Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Co to je Login? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Login?

Registrace a následné přihlášení na nově vzniklý účet na internetových stránkách má i své specifické pojmenování, s nímž se v běžné praxi setkal snad každý z nás. Právě proces přihlašování k účtu za pomoci zvoleného uživatelského jména a hesla se nazývá login. Login představuje obdobu vašeho jména ve virtuálním světě.


Co je to Login? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Login. Co znamená pojem Login z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Login doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Login se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: význam, přesný význam, slovník, lexikon, formulace, termín, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, terminologie, co je to Login?, názvosloví, odborný výraz, co znamená, popis, Login, Počítače, definice pojmu


Pojem Login je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Login? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem login (z anglického log in), případně sign in označuje v počítačové terminologii proces přihlášení k účtu (tedy autentizaci) pomocí uživatelského jména a zpravidla hesla nebo certifikátu. Ekvivalentně pojem logout, případně logoff či sign out označuje proces odhlášení.
V roce 1969 se "login" stalo prvním přeneseným slovem v předchůdci dnešního internetu, síti Arpanet.

Další zdroje informací o slovu Login

Vyhledat slovo Login ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Login ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Login ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Login ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Login na Youtube

Najít slovo Login na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Login například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Login? resp. co označuje slovo Login? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Login, odpověď na dotaz co je to Login?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Švagr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?