Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anafylaktický šok?

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anafylaktický šok s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Anafylaktický šok se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, lékařství, vysvětlení, přesný výraz, Anafylaktický šok, lékařství, formulace, odborné názvosloví, popis, slovník, význam pojmu, definice, heslo, význam slova, význam, co to je, přesný význam


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anafylaktický šok? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Pro více informací o heslu Anafylaktický šok zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Anafylaktický šok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Anafylaktický šok na Google.cz

Zkusit najít výraz Anafylaktický šok ve Wikislovníku

Hledat termín Anafylaktický šok ve Wikizdrojích

Najít termín Anafylaktický šok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Anafylaktický šok? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Tester? Znáte a víte kdo je Ladislav Županič? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.