Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Co to je Login? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Login?

Registrace a následné přihlášení na nově vzniklý účet na internetových stránkách má i své specifické pojmenování, s nímž se v běžné praxi setkal snad každý z nás. Právě proces přihlašování k účtu za pomoci zvoleného uživatelského jména a hesla se nazývá login. Login představuje obdobu vašeho jména ve virtuálním světě.


Co je to Login? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Login můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Login je v sekci Počítače

Klíčová slova: lexikon, pojem, definice, termín, Počítače, informace, wiki, co je to Login?, význam pojmu, popis, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, co znamená, význam slova, definice pojmu


Pojem Login je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Login? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pojem login (z anglického log in), případně sign in označuje v počítačové terminologii proces přihlášení k účtu (tedy autentizaci) pomocí uživatelského jména a zpravidla hesla nebo certifikátu. Ekvivalentně pojem logout, případně logoff či sign out označuje proces odhlášení.
V roce 1969 se "login" stalo prvním přeneseným slovem v předchůdci dnešního internetu, síti Arpanet.

Hledejte pojem Login v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Login ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Login ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Login ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Login ve Wikizdrojích

Hledat slovo Login ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Login na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Login například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Login? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Login? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Login, odpověď na dotaz co je to Login?. Víte např. kdo to je Hynek Kmoníček? Znáte a víte kdo je Snacha? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?