Co je to?
Definice výrazu Interview. Co znamená odborný pojem Interview z kategorie Literatura?

Co to je Interview? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Interview?

Interview je slovo francouzsko – anglického původu, které se používá pro označení účelově vedeného rozhovoru. Smyslem interview je získat určité informace.
Využívá se často v žurnalistice nebo politice. Pro žurnalistu je důležitý přitažlivý nadpis, který má přilákat čtenáře. Poté následuje představení hosta, se kterým je rozhovor veden. Účel rozhovoru a otázky a odpovědi na ně. Údaje o zpovídané osobě bývají ještě umístěny na konci článku v krátkém souhrnu.


Co je to Interview? Význam slova, termín, Definice výrazu Interview. Co znamená odborný pojem Interview z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Interview? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Interview je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovo, co to je, přesný význam, synonymum, informace, co je to Interview?, formulace, slovník, názvosloví, význam, lexikon, Interview, popis, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, Literatura, Literatura


Pojem Interview je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Interview? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Interview (z francouzského entrevue, přeneseno do anglického inter a view, čti intervijů) je metodicky vedený rozhovor s cílem získat potřebné informace, používaný především v žurnalistice. Interview je také publicistický (někdy i zpravodajský) žánr.
Jednou z nejdůležitějsích věcí na interview je nadpis, který často rozhoduje o tom zda si čtenář interview vůbec přečte. Nadpis by měl být stručný, výstižný a především poutavý. Po nadpisu následuje krátký úvod, kde je krátce představena zpovídaná osoba, vysvětleno čím je zajímavá, nebo za jakým účelem je rozhovor psán. Poté již následují samotné otázky a odpovědi. V interview je také důležitý takzvaný medailonek, v němž autor krátce seznámí čtenáře s dotazovanou osobu. Medailonek není přímou součástí rozhovoru. Jedná se spíš o tabulku s heslovitě vypsanými údaji o zpovídané osobě. Bývá umístěn spíše na konci textu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Interview ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Interview ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interview ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Interview ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Interview ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Interview ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Interview například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Interview? resp. jaký je význam pojmu Interview? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interview, odpověď na dotaz co je to Interview?. Víte např. kdo to je Šlejfíř? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Interview v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.