Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zelený trikot. Co znamená slovo Zelený trikot z kategorie Sport?

Co je Zelený trikot?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zelený trikot

Zelený trikot (ve francouzštině maillot vert) je dresem Tour de France s druhou největší prestiží po žlutém trikotu. Je určen vítězi bodovací sprinterské klasifikace. Zelený trikot získává závodník, který dosáhne nejvyššího počtu bodů získaných za top umístění v každé etapě z celkového počtu 21. Poprvé oblékl zelený trikot švýcarský závodník Fritz Schär. Rekordní počet získaných titulů má slovenský jezdec Peter Sagan.
Tento trikot byl poprvé využit v roce 1953, šlo o to, aby bylo možno odlišit celkového vedoucího závodníka ve žlutém trikotu. Závod sponzorovala společnost, která vyráběla sekačky na trávu, proto zelená barva. Bodovací systém vycházel původně z počtu penalizačních bodů, takže vítězem byl cyklista, který měl těchto bodů nejméně. V roce 1959 došlo ke změně a body získává patnáctka nejlepších cyklistů každé etapy. Body se udělují i podle typů etap, jejich obtížnosti a také za rychlostní prémie.


Co je to Zelený trikot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zelený trikot. Co znamená slovo Zelený trikot z kategorie Sport?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zelený trikot s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Zelený trikot patří do kategorie sport

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, sport, synonymum, wiki, pojem, odborné názvosloví, význam slova, slovo, význam pojmu, termín, definice, co je to Zelený trikot?, sport, terminus technicus, co to je, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Zelený trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zelený trikot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený trikot (maillot vert) je na Tour de France udělován za sprintérské body. Na konci každé etapy jsou tyto body uděleny jezdcům, kteří skončí první, druzí atd. Počet bodů závisí na typu etapy – mnoho bodů za rovinaté etapy, méně již za horské etapy a nejméně za časovky. V průběhu etapy je možné získat body i za nejrychlejší průjezd určitými kontrolními místy, tzv. rychlostními prémiemi, dříve bývaly v etapě obvykle dvě, dnes pouze jediná, změnil se i počet přidělovaných bodů. Nejvíce zelených trikotů (7) získal Peter Sagan.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Zelený trikot ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený trikot ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Zelený trikot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Zelený trikot ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zelený trikot ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Zelený trikot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený trikot například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co znamená Zelený trikot? resp. co přesně znamená slovo Zelený trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený trikot, odpověď na dotaz co je to Zelený trikot?. Víte např. kdo to je Alicia Vikander? Znáte a víte kdo je Alois Švehlík? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Zelený trikot hledat i v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Ohnivý puk, zelený trikot, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!