Co je to?
Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Píštěl?

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Píštěl? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Píštěl je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, význam, heslo, wiki, odborné názvosloví, co je to Píštěl?, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, význam pojmu, termín, slovník, definice, význam slova, formulace, informace, popis, Nemoce


Pojem Píštěl je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Píštěl?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Píštěl (latinsky fistula) je v lékařství termín pro jakékoliv nepřirozené kanálkovité propojení mezi orgány, cévami, nebo i ven na kůži, obecně od epitelové tkáně opět k epitelové tkáni. Nejčastěji se jedná o součást zdravotního problému, ale jsou také píštěle úmyslně chirurgicky vytvořené v rámci léčby.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Píštěl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Píštěl ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Píštěl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Píštěl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Píštěl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Píštěl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Píštěl? resp. jaký je význam pojmu Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kmenta? Znáte a víte kdo je Řezník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.