Co je to?
Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Co je to Squash? Význam slova

Co znamená termín Squash? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Squash je hra se speciální raketou a míčkem, určená dvěma nebo čtyřem hráčům. Hřiště je uzavřeno a hraje se míčkem na stěnu. Hráč hraje podáním z vyznačeného menšího čtverce, míček se musí odrazit do protilehlého obdélníku. Je dovoleno, aby se míček odrazil i od dalších stěn. Hraje se na dva či tři vítězné gamy.
Hráči se v úderech střídají, dokud někdo z nich neudělá chybu. Na zem smí míček dopadnout pouze jednou, nejdříve však musí narazit do přední stěny. Všechny údery musí dopadnout do hřiště, které je na stěně vyznačeno čarami. Míček se nesmí octnout ani nad, ani pod vyznačením. Squashová raketa se velikostí a vahou pohybuje mezi raketami na badminton a tenis. Druhy míčků se mohou lišit, značí se barevnými tečkami. Hra je známá od poloviny 19. století, popularitu získala po 1. světové válce. Squash není olympijským sportem.


Co je to Squash? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Squash. Co znamená pojem Squash z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Squash doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Squash se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: termín, vysvětlení, formulace, terminologie, Sport, odborné názvosloví, Sport, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, co to je, co je to Squash?, význam, význam slova, význam pojmu, Squash, co znamená, wiki


Pojem Squash je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Squash? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Squash [skvoš] je hra pro dva nebo čtyři hráče podobná ricochetu. Hraje se na uzavřeném hřišti se speciálními raketami a míčkem určeným pro squash. Hra squash nepatří mezi olympijské sporty.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Squash ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Squash ve Wikislovníku

Hledat termín Squash na Google.cz

Zkusit najít slovo Squash ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Squash ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Squash ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Squash například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Squash? resp. jaký je přesný význam slova Squash? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Squash, odpověď na dotaz co je to Squash?. Víte např. kdo to je Magor? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.