Co je to?
Definice výrazu, termínu Ortodoncie. Co znamená odborný pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Co je to Ortodoncie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ortodoncie?

Ortodoncie je lékařský obor patřící ke stomatologii. Zabývá se studiem, nápravou a prevencí vad v postavení zubů a čelisti navzájem. Ortodoncie řeší jak genetické vady a anomálie, tak následky úrazů. nejčastější ortodontická léčba je za pomoci fixních a snímatelných rovnátek.


Co je to Ortodoncie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ortodoncie. Co znamená odborný pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ortodoncie můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ortodoncie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, terminologie, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, pojem, Lékařství, Lékařství, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, wiki, definice, lexikon, heslo, termín, synonymum


Pojem Ortodoncie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ortodoncie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ortodoncie, ze starořeckého orthos – přímý, rovný správný a -odont – zub, je odvětví zubního lékařství, které se zabývá studiem a léčením nepravidelností chrupu. Specializuje se tedy na diagnostikování, prevenci a léčbu zubních a obličejových anomálií, lidově posunu křivých zubů do jejich pravidelného postavení a uvedení čelistí do správných poloh.
Nesprávné postavení zubů a čelistí bývá časté. Téměř 30 % populace má natolik vadný skus, že jeho náprava vyžaduje ortodontický zásah. Tato léčba může trvat od pár měsíců po několik let. Zahrnuje použití rovnátek a dalších ortodontických aparátů, jejichž pomocí se chrup a čelisti uvedou do správného postavení či polohy. Je-li skus natolik vadný, že by tyto metody nepomohly, musí se vada řešit operativně. Takové chirurgické zákroky se obvykle provádějí brzy po dokončení růstu čelistí, neboť s kostmi se v tomto věku snáze manipuluje. Tyto operace provádí maxilofaciální chirurg.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Ortodoncie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ortodoncie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ortodoncie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ortodoncie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ortodoncie ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ortodoncie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortodoncie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ortodoncie? resp. jaká je definice termínu Ortodoncie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoncie, odpověď na dotaz co je to Ortodoncie?. Víte např. kdo to je Pavel Bém? Znáte a víte kdo je Čobolák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.