Co je to?
Definice výrazu, termínu Baklava. Co znamená odborný pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Co je Baklava?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Baklava

Baklava je druh zákusku, který byl oblíben na území původní Osmanské říše a i nadále je součástí tradiční kuchyně následnických států. Skládá se z vrstev listového těsta, které je prokládáno sekanými ořechy a oslazené medem nebo sirupem. Nejužívanější recept pro přípravu vznikl v istanbulském paláci Topkapi. Sultán používal baklavu jako slavnostní zákusek pro janičáře každého 15. dne v měsíci.
Nejstarší recepty lze najít v čínských kuchařkách ze 14. století. Existuje mnoho krajových variant, každý stát mívá svou vlastní verzi. Původ názvu baklava není úplně jasný, nabízí se mnohá vysvětlení a odvození například z tureckých slov, mongolštiny nebo arménštiny.


Co je to Baklava? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Baklava. Co znamená odborný pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Baklava je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, jídlo, co znamená, terminologie, co to je, definice, odborné názvosloví, popis, formulace, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, význam slova, wiki, co je to Baklava?, informace, lexikon, vysvětlení


Pojem Baklava je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Baklava? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Baklava je tučný, sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Baklava a její varianty jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Orientální zákusek baklava

Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay
Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Baklava hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Baklava ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Baklava ve vyhledávači Qwant

Najít termín Baklava ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Baklava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Baklava ve Wikizdrojích

Hledat frázi Baklava ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Baklava například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Baklava? resp. jaká je definice slova Baklava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baklava, odpověď na dotaz co je to Baklava?. Víte např. kdo to je Glenn Hall? Znáte a víte kdo je Neil Patrick Harris? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, Ovoce na stole, baklava, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?