Co je to?
Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Píštěl?

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Píštěl s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Píštěl se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: synonymum, lexikon, popis, přesný význam, formulace, definice, význam pojmu, slovník, terminologie, přesný výraz, Nemoce, terminus technicus, co je to Píštěl?, co znamená, Nemoce, vysvětlení, heslo, wiki


Pojem Píštěl je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Píštěl ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Píštěl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Píštěl ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Píštěl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Píštěl na Youtube

Vyhledat termín Píštěl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Píštěl? resp. co přesně znamená slovo Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Řezník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.