Co je to?
Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Co je to Squash? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Squash?

Squash je hra se speciální raketou a míčkem, určená dvěma nebo čtyřem hráčům. Hřiště je uzavřeno a hraje se míčkem na stěnu. Hráč hraje podáním z vyznačeného menšího čtverce, míček se musí odrazit do protilehlého obdélníku. Je dovoleno, aby se míček odrazil i od dalších stěn. Hraje se na dva či tři vítězné gamy.
Hráči se v úderech střídají, dokud někdo z nich neudělá chybu. Na zem smí míček dopadnout pouze jednou, nejdříve však musí narazit do přední stěny. Všechny údery musí dopadnout do hřiště, které je na stěně vyznačeno čarami. Míček se nesmí octnout ani nad, ani pod vyznačením. Squashová raketa se velikostí a vahou pohybuje mezi raketami na badminton a tenis. Druhy míčků se mohou lišit, značí se barevnými tečkami. Hra je známá od poloviny 19. století, popularitu získala po 1. světové válce. Squash není olympijským sportem.


Co je to Squash? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Squash s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Squash se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: Sport, definice, definice pojmu, přesný význam, termín, odborný výraz, heslo, formulace, terminologie, význam pojmu, význam, co je to Squash?, Squash, pojem, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo


Pojem Squash je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Squash? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Squash [skvoš] je hra pro dva nebo čtyři hráče podobná ricochetu. Hraje se na uzavřeném hřišti se speciálními raketami a míčkem určeným pro squash. Hra squash nepatří mezi olympijské sporty.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Squash ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Squash ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Squash ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Squash ve Wikislovníku

Hledat slovo Squash ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Squash na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Squash například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Squash? resp. co znamená Squash? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Squash, odpověď na dotaz co je to Squash?. Víte např. kdo to je Poustevník? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.