Co je to?
Výraz, termín, definice slova Login. Co znamená odborný pojem Login z kategorie Počítače?

Co je to Login? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Login

Registrace a následné přihlášení na nově vzniklý účet na internetových stránkách má i své specifické pojmenování, s nímž se v běžné praxi setkal snad každý z nás. Právě proces přihlašování k účtu za pomoci zvoleného uživatelského jména a hesla se nazývá login. Login představuje obdobu vašeho jména ve virtuálním světě.


Co je to Login? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Login. Co znamená odborný pojem Login z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Login? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Login je v sekci počítače

Klíčová slova: význam slova, co znamená, formulace, terminus technicus, slovník, lexikon, termín, počítače, názvosloví, vysvětlení, Login, slovo, odborné názvosloví, význam, co je to Login?, definice pojmu, význam pojmu, terminologie


Pojem Login je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Login? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem login (z anglického log in), případně sign in označuje v počítačové terminologii proces přihlášení k účtu (tedy autentizaci) pomocí uživatelského jména a zpravidla hesla nebo certifikátu. Ekvivalentně pojem logout, případně logoff či sign out označuje proces odhlášení.
V roce 1969 se "login" stalo prvním přeneseným slovem v předchůdci dnešního internetu, síti Arpanet.

Pro více informací o heslu Login zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Login ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Login ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Login ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Login na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Login ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Login ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Login například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Login? resp. co je to Login? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Login, odpověď na dotaz co je to Login?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Švagr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?