Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Co je to Vernisáž? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vernisáž

Vernisáž je pojem používaný pro označení slavnostního otevření výstavy. Tento slavnostní okamžik bývá uveden kratším proslovem, po kterém následuje nějaký program uměleckého zaměření. Během vernisáže může být podáváno malé občerstvení.
Pokud je vernisáž označena jako uzavřená, mohou se jí zúčastnit jen vybraní návštěvníci, veřejná vernisáž je otevřená všem zájemcům.

Co je to Vernisáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vernisáž. Co znamená odborný pojem Vernisáž z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vernisáž s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Vernisáž se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: heslo, informace, význam, přesný význam, kultura, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, terminus technicus, význam slova, synonymum, termín, slovo, terminologie, přesný výraz, wiki, kultura


Pojem Vernisáž je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vernisáž?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vernisáž je slavnostní otevření nějaké výstavy, které bývá zpravidla doplněno nějakým dalším uměleckým programem (kupř. hudebním či divadelním), na jehož počátku bývá pronesen krátký úvodní projev. Vernisáže mohou být jak zcela veřejné, tak i neveřejné resp. uzavřené. Uzavřené vernisáže se účastní pouze pozvaní návštěvníci.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Vernisáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vernisáž na Youtube

Najít slovo Vernisáž ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Vernisáž ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Vernisáž na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vernisáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vernisáž například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vernisáž? resp. co znamená Vernisáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vernisáž, odpověď na dotaz co je to Vernisáž?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Brian Jones? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.