Co je to?
Odborný výraz, definice slova GSM. Co znamená slovo GSM z kategorie Hardware?

Co je GSM?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu GSM

GSM je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony. Zkratka pochází z francouzského výrazu Groupe Spécial Mobile (anglicky Global System for Mobile Communication).


Co je to GSM? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova GSM. Co znamená slovo GSM z kategorie Hardware?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem GSM s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo GSM patří do kategorie hardware

Klíčová slova: heslo, co znamená, wiki, co je to GSM?, slovo, termín, pojem, význam, co to je, slovník, vysvětlení, definice, význam slova, synonymum, přesný význam, GSM, přesný výraz, hardware


Pojem GSM je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu GSM?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GSM (Globální Systém pro Mobilní komunikaci, původně však francouzsky „Groupe Spécial Mobile“) je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony na světě. V současnosti jej používá více než 5 miliard účastníků ve více než 200 zemích světa. Protože někteří lidé mají více SIM karet, lze odhadovat, že mobilní telefon GSM vlastní asi polovina obyvatel planety Země.

GSM mobilní telefon

Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informace o pojmu GSM hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi GSM ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín GSM na Google.cz

Hledat frázi GSM ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo GSM ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz GSM ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín GSM na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo GSM například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je GSM? resp. jaký je význam slova GSM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GSM, odpověď na dotaz co je to GSM?. Víte např. kdo to je Josef Pazderka? Znáte a víte kdo je Idiot? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu GSM i v jiných kategoriích (než hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, počítač hardware, gSM, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.