Co je to?
Výraz, termín, definice slova Squash. Co znamená odborný pojem Squash z kategorie Sport?

Co je to Squash? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Squash

Squash je hra se speciální raketou a míčkem, určená dvěma nebo čtyřem hráčům. Hřiště je uzavřeno a hraje se míčkem na stěnu. Hráč hraje podáním z vyznačeného menšího čtverce, míček se musí odrazit do protilehlého obdélníku. Je dovoleno, aby se míček odrazil i od dalších stěn. Hraje se na dva či tři vítězné gamy.
Hráči se v úderech střídají, dokud někdo z nich neudělá chybu. Na zem smí míček dopadnout pouze jednou, nejdříve však musí narazit do přední stěny. Všechny údery musí dopadnout do hřiště, které je na stěně vyznačeno čarami. Míček se nesmí octnout ani nad, ani pod vyznačením. Squashová raketa se velikostí a vahou pohybuje mezi raketami na badminton a tenis. Druhy míčků se mohou lišit, značí se barevnými tečkami. Hra je známá od poloviny 19. století, popularitu získala po 1. světové válce. Squash není olympijským sportem.


Co je to Squash? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Squash. Co znamená odborný pojem Squash z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Squash se nachází v sekci sport

Klíčová slova: Squash, wiki, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, synonymum, význam slova, lexikon, termín, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, význam pojmu, formulace, terminologie, co to je, co znamená, sport


Pojem Squash je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Squash?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Squash [skvoš] je hra pro dva nebo čtyři hráče podobná ricochetu. Hraje se na uzavřeném hřišti se speciálními raketami a míčkem určeným pro squash. Hra squash nepatří mezi olympijské sporty.

Hledejte pojem Squash v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Squash na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Squash ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Squash ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Squash ve vyhledávači Qwant

Najít termín Squash ve Wikizdrojích

Hledat pojem Squash ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Squash například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Squash? resp. jaká je definice slova Squash? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Squash, odpověď na dotaz co je to Squash?. Víte např. kdo to je Šógun? Znáte a víte kdo je Benga? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.