Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asteroid. Co znamená pojem Asteroid z kategorie Věda?

Co je Asteroid? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Asteroid?

Asteroid je pojmenování pro vesmírná tělesa. Jedná se o starší a nepřesný název, v současnosti se používá správné pojmenování planetky. Slovo asteroid pochází z doby, kdy bylo těchto těles známo minimum.
Asteroidy se klasifikují podle typů, jen ve sluneční soustavě existují desetitisíce těchto planetek. Po objevení asteroidu je zkoumána a potvrzena jeho oběžná dráha, asteroidu je přiděleno číslo a může být pojmenován. Asteroidy nesou jména podle postav řecké mytologie, slavných osobností a ženská jména.


Co je to Asteroid? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asteroid. Co znamená pojem Asteroid z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Asteroid? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Asteroid patří do sekce věda

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, pojem, lexikon, vysvětlení, co znamená, přesný význam, věda, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, wiki, význam slova, věda, slovo, termín, co to je, význam pojmu


Pojem Asteroid je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Asteroid píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Asteroid je starší a nepřesné, ale stále často používané označení těles, která se správně nazývají planetky. Nepřesné pojmenování asteroid má historické kořeny z období, kdy byla známá pouze dvě tělesa. V době, kdy bylo objeveno už několik desítek těles, bylo přijato nové označení tohoto dosud neznámého typu těles – planetka.

Planetka (asteroid) Bennu

Na asteroid (planetku) Bennu má v roce 2023 přistát vesmírná sonda, která odebere vzorky z jejího povrchu. Autor: NASA/Goddard/University of Arizona, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Na asteroid (planetku) Bennu má v roce 2023 přistát vesmírná sonda, která odebere vzorky z jejího povrchu. Autor: NASA/Goddard/University of Arizona, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné zdroje informací o pojmu Asteroid

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asteroid ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Asteroid ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Asteroid ve Wikizdrojích

Najít termín Asteroid ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asteroid ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Asteroid ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Asteroid například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Asteroid? resp. co vlastně znamená slovo Asteroid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asteroid, odpověď na dotaz co je to Asteroid?. Víte např. kdo to je Pirát? Znáte a víte kdo je Bubák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?