Co je to?
Výraz, termín, definice slova GSM. Co znamená odborný pojem GSM z kategorie Hardware?

Co je to GSM? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova GSM?

GSM je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony. Zkratka pochází z francouzského výrazu Groupe Spécial Mobile (anglicky Global System for Mobile Communication).


Co je to GSM? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GSM. Co znamená odborný pojem GSM z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu GSM? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem GSM je v kategorii hardware

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, informace, co znamená, slovník, synonymum, terminus technicus, terminologie, definice, pojem, termín, co to je, wiki, popis, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, formulace


Pojem GSM je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín GSM? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

GSM (Globální Systém pro Mobilní komunikaci, původně však francouzsky „Groupe Spécial Mobile“) je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony na světě. V současnosti jej používá více než 5 miliard účastníků ve více než 200 zemích světa. Protože někteří lidé mají více SIM karet, lze odhadovat, že mobilní telefon GSM vlastní asi polovina obyvatel planety Země.

GSM mobilní telefon

Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Standardní mobilní telefony využívají pro připojení k síti standard GSM. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz GSM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín GSM ve vyhledávači Qwant

Najít slovo GSM ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem GSM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz GSM ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo GSM na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GSM například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova GSM? resp. jaký je význam slova GSM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GSM, odpověď na dotaz co je to GSM?. Víte např. kdo to je Tkadlec? Znáte a víte kdo je Držgrešle? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu GSM v jiné sekci než hardware. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.