Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Co je to Rula? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rula?

Rula je pojmenování horniny, řadící se mezi krystalické břidlice. Vzniká při přeměně horninových útvarů, když tlak i teplota dosáhnou vysokých hodnot. Pokud rula vznikne z vyvřelé horniny, jde o ortorulu, byla-li příčinou vzniku metamorfóza sedimentů, jedná se o pararulu.
Tato hornina má zrno různé hrubosti, obsahuje slídu a má rovnoběžnou stavbu. Pro líbivý vzhled se rula používá hlavně ve stavebnictví, i když snadno zvětrá.


Co je to Rula? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rula s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rula je v kategorii Materiály

Klíčová slova: wiki, význam, terminologie, co je to Rula?, definice pojmu, termín, popis, heslo, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, názvosloví, co to je, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, Materiály, formulace


Pojem Rula je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Rula?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rula je hornina vzniklá za vysokého stupně regionální metamorfózy při přeměně rozsáhlých horninových celků, kdy teplota a tlak dosahují značné výše. Ruly patří ke krystalickým břidlicím.
Ruly vzniklé z vyvřelin se nazývají ortoruly, ruly vzniklé metamorfózou sedimentů jsou pararuly.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Rula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Rula ve Wikislovníku

Najít pojem Rula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rula ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rula ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Rula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rula například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rula? resp. co se skrývá pod slovem Rula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rula, odpověď na dotaz co je to Rula?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Věra Čáslavská? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.