Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rula. Co znamená odborný pojem Rula z kategorie Materiály?

Co je to Rula? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rula

Rula je pojmenování horniny, řadící se mezi krystalické břidlice. Vzniká při přeměně horninových útvarů, když tlak i teplota dosáhnou vysokých hodnot. Pokud rula vznikne z vyvřelé horniny, jde o ortorulu, byla-li příčinou vzniku metamorfóza sedimentů, jedná se o pararulu.
Tato hornina má zrno různé hrubosti, obsahuje slídu a má rovnoběžnou stavbu. Pro líbivý vzhled se rula používá hlavně ve stavebnictví, i když snadno zvětrá.


Co je to Rula? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rula. Co znamená odborný pojem Rula z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rula můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rula je v kategorii materiály

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, význam pojmu, formulace, terminologie, pojem, odborný výraz, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, informace, co znamená, co je to Rula?, synonymum, definice, vysvětlení, co to je


Pojem Rula je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rula? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rula je hornina vzniklá za vysokého stupně regionální metamorfózy při přeměně rozsáhlých horninových celků, kdy teplota a tlak dosahují značné výše. Ruly patří ke krystalickým břidlicím.
Ruly vzniklé z vyvřelin se nazývají ortoruly, ruly vzniklé metamorfózou sedimentů jsou pararuly.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Rula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rula ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rula ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rula na Youtube

Hledat pojem Rula ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rula například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rula? resp. jaký je přesný význam slova Rula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rula, odpověď na dotaz co je to Rula?. Víte např. kdo to je Maskér? Znáte a víte kdo je Satan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.