Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Co to je Baklava? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Baklava

Baklava je druh zákusku, který byl oblíben na území původní Osmanské říše a i nadále je součástí tradiční kuchyně následnických států. Skládá se z vrstev listového těsta, které je prokládáno sekanými ořechy a oslazené medem nebo sirupem. Nejužívanější recept pro přípravu vznikl v istanbulském paláci Topkapi. Sultán používal baklavu jako slavnostní zákusek pro janičáře každého 15. dne v měsíci.
Nejstarší recepty lze najít v čínských kuchařkách ze 14. století. Existuje mnoho krajových variant, každý stát mívá svou vlastní verzi. Původ názvu baklava není úplně jasný, nabízí se mnohá vysvětlení a odvození například z tureckých slov, mongolštiny nebo arménštiny.


Co je to Baklava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Baklava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, názvosloví, přesný význam, termín, slovo, synonymum, lexikon, Jídlo, vysvětlení, definice, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, Jídlo, popis, formulace, význam slova, co znamená


Pojem Baklava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Baklava?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baklava je tučný, sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Baklava a její varianty jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Orientální zákusek baklava

Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay
Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Baklava

Zkusit najít slovo Baklava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Baklava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Baklava na Youtube

Hledat slovo Baklava ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baklava ve Wikimedia Commons

Najít pojem Baklava ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Baklava například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Baklava? resp. co to je Baklava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baklava, odpověď na dotaz co je to Baklava?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Legolas? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?