Co je to?
Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je Anafylaktický šok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anafylaktický šok? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Anafylaktický šok je v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, co to je, co je to Anafylaktický šok?, popis, heslo, lékařství, terminus technicus, význam pojmu, termín, informace, terminologie, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, formulace, lékařství, definice


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anafylaktický šok?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Anafylaktický šok na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Anafylaktický šok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Anafylaktický šok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anafylaktický šok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Anafylaktický šok ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anafylaktický šok? resp. co přesně označuje termín Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Produktový specialista? Znáte a víte kdo je Miroslav Vladyka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Anafylaktický šok hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.