Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zlatý sirup. Co znamená slovo Zlatý sirup z kategorie Jídlo?

Co je Zlatý sirup? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zlatý sirup

Zlatý sirup je název sirupu jantarové barvy, který se podobá medu, javorovému sirupu, melase nebo sladu a lze jej využít jako jejich náhradu. Původní zlatý, golden sirup vznikl ke konci 19. století, když se začal průmyslově vyrábět třtinový cukr. Anglická kuchyně využívá tento sirup jako polevu na palačinky, lívance nebo pudingy. U nás se hustý sirup uplatní při pečení a při úpravě a dochucení dezertů. V receptech českého původu se s ním nesetkáme. Jako jeho náhradu lze použít cukrový sirup, německý Zuckerrübensirup či Goldsaft či cukrovo-třtinový sirup. Oblíbený je i sirup z přírodního cukru. Ten nachází uplatnění v asijské kuchyni, kde jev receptech uváděn jako golden syrup a přelévají se jím tradiční měsíční koláče, mooncakes.
Zlatý sirup je možno připravit i doma svařením cukru, vody a citronových plátků. Cukr a část vody se vaří při střední teplotě, var musí být pouze mírný. Poté, co bude mít směs karamelovou barvu, přilije se zbytek vody a přidají plátky citronu. Po svaření se nechá směs chladnout, plátky citronu je nutno vyndat. Zchladnutím sirup ještě zhoustne. Pokud by se používal na měsíční koláče, měl by se nechat stát cca 2 měsíce, na jiné dezerty ho lze použít hned po zchladnutí. Vydržet by měl přibližně jeden rok.


Odborný výraz, definice slova Zlatý sirup. Co znamená slovo Zlatý sirup z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Zlatý sirup) můžete sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Zlatý sirup patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, informace, jídlo, přesný výraz, co je to Zlatý sirup?, terminologie, termín, co to je, význam slova, popis, význam, odborné názvosloví, pojem, slovník, jídlo, definice pojmu, definice


Pojem Zlatý sirup je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Zlatý sirup doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zlatý sirup ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Zlatý sirup ve Wikipedii

Najít heslo Zlatý sirup ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zlatý sirup ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý sirup ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zlatý sirup ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý sirup například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zlatý sirup? resp. co vlastně znamená slovo Zlatý sirup? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý sirup, odpověď na dotaz co je to Zlatý sirup?. Víte např. kdo to je Zdenek Merta? Znáte a víte kdo je Robson Walton? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Zlatý sirup i v jiné sekci než je kategorie jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.