Co je to?
Definice výrazu, termínu Trestní oznámení. Co znamená odborný pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Co je Trestní oznámení? Význam slova

Co znamená termín Trestní oznámení? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trestní oznámení je vyjádření skutečnosti o spáchání trestného činu. Trestní řád přesně nedefinuje, co je trestní oznámení. Jedná se většinou o podání v různé podobě, ve kterém je trestný čin ohlášen.
Trestní oznámení musí splňovat formální náležitosti – kterému orgánu je podání určeno, kdo toto podání dělá, které činnosti se týká a co je oznámením sledováno. Chybět nesmí ani datum a podpis. Pokud trestní oznámení nesplňuje tyto požadavky, je vráceno k doplnění nebo se k němu nepřihlíží.


Co je to Trestní oznámení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trestní oznámení. Co znamená odborný pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Trestní oznámení? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Trestní oznámení je v kategorii právo

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, terminus technicus, pojem, definice, lexikon, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, heslo, co znamená, přesný význam, synonymum, formulace, právo, slovo, slovník, terminologie


Pojem Trestní oznámení je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trestní oznámení? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Trestní oznámení je jedním ze zdrojů skutečností, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin. V trestněprávním procesním předpisu, kterým je trestní řád, tedy zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním, není trestní oznámení výslovně definováno. Zmíněno je pouze v § 59 odst. 5 („… činí-li se ústně trestní oznámení…“) a 6 („… jestliže byl protokol o trestním oznámení…“) a § 158 odst. 2 („… oznámení o skutečnostech…“). Obecně však platí, že trestní oznámení je podáním.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Trestní oznámení na Youtube

Vyhledat pojem Trestní oznámení ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Trestní oznámení ve Wikislovníku

Hledat slovo Trestní oznámení ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Trestní oznámení ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Trestní oznámení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní oznámení například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Trestní oznámení? resp. jaký je význam slova Trestní oznámení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní oznámení, odpověď na dotaz co je to Trestní oznámení?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Glum? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Trestní oznámení i jinde než v sekci než v právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.