Co je to?
Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Co je to Obrtlík? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Obrtlík

Obrtlík je označení pro otočnou uzavírací součástku, volně otočný spoj. Může se jednat o dvě oka z kovu, která jsou propojena čepem. Tento způsob spojení umožňuje okům otáčení proti sobě. Varianta jednostranný obrtlík má jedno otočné oko, druhá strana je pak upevněna k podkladu.
Jinou možností je ohnutý vrut s ploškou, kterou lze otáčet. Obrtlík se používá například u kování zajišťujícího okna nebo dvířka, často se s obrtlíkem setkáte na jachtách a v mnoha dalších technických oborech.


Co je to Obrtlík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Obrtlík doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obrtlík se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, popis, terminus technicus, termín, co to je, lexikon, přesný výraz, definice, heslo, co je to Obrtlík?, slovo, přesný význam, formulace, slovník, význam


Pojem Obrtlík je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Obrtlík

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obrtlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Obrtlík na Google.cz

Vyhledat výraz Obrtlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Obrtlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obrtlík ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Obrtlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Obrtlík například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Obrtlík? resp. co přesně označuje termín Obrtlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obrtlík, odpověď na dotaz co je to Obrtlík?. Víte např. kdo to je Performer? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.