Co je to?
Definice výrazu Píštěl. Co znamená odborný pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co to je Píštěl? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Píštěl

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.


Co je to Píštěl? Význam slova, termín, Definice výrazu Píštěl. Co znamená odborný pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Píštěl? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Píštěl se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, co je to Píštěl?, slovník, synonymum, pojem, lexikon, nemoce, heslo, nemoce, význam pojmu, Píštěl, význam slova, co znamená, co to je, vysvětlení, přesný význam, popis, termín


Pojem Píštěl je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Píštěl? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Píštěl (latinsky fistula) je v lékařství termín pro jakékoliv nepřirozené kanálkovité propojení mezi orgány, cévami, nebo i ven na kůži, obecně od epitelové tkáně opět k epitelové tkáni. Nejčastěji se jedná o součást zdravotního problému, ale jsou také píštěle úmyslně chirurgicky vytvořené v rámci léčby.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Píštěl na Youtube

Hledat heslo Píštěl na Google.cz

Hledat slovo Píštěl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Píštěl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Píštěl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Píštěl ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Píštěl například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Píštěl? resp. co se skrývá pod slovem Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Marxista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Píštěl i v jiné sekci než v nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.