Co je to?
Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Píštěl?

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Píštěl? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Píštěl patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice, odborný výraz, slovo, vysvětlení, význam slova, heslo, terminus technicus, lexikon, formulace, odborné názvosloví, co je to Píštěl?, názvosloví, Nemoce, pojem, Píštěl, význam pojmu, termín, význam


Pojem Píštěl je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Píštěl ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Píštěl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Píštěl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Píštěl na Google.cz

Najít výraz Píštěl ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Píštěl ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Píštěl? resp. co znamená slovo Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Gwyneth Paltrow? Znáte a víte kdo je Řezník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.