Co je to?
Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Co je to Squash? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Squash

Squash je hra se speciální raketou a míčkem, určená dvěma nebo čtyřem hráčům. Hřiště je uzavřeno a hraje se míčkem na stěnu. Hráč hraje podáním z vyznačeného menšího čtverce, míček se musí odrazit do protilehlého obdélníku. Je dovoleno, aby se míček odrazil i od dalších stěn. Hraje se na dva či tři vítězné gamy.
Hráči se v úderech střídají, dokud někdo z nich neudělá chybu. Na zem smí míček dopadnout pouze jednou, nejdříve však musí narazit do přední stěny. Všechny údery musí dopadnout do hřiště, které je na stěně vyznačeno čarami. Míček se nesmí octnout ani nad, ani pod vyznačením. Squashová raketa se velikostí a vahou pohybuje mezi raketami na badminton a tenis. Druhy míčků se mohou lišit, značí se barevnými tečkami. Hra je známá od poloviny 19. století, popularitu získala po 1. světové válce. Squash není olympijským sportem.


Co je to Squash? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Squash? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Squash se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: popis, pojem, odborné názvosloví, význam, definice, Sport, přesný význam, lexikon, informace, co znamená, význam slova, Sport, wiki, Squash, heslo, co to je, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Squash je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Squash? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Squash [skvoš] je hra pro dva nebo čtyři hráče podobná ricochetu. Hraje se na uzavřeném hřišti se speciálními raketami a míčkem určeným pro squash. Hra squash nepatří mezi olympijské sporty.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Squash ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Squash ve Wikizdrojích

Hledat termín Squash na Google.cz

Hledat videa s názvem Squash na Youtube

Zkusit najít výraz Squash ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Squash ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Squash například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Squash? resp. jaká je definice termínu Squash? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Squash, odpověď na dotaz co je to Squash?. Víte např. kdo to je Gambler? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.