Co je to?
Definice výrazu Ortodoncie. Co znamená odborný pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Co je Ortodoncie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ortodoncie?

Ortodoncie je lékařský obor patřící ke stomatologii. Zabývá se studiem, nápravou a prevencí vad v postavení zubů a čelisti navzájem. Ortodoncie řeší jak genetické vady a anomálie, tak následky úrazů. nejčastější ortodontická léčba je za pomoci fixních a snímatelných rovnátek.


Co je to Ortodoncie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ortodoncie. Co znamená odborný pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ortodoncie? s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Ortodoncie je v sekci lékařství

Klíčová slova: popis, termín, Ortodoncie, heslo, definice pojmu, terminologie, formulace, přesný význam, terminus technicus, význam slova, lexikon, co znamená, názvosloví, wiki, lékařství, odborný výraz, přesný výraz, význam


Pojem Ortodoncie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ortodoncie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ortodoncie, ze starořeckého orthos – přímý, rovný správný a -odont – zub, je odvětví zubního lékařství, které se zabývá studiem a léčením nepravidelností chrupu. Specializuje se tedy na diagnostikování, prevenci a léčbu zubních a obličejových anomálií, lidově posunu křivých zubů do jejich pravidelného postavení a uvedení čelistí do správných poloh.
Nesprávné postavení zubů a čelistí bývá časté. Téměř 30 % populace má natolik vadný skus, že jeho náprava vyžaduje ortodontický zásah. Tato léčba může trvat od pár měsíců po několik let. Zahrnuje použití rovnátek a dalších ortodontických aparátů, jejichž pomocí se chrup a čelisti uvedou do správného postavení či polohy. Je-li skus natolik vadný, že by tyto metody nepomohly, musí se vada řešit operativně. Takové chirurgické zákroky se obvykle provádějí brzy po dokončení růstu čelistí, neboť s kostmi se v tomto věku snáze manipuluje. Tyto operace provádí maxilofaciální chirurg.

Více informací o pojmu Ortodoncie lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Ortodoncie ve Wikizdrojích

Hledat frázi Ortodoncie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Ortodoncie na Google.cz

Zkusit najít pojem Ortodoncie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ortodoncie na Youtube

Hledat termín Ortodoncie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortodoncie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ortodoncie? resp. jaký je význam slova Ortodoncie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoncie, odpověď na dotaz co je to Ortodoncie?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Harant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.