Co je to?
Definice výrazu, termínu Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Co je to Vernisáž? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vernisáž?

Vernisáž je pojem používaný pro označení slavnostního otevření výstavy. Tento slavnostní okamžik bývá uveden kratším proslovem, po kterém následuje nějaký program uměleckého zaměření. Během vernisáže může být podáváno malé občerstvení.
Pokud je vernisáž označena jako uzavřená, mohou se jí zúčastnit jen vybraní návštěvníci, veřejná vernisáž je otevřená všem zájemcům.


Co je to Vernisáž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vernisáž s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vernisáž se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: co to je, heslo, Kultura, lexikon, termín, význam pojmu, popis, vysvětlení, definice pojmu, synonymum, pojem, slovník, Kultura, terminologie, co je to Vernisáž?, terminus technicus, definice, odborný výraz


Pojem Vernisáž je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vernisáž? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vernisáž je slavnostní otevření nějaké výstavy, které bývá zpravidla doplněno nějakým dalším uměleckým programem (kupř. hudebním či divadelním), na jehož počátku bývá pronesen krátký úvodní projev. Vernisáže mohou být jak zcela veřejné, tak i neveřejné resp. uzavřené. Uzavřené vernisáže se účastní pouze pozvaní návštěvníci.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Vernisáž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vernisáž na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vernisáž ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Vernisáž ve Wikislovníku

Hledat pojem Vernisáž ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vernisáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vernisáž například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Vernisáž? resp. co označuje slovo Vernisáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vernisáž, odpověď na dotaz co je to Vernisáž?. Víte např. kdo to je Valach? Znáte a víte kdo je Belzebub? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.