Co je to?
Výraz, termín, definice slova Píštěl. Co znamená odborný pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Píštěl

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Píštěl. Co znamená odborný pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Píštěl? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Píštěl je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, co to je, wiki, Píštěl, význam, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Píštěl?, co znamená, vysvětlení, synonymum, informace, nemoce, formulace, terminologie


Pojem Píštěl je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Píštěl? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Píštěl (latinsky fistula) je v lékařství termín pro jakékoliv nepřirozené kanálkovité propojení mezi orgány, cévami, nebo i ven na kůži, obecně od epitelové tkáně opět k epitelové tkáni. Nejčastěji se jedná o součást zdravotního problému, ale jsou také píštěle úmyslně chirurgicky vytvořené v rámci léčby.

Jiné informační zdroje o pojmu Píštěl

Vyhledat termín Píštěl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Píštěl ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Píštěl na Google.cz

Hledat výraz Píštěl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Píštěl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Píštěl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Píštěl? resp. co znamená výraz Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Mikuláš Ferjenčík? Znáte a víte kdo je Agronom? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.