Co je to?
Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Co je to Obrtlík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Obrtlík?

Obrtlík je označení pro otočnou uzavírací součástku, volně otočný spoj. Může se jednat o dvě oka z kovu, která jsou propojena čepem. Tento způsob spojení umožňuje okům otáčení proti sobě. Varianta jednostranný obrtlík má jedno otočné oko, druhá strana je pak upevněna k podkladu.
Jinou možností je ohnutý vrut s ploškou, kterou lze otáčet. Obrtlík se používá například u kování zajišťujícího okna nebo dvířka, často se s obrtlíkem setkáte na jachtách a v mnoha dalších technických oborech.


Co je to Obrtlík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Obrtlík sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obrtlík je v kategorii Technika

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, definice, pojem, terminus technicus, definice pojmu, Technika, co je to Obrtlík?, heslo, slovo, Technika, popis, formulace, co to je, přesný význam, význam pojmu, synonymum, termín


Pojem Obrtlík je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Obrtlík v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obrtlík ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obrtlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Obrtlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Obrtlík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Obrtlík na Youtube

Hledat pojem Obrtlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Obrtlík například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Obrtlík? resp. jaký je význam slova Obrtlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obrtlík, odpověď na dotaz co je to Obrtlík?. Víte např. kdo to je Povaleč? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Obrtlík i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.