Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Co je to Cmunda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cmunda

Cmunda je starší název pro bramborák, speciální bramborové placky typické pro slovanskou, germánskou a maďarskou kuchyni. Cmundu tvoří tenké placky bramborového těsta smažené na tuku, původně na sádle. Těsto na cmundu se připravuje z najemno nastrouhaných brambor s přidáním vajec, mouky, majoránky, česneku a soli, je možno přidat i další koření podle místních zvyklostí.
Cmunda se jí jako samostatné jídlo, často plněná zelím a uzeným masem. Cmundové těsto se využívá i jako obal masového řízku nebo jako příloha. Moderní varianta cmundy se připravuje i z cuket.


Co je to Cmunda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cmunda s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cmunda se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, slovník, co to je, Cmunda, přesný výraz, Jídlo, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, termín, význam slova, význam pojmu, popis, Jídlo, lexikon, formulace


Pojem Cmunda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Cmunda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Cmunda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Cmunda ve Wikislovníku

Najít výraz Cmunda ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cmunda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cmunda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cmunda například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Cmunda? resp. co znamená slovo Cmunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cmunda, odpověď na dotaz co je to Cmunda?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Bačkora? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.