Co je to?
Definice výrazu, termínu GSM. Co znamená odborný pojem GSM z kategorie Hardware?

Co je to GSM? Význam slova

Co znamená termín GSM? Vysvětlení pojmu, definice hesla

GSM je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony. Zkratka pochází z francouzského výrazu Groupe Spécial Mobile (anglicky Global System for Mobile Communication).


Co je to GSM? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu GSM. Co znamená odborný pojem GSM z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova GSM sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GSM patří do sekce Hardware

Klíčová slova: význam, popis, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, terminologie, terminus technicus, přesný význam, Hardware, pojem, přesný výraz, formulace, slovo, vysvětlení, termín, názvosloví, Hardware


Pojem GSM je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín GSM? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

GSM (Globální Systém pro Mobilní komunikaci, původně však francouzsky „Groupe Spécial Mobile“) je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony na světě. V současnosti jej používá více než 5 miliard účastníků ve více než 200 zemích světa. Protože někteří lidé mají více SIM karet, lze odhadovat, že mobilní telefon GSM vlastní asi polovina obyvatel planety Země.

GSM mobilní telefon

Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín GSM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz GSM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo GSM na Google.cz

Vyhledat výraz GSM ve Wikizdrojích

Hledat heslo GSM ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo GSM ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GSM například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená GSM? resp. jaký je význam pojmu GSM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GSM, odpověď na dotaz co je to GSM?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Negr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.