Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zlatý sirup. Co znamená odborný pojem Zlatý sirup z kategorie Jídlo?

Co je Zlatý sirup?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zlatý sirup?

Zlatý sirup je název sirupu jantarové barvy, který se podobá medu, javorovému sirupu, melase nebo sladu a lze jej využít jako jejich náhradu. Původní zlatý, golden sirup vznikl ke konci 19. století, když se začal průmyslově vyrábět třtinový cukr. Anglická kuchyně využívá tento sirup jako polevu na palačinky, lívance nebo pudingy. U nás se hustý sirup uplatní při pečení a při úpravě a dochucení dezertů. V receptech českého původu se s ním nesetkáme. Jako jeho náhradu lze použít cukrový sirup, německý Zuckerrübensirup či Goldsaft či cukrovo-třtinový sirup. Oblíbený je i sirup z přírodního cukru. Ten nachází uplatnění v asijské kuchyni, kde jev receptech uváděn jako golden syrup a přelévají se jím tradiční měsíční koláče, mooncakes.
Zlatý sirup je možno připravit i doma svařením cukru, vody a citronových plátků. Cukr a část vody se vaří při střední teplotě, var musí být pouze mírný. Poté, co bude mít směs karamelovou barvu, přilije se zbytek vody a přidají plátky citronu. Po svaření se nechá směs chladnout, plátky citronu je nutno vyndat. Zchladnutím sirup ještě zhoustne. Pokud by se používal na měsíční koláče, měl by se nechat stát cca 2 měsíce, na jiné dezerty ho lze použít hned po zchladnutí. Vydržet by měl přibližně jeden rok.


Co je to Zlatý sirup? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zlatý sirup. Co znamená odborný pojem Zlatý sirup z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Zlatý sirup můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zlatý sirup je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, co je to Zlatý sirup?, wiki, heslo, přesný význam, pojem, Zlatý sirup, odborný výraz, definice, jídlo, slovo, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, slovník, jídlo, lexikon


Pojem Zlatý sirup je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Zlatý sirup ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Zlatý sirup ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Zlatý sirup ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Zlatý sirup ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Zlatý sirup na Google obrázcích

Zkusit najít termín Zlatý sirup ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý sirup například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zlatý sirup? resp. jaký je význam slova Zlatý sirup? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý sirup, odpověď na dotaz co je to Zlatý sirup?. Víte např. kdo to je Giovanni Ribisi? Znáte a víte kdo je Pavel Řezníček? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Zlatý sirup i v jiné kategorii než je sekce jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, saláty, zlatý sirup, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.