Co je to?
Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Anafylaktický šok? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anafylaktický šok je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, přesný výraz, informace, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, význam pojmu, termín, popis, lexikon, heslo, vysvětlení, definice, slovo, co to je, synonymum, Anafylaktický šok, co znamená


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Anafylaktický šok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Anafylaktický šok na Google.cz

Zkusit najít výraz Anafylaktický šok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Anafylaktický šok ve Wikipedii

Hledat termín Anafylaktický šok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Anafylaktický šok? resp. co přesně znamená slovo Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Jan Čulík? Znáte a víte kdo je Plátce DPH? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.