Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Co je to Rula? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rula?

Rula je pojmenování horniny, řadící se mezi krystalické břidlice. Vzniká při přeměně horninových útvarů, když tlak i teplota dosáhnou vysokých hodnot. Pokud rula vznikne z vyvřelé horniny, jde o ortorulu, byla-li příčinou vzniku metamorfóza sedimentů, jedná se o pararulu.
Tato hornina má zrno různé hrubosti, obsahuje slídu a má rovnoběžnou stavbu. Pro líbivý vzhled se rula používá hlavně ve stavebnictví, i když snadno zvětrá.


Co je to Rula? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Rula můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rula je v kategorii Materiály

Klíčová slova: popis, definice, Rula, wiki, co je to Rula?, význam pojmu, heslo, vysvětlení, informace, názvosloví, slovník, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, Materiály, formulace, odborný výraz


Pojem Rula je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Rula

Zkusit najít výraz Rula na Google.cz

Hledat heslo Rula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Rula ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Rula ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rula ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rula ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rula například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Rula? resp. jaká je definice slova Rula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rula, odpověď na dotaz co je to Rula?. Víte např. kdo to je Eritrejec? Znáte a víte kdo je Věra Čáslavská? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.