Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trestní oznámení. Co znamená pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Co je to Trestní oznámení? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trestní oznámení?

Trestní oznámení je vyjádření skutečnosti o spáchání trestného činu. Trestní řád přesně nedefinuje, co je trestní oznámení. Jedná se většinou o podání v různé podobě, ve kterém je trestný čin ohlášen.
Trestní oznámení musí splňovat formální náležitosti – kterému orgánu je podání určeno, kdo toto podání dělá, které činnosti se týká a co je oznámením sledováno. Chybět nesmí ani datum a podpis. Pokud trestní oznámení nesplňuje tyto požadavky, je vráceno k doplnění nebo se k němu nepřihlíží.


Co je to Trestní oznámení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trestní oznámení. Co znamená pojem Trestní oznámení z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trestní oznámení patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, lexikon, Právo, Právo, přesný výraz, definice, Trestní oznámení, vysvětlení, co to je, heslo, slovo, formulace, co je to Trestní oznámení?, popis, význam pojmu, informace, slovník


Pojem Trestní oznámení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Trestní oznámení dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trestní oznámení je jedním ze zdrojů skutečností, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin. V trestněprávním procesním předpisu, kterým je trestní řád, tedy zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním, není trestní oznámení výslovně definováno. Zmíněno je pouze v § 59 odst. 5 („… činí-li se ústně trestní oznámení…“) a 6 („… jestliže byl protokol o trestním oznámení…“) a § 158 odst. 2 („… oznámení o skutečnostech…“). Obecně však platí, že trestní oznámení je podáním.

Pro další informace o termínu Trestní oznámení zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Trestní oznámení na Google.cz

Zkusit najít heslo Trestní oznámení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trestní oznámení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Trestní oznámení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Trestní oznámení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Trestní oznámení ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní oznámení například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Trestní oznámení? resp. co přesně znamená slovo Trestní oznámení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní oznámení, odpověď na dotaz co je to Trestní oznámení?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Trestní oznámení i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.