Co je to?
Definice odborného termínu, slova Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Co je to Login? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Login?

Registrace a následné přihlášení na nově vzniklý účet na internetových stránkách má i své specifické pojmenování, s nímž se v běžné praxi setkal snad každý z nás. Právě proces přihlašování k účtu za pomoci zvoleného uživatelského jména a hesla se nazývá login. Login představuje obdobu vašeho jména ve virtuálním světě.


Co je to Login? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Login se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: přesný význam, význam, formulace, Login, co znamená, informace, počítače, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, heslo, lexikon, definice pojmu, termín, pojem, názvosloví, co to je, terminus technicus


Pojem Login je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Login?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pojem login (z anglického log in), případně sign in označuje v počítačové terminologii proces přihlášení k účtu (tedy autentizaci) pomocí uživatelského jména a zpravidla hesla nebo certifikátu. Ekvivalentně pojem logout, případně logoff či sign out označuje proces odhlášení.
V roce 1969 se "login" stalo prvním přeneseným slovem v předchůdci dnešního internetu, síti Arpanet.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Login ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Login ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Login na Google.cz

Hledat pojem Login ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Login ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Login na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Login například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Login? resp. jaká je definice termínu Login? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Login, odpověď na dotaz co je to Login?. Víte např. kdo to je Stoik? Znáte a víte kdo je Převor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?