Co je to?
Definice odborného termínu, slova GSM. Co znamená pojem GSM z kategorie Hardware?

Co je to GSM? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu GSM?

GSM je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony. Zkratka pochází z francouzského výrazu Groupe Spécial Mobile (anglicky Global System for Mobile Communication).


Co je to GSM? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GSM. Co znamená pojem GSM z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova GSM? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo GSM je v kategorii hardware

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie, heslo, popis, slovník, GSM, co to je, pojem, synonymum, formulace, přesný význam, význam slova, co je to GSM?, termín


Pojem GSM je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu GSM?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GSM (Globální Systém pro Mobilní komunikaci, původně však francouzsky „Groupe Spécial Mobile“) je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony na světě. V současnosti jej používá více než 5 miliard účastníků ve více než 200 zemích světa. Protože někteří lidé mají více SIM karet, lze odhadovat, že mobilní telefon GSM vlastní asi polovina obyvatel planety Země.

GSM mobilní telefon

Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Více informací o slovu GSM doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz GSM ve Wikislovníku

Zkusit najít GSM ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem GSM ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi GSM na Google.cz

Zkusit najít slovo GSM ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem GSM na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo GSM například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova GSM? resp. co přesně znamená slovo GSM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GSM, odpověď na dotaz co je to GSM?. Víte např. kdo to je Leonid Iljič Brežněv? Znáte a víte kdo je Herec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.