Co je to?
Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Píštěl?

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Píštěl s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Píštěl se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam, heslo, Nemoce, význam slova, terminus technicus, informace, terminologie, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, definice, Píštěl, Nemoce, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, co znamená, formulace


Pojem Píštěl je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Píštěl? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Píštěl (latinsky fistula) je v lékařství termín pro jakékoliv nepřirozené kanálkovité propojení mezi orgány, cévami, nebo i ven na kůži, obecně od epitelové tkáně opět k epitelové tkáni. Nejčastěji se jedná o součást zdravotního problému, ale jsou také píštěle úmyslně chirurgicky vytvořené v rámci léčby.

Více informací o slovu Píštěl doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Píštěl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Píštěl ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Píštěl na Youtube

Najít slovo Píštěl ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Píštěl ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Píštěl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Píštěl? resp. co znamená Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Hastrman? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.