Co je to?
Výraz, termín, definice slova Login. Co znamená odborný pojem Login z kategorie Počítače?

Co je to Login? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Login

Registrace a následné přihlášení na nově vzniklý účet na internetových stránkách má i své specifické pojmenování, s nímž se v běžné praxi setkal snad každý z nás. Právě proces přihlašování k účtu za pomoci zvoleného uživatelského jména a hesla se nazývá login. Login představuje obdobu vašeho jména ve virtuálním světě.


Co je to Login? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Login. Co znamená odborný pojem Login z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Login) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Login patří do kategorie počítače

Klíčová slova: popis, terminologie, slovník, pojem, terminus technicus, odborný výraz, definice, formulace, názvosloví, informace, wiki, přesný význam, slovo, termín, počítače, co znamená, co to je, definice pojmu


Pojem Login je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Login? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem login (z anglického log in), případně sign in označuje v počítačové terminologii proces přihlášení k účtu (tedy autentizaci) pomocí uživatelského jména a zpravidla hesla nebo certifikátu. Ekvivalentně pojem logout, případně logoff či sign out označuje proces odhlášení.
V roce 1969 se "login" stalo prvním přeneseným slovem v předchůdci dnešního internetu, síti Arpanet.

Zkuste zjistit více informací o slovu Login v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Login ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Login na Youtube

Zkusit najít výraz Login ve Wikislovníku

Hledat heslo Login ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Login ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Login ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Login například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Login? resp. co znamená Login? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Login, odpověď na dotaz co je to Login?. Víte např. kdo to je Linda Evangelista? Znáte a víte kdo je Švagr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?