Co je to?
Definice výrazu, termínu Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Co je to Vernisáž? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vernisáž?

Vernisáž je pojem používaný pro označení slavnostního otevření výstavy. Tento slavnostní okamžik bývá uveden kratším proslovem, po kterém následuje nějaký program uměleckého zaměření. Během vernisáže může být podáváno malé občerstvení.
Pokud je vernisáž označena jako uzavřená, mohou se jí zúčastnit jen vybraní návštěvníci, veřejná vernisáž je otevřená všem zájemcům.

Co je to Vernisáž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vernisáž patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, pojem, co to je, formulace, Kultura, přesný význam, co znamená, wiki, lexikon, terminologie, definice pojmu, co je to Vernisáž?, termín, slovník, názvosloví


Pojem Vernisáž je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vernisáž?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vernisáž je slavnostní otevření nějaké výstavy, které bývá zpravidla doplněno nějakým dalším uměleckým programem (kupř. hudebním či divadelním), na jehož počátku bývá pronesen krátký úvodní projev. Vernisáže mohou být jak zcela veřejné, tak i neveřejné resp. uzavřené. Uzavřené vernisáže se účastní pouze pozvaní návštěvníci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Vernisáž na Youtube

Vyhledat slovo Vernisáž ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Vernisáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Vernisáž ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Vernisáž ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Vernisáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vernisáž například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Vernisáž? resp. jaká je definice slova Vernisáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vernisáž, odpověď na dotaz co je to Vernisáž?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.