Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Co je to Rula? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rula?

Rula je pojmenování horniny, řadící se mezi krystalické břidlice. Vzniká při přeměně horninových útvarů, když tlak i teplota dosáhnou vysokých hodnot. Pokud rula vznikne z vyvřelé horniny, jde o ortorulu, byla-li příčinou vzniku metamorfóza sedimentů, jedná se o pararulu.
Tato hornina má zrno různé hrubosti, obsahuje slídu a má rovnoběžnou stavbu. Pro líbivý vzhled se rula používá hlavně ve stavebnictví, i když snadno zvětrá.


Co je to Rula? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rula? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rula je v sekci Materiály

Klíčová slova: význam, wiki, co je to Rula?, synonymum, slovo, význam pojmu, Rula, Materiály, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, slovník, přesný význam, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, terminologie


Pojem Rula je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rula dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rula je hornina vzniklá za vysokého stupně regionální metamorfózy při přeměně rozsáhlých horninových celků, kdy teplota a tlak dosahují značné výše. Ruly patří ke krystalickým břidlicím.
Ruly vzniklé z vyvřelin se nazývají ortoruly, ruly vzniklé metamorfózou sedimentů jsou pararuly.

Více informací o slovu Rula doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Rula na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rula ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Rula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Rula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rula ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Rula ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rula například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rula? resp. co přesně znamená slovo Rula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rula, odpověď na dotaz co je to Rula?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.