Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zelený trikot. Co znamená pojem Zelený trikot z kategorie Sport?

Co je Zelený trikot? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zelený trikot?

Zelený trikot (ve francouzštině maillot vert) je dresem Tour de France s druhou největší prestiží po žlutém trikotu. Je určen vítězi bodovací sprinterské klasifikace. Zelený trikot získává závodník, který dosáhne nejvyššího počtu bodů získaných za top umístění v každé etapě z celkového počtu 21. Poprvé oblékl zelený trikot švýcarský závodník Fritz Schär. Rekordní počet získaných titulů má slovenský jezdec Peter Sagan.
Tento trikot byl poprvé využit v roce 1953, šlo o to, aby bylo možno odlišit celkového vedoucího závodníka ve žlutém trikotu. Závod sponzorovala společnost, která vyráběla sekačky na trávu, proto zelená barva. Bodovací systém vycházel původně z počtu penalizačních bodů, takže vítězem byl cyklista, který měl těchto bodů nejméně. V roce 1959 došlo ke změně a body získává patnáctka nejlepších cyklistů každé etapy. Body se udělují i podle typů etap, jejich obtížnosti a také za rychlostní prémie.


Co je to Zelený trikot? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zelený trikot. Co znamená pojem Zelený trikot z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Zelený trikot patří do sekce sport

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, heslo, pojem, lexikon, slovo, přesný význam, synonymum, formulace, terminologie, co to je, wiki, co znamená, slovník, význam slova, termín, názvosloví, Zelený trikot


Pojem Zelený trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zelený trikot dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zelený trikot (maillot vert) je na Tour de France udělován za sprintérské body. Na konci každé etapy jsou tyto body uděleny jezdcům, kteří skončí první, druzí atd. Počet bodů závisí na typu etapy – mnoho bodů za rovinaté etapy, méně již za horské etapy a nejméně za časovky. V průběhu etapy je možné získat body i za nejrychlejší průjezd určitými kontrolními místy, tzv. rychlostními prémiemi, dříve bývaly v etapě obvykle dvě, dnes pouze jediná, změnil se i počet přidělovaných bodů. Nejvíce zelených trikotů (7) získal Peter Sagan.

Hledejte výraz Zelený trikot v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Zelený trikot ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Zelený trikot na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený trikot ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Zelený trikot ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zelený trikot ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zelený trikot na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený trikot například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zelený trikot? resp. co přesně označuje termín Zelený trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený trikot, odpověď na dotaz co je to Zelený trikot?. Víte např. kdo to je Zdeněk Štěpánek? Znáte a víte kdo je Břetislav Staš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!