Co je to?
Definice výrazu Interview. Co znamená odborný pojem Interview z kategorie Literatura?

Co to je Interview? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Interview?

Interview je slovo francouzsko – anglického původu, které se používá pro označení účelově vedeného rozhovoru. Smyslem interview je získat určité informace.
Využívá se často v žurnalistice nebo politice. Pro žurnalistu je důležitý přitažlivý nadpis, který má přilákat čtenáře. Poté následuje představení hosta, se kterým je rozhovor veden. Účel rozhovoru a otázky a odpovědi na ně. Údaje o zpovídané osobě bývají ještě umístěny na konci článku v krátkém souhrnu.


Co je to Interview? Význam slova, termín, Definice výrazu Interview. Co znamená odborný pojem Interview z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Interview se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Interview se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, termín, význam, přesný výraz, popis, přesný význam, Literatura, informace, význam pojmu, heslo, význam slova, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, lexikon, slovník, názvosloví


Pojem Interview je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interview? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interview (z francouzského entrevue, přeneseno do anglického inter a view, čti intervijů) je metodicky vedený rozhovor s cílem získat potřebné informace, používaný především v žurnalistice. Interview je také publicistický (někdy i zpravodajský) žánr.
Jednou z nejdůležitějsích věcí na interview je nadpis, který často rozhoduje o tom zda si čtenář interview vůbec přečte. Nadpis by měl být stručný, výstižný a především poutavý. Po nadpisu následuje krátký úvod, kde je krátce představena zpovídaná osoba, vysvětleno čím je zajímavá, nebo za jakým účelem je rozhovor psán. Poté již následují samotné otázky a odpovědi. V interview je také důležitý takzvaný medailonek, v němž autor krátce seznámí čtenáře s dotazovanou osobu. Medailonek není přímou součástí rozhovoru. Jedná se spíš o tabulku s heslovitě vypsanými údaji o zpovídané osobě. Bývá umístěn spíše na konci textu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Interview ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Interview ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Interview na Youtube

Hledat heslo Interview ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Interview na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interview ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Interview například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Interview? resp. co přesně znamená slovo Interview? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interview, odpověď na dotaz co je to Interview?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Interview i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.