Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vernisáž. Co znamená slovo Vernisáž z kategorie Kultura?

Co je Vernisáž?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vernisáž

Vernisáž je pojem používaný pro označení slavnostního otevření výstavy. Tento slavnostní okamžik bývá uveden kratším proslovem, po kterém následuje nějaký program uměleckého zaměření. Během vernisáže může být podáváno malé občerstvení.
Pokud je vernisáž označena jako uzavřená, mohou se jí zúčastnit jen vybraní návštěvníci, veřejná vernisáž je otevřená všem zájemcům.

Co je to Vernisáž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vernisáž. Co znamená slovo Vernisáž z kategorie Kultura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Vernisáž) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Vernisáž patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, kultura, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, wiki, slovo, přesný význam, co znamená, definice pojmu, kultura, význam, význam slova, synonymum, názvosloví, informace, odborný výraz, terminologie


Pojem Vernisáž je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vernisáž? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vernisáž je slavnostní otevření nějaké výstavy, které bývá zpravidla doplněno nějakým dalším uměleckým programem (kupř. hudebním či divadelním), na jehož počátku bývá pronesen krátký úvodní projev. Vernisáže mohou být jak zcela veřejné, tak i neveřejné resp. uzavřené. Uzavřené vernisáže se účastní pouze pozvaní návštěvníci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Vernisáž na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Vernisáž ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vernisáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vernisáž ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vernisáž na Youtube

Najít heslo Vernisáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vernisáž například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co to je Vernisáž? resp. co označuje slovo Vernisáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vernisáž, odpověď na dotaz co je to Vernisáž?. Víte např. kdo to je Žaneta Peřinová? Znáte a víte kdo je Věra Martinová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Moderní obrazárna, vernisáž, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.