Co je to?
Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anafylaktický šok? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anafylaktický šok se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, přesný výraz, lexikon, definice, informace, přesný význam, heslo, Lékařství, odborný výraz, vysvětlení, co je to Anafylaktický šok?, co znamená, názvosloví, Anafylaktický šok, wiki, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anafylaktický šok dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Anafylaktický šok ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Anafylaktický šok na Google.cz

Hledat videa s názvem Anafylaktický šok na Youtube

Najít výraz Anafylaktický šok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Anafylaktický šok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Anafylaktický šok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Anafylaktický šok? resp. jaká je definice termínu Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Ludvík Jagellonský? Znáte a víte kdo je Chris Froome? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.