Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ortodoncie. Co znamená pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Co je Ortodoncie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ortodoncie

Ortodoncie je lékařský obor patřící ke stomatologii. Zabývá se studiem, nápravou a prevencí vad v postavení zubů a čelisti navzájem. Ortodoncie řeší jak genetické vady a anomálie, tak následky úrazů. nejčastější ortodontická léčba je za pomoci fixních a snímatelných rovnátek.


Co je to Ortodoncie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ortodoncie. Co znamená pojem Ortodoncie z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ortodoncie sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ortodoncie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: wiki, pojem, význam pojmu, formulace, přesný výraz, definice, termín, přesný význam, co znamená, definice pojmu, co je to Ortodoncie?, vysvětlení, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, Ortodoncie, slovník, co to je


Pojem Ortodoncie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ortodoncie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ortodoncie, ze starořeckého orthos – přímý, rovný správný a -odont – zub, je odvětví zubního lékařství, které se zabývá studiem a léčením nepravidelností chrupu. Specializuje se tedy na diagnostikování, prevenci a léčbu zubních a obličejových anomálií, lidově posunu křivých zubů do jejich pravidelného postavení a uvedení čelistí do správných poloh.
Nesprávné postavení zubů a čelistí bývá časté. Téměř 30 % populace má natolik vadný skus, že jeho náprava vyžaduje ortodontický zásah. Tato léčba může trvat od pár měsíců po několik let. Zahrnuje použití rovnátek a dalších ortodontických aparátů, jejichž pomocí se chrup a čelisti uvedou do správného postavení či polohy. Je-li skus natolik vadný, že by tyto metody nepomohly, musí se vada řešit operativně. Takové chirurgické zákroky se obvykle provádějí brzy po dokončení růstu čelistí, neboť s kostmi se v tomto věku snáze manipuluje. Tyto operace provádí maxilofaciální chirurg.

Více informací o slovu Ortodoncie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Ortodoncie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ortodoncie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Ortodoncie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ortodoncie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ortodoncie ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ortodoncie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortodoncie například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co to je Ortodoncie? resp. co přesně označuje termín Ortodoncie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoncie, odpověď na dotaz co je to Ortodoncie?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Harant? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk obrazovka, ortodoncie, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.