Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Co je to Anafylaktický šok? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anafylaktický šok?

Anafylaktický šok je jedním ze život ohrožujících stavů organizmu. Jde o nepřiměřeně silnou reakci imunity organizmu na běžný alergen.
Anafylaktický šok funguje na principu vytvoření protilátek při prvním kontaktu s alergenem. Při dalším setkání s alergenem se uvolňuje větší množství histaminu a heparinu z buněk a dojde ke zvýšení průtoku krve a vytvoření otoku, popřípadě zánětu, který může ohrozit život člověka.


Co je to Anafylaktický šok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anafylaktický šok. Co znamená odborný pojem Anafylaktický šok z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anafylaktický šok s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anafylaktický šok se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, co znamená, termín, popis, definice, vysvětlení, slovník, přesný výraz, lexikon, terminus technicus, co je to Anafylaktický šok?, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, význam slova, co to je, lékařství, význam pojmu


Pojem Anafylaktický šok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anafylaktický šok? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí, která může způsobit i smrt. Typicky se projevuje řadou symptomů, mezi něž patří svědivá vyrážka, dušení a nízký krevní tlak. K běžným příčinám patří bodnutí či štípnutí hmyzem nebo požití některých potravin a léků.
Anafylaktický šok je způsoben uvolněním histaminu a dalších mediátorů z bílých krvinek většinou jako reakce na alergen. Prvním nezbytným krokem je nitrosvalové podání adrenalinu, jež je doprovázeno dalšími pomocnými opatřeními. V celosvětovém měřítku se anafylaktický šok projeví u přibližně 0,05–2 % lidí.

Více informací o pojmu Anafylaktický šok lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Anafylaktický šok ve Wikizdrojích

Hledat heslo Anafylaktický šok na Google.cz

Najít termín Anafylaktický šok ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Anafylaktický šok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anafylaktický šok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafylaktický šok například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Anafylaktický šok? resp. co znamená Anafylaktický šok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafylaktický šok, odpověď na dotaz co je to Anafylaktický šok?. Víte např. kdo to je Jana Brejchová? Znáte a víte kdo je Gabriela Partyšová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Anafylaktický šok hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.