Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trestní oznámení. Co znamená pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Co je to Trestní oznámení? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trestní oznámení?

Trestní oznámení je vyjádření skutečnosti o spáchání trestného činu. Trestní řád přesně nedefinuje, co je trestní oznámení. Jedná se většinou o podání v různé podobě, ve kterém je trestný čin ohlášen.
Trestní oznámení musí splňovat formální náležitosti – kterému orgánu je podání určeno, kdo toto podání dělá, které činnosti se týká a co je oznámením sledováno. Chybět nesmí ani datum a podpis. Pokud trestní oznámení nesplňuje tyto požadavky, je vráceno k doplnění nebo se k němu nepřihlíží.


Co je to Trestní oznámení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trestní oznámení. Co znamená pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Trestní oznámení s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Trestní oznámení je v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, formulace, přesný výraz, termín, odborný výraz, přesný význam, význam, heslo, názvosloví, slovník, lexikon, Právo, vysvětlení, co to je, terminologie, význam pojmu, co znamená, definice pojmu


Pojem Trestní oznámení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trestní oznámení? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trestní oznámení je jedním ze zdrojů skutečností, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin. V trestněprávním procesním předpisu, kterým je trestní řád, tedy zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním, není trestní oznámení výslovně definováno. Zmíněno je pouze v § 59 odst. 5 („… činí-li se ústně trestní oznámení…“) a 6 („… jestliže byl protokol o trestním oznámení…“) a § 158 odst. 2 („… oznámení o skutečnostech…“). Obecně však platí, že trestní oznámení je podáním.

Více informací o slovu Trestní oznámení doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Trestní oznámení na Youtube

Vyhledat termín Trestní oznámení ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Trestní oznámení na Google.cz

Hledat heslo Trestní oznámení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Trestní oznámení ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Trestní oznámení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní oznámení například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Trestní oznámení? resp. co znamená výraz Trestní oznámení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní oznámení, odpověď na dotaz co je to Trestní oznámení?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.