev listového těsta, které je prokládáno sekanými ořechy a oslazené medem nebo sirupem. Nejužívanější recept pro přípravu vznikl v istanbulském paláci Topkapi. Sultán používal baklavu jako slavnostní zákusek pro janičáře každého 15. dne v měsíci.
Nejstarší recepty lze najít v čínských kuchařkách ze 14. století. Existuje mnoho krajových variant, každý stát mívá svou vlastní verzi. Původ názvu baklava není úplně jasný, nabízí se mnohá vysvětlení a odvození například z tureckých slov, mongolštiny nebo arménštiny.


Co je to Baklava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Baklava se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, názvosloví, slovo, definice, význam slova, Baklava, co znamená, co to je, pojem, co je to Baklava?, termín, jídlo, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, terminus technicus


Pojem Baklava je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Baklava?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baklava je tučný, sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Baklava a její varianty jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Orientální zákusek baklava

Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay
Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Baklava hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Baklava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Baklava ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Baklava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Baklava ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Baklava ve Wikizdrojích

Najít pojem Baklava na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baklava například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Baklava? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Baklava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baklava, odpověď na dotaz co je to Baklava?. Víte např. kdo to je Toxický člověk? Znáte a víte kdo je Zdeněk Štěpánek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?