Co je to?
Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anafylaktický šok patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, slovo, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, popis, Anafylaktický šok, termín, vysvětlení, Lékařství, wiki, co to je, přesný výraz, význam, synonymum, co znamená, názvosloví


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anafylaktický šok? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Anafylaktický šok ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anafylaktický šok ve Wikimedia Commons

Najít výraz Anafylaktický šok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Anafylaktický šok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Anafylaktický šok ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Anafylaktický šok? resp. co se skrývá pod slovem Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Cracker? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.