Co je to?
Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anafylaktický šok je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, význam slova, termín, synonymum, odborné názvosloví, Anafylaktický šok, co to je, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, Lékařství, lexikon, názvosloví, wiki, heslo, vysvětlení, slovník, terminologie


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anafylaktický šok?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Jiné zdroje informací o pojmu Anafylaktický šok

Zkusit najít pojem Anafylaktický šok ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anafylaktický šok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Anafylaktický šok ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Anafylaktický šok na Youtube

Najít slovo Anafylaktický šok na Google.cz

Hledat slovo Anafylaktický šok ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anafylaktický šok? resp. jaká je definice slova Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Čobolák? Znáte a víte kdo je Cracker? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.