Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Co to je Baklava? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Baklava

Baklava je druh zákusku, který byl oblíben na území původní Osmanské říše a i nadále je součástí tradiční kuchyně následnických států. Skládá se z vrstev listového těsta, které je prokládáno sekanými ořechy a oslazené medem nebo sirupem. Nejužívanější recept pro přípravu vznikl v istanbulském paláci Topkapi. Sultán používal baklavu jako slavnostní zákusek pro janičáře každého 15. dne v měsíci.
Nejstarší recepty lze najít v čínských kuchařkách ze 14. století. Existuje mnoho krajových variant, každý stát mívá svou vlastní verzi. Původ názvu baklava není úplně jasný, nabízí se mnohá vysvětlení a odvození například z tureckých slov, mongolštiny nebo arménštiny.


Co je to Baklava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Baklava. Co znamená pojem Baklava z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Baklava sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Baklava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, heslo, lexikon, Baklava, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, co to je, formulace, význam, Jídlo, co znamená, wiki, synonymum, Jídlo, terminologie, termín, přesný výraz


Pojem Baklava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Baklava můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baklava je tučný, sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Baklava a její varianty jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Orientální zákusek baklava

Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay
Orientální zákusek baklava s ořechy. Autor: Baklava7_de, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Baklava ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Baklava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Baklava ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Baklava ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Baklava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Baklava ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Baklava například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Baklava? resp. co přesně znamená slovo Baklava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baklava, odpověď na dotaz co je to Baklava?. Víte např. kdo to je Ladislav Smoljak? Znáte a víte kdo je Spejbl? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?