Co je to?
Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Co je to Obrtlík? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Obrtlík?

Obrtlík je označení pro otočnou uzavírací součástku, volně otočný spoj. Může se jednat o dvě oka z kovu, která jsou propojena čepem. Tento způsob spojení umožňuje okům otáčení proti sobě. Varianta jednostranný obrtlík má jedno otočné oko, druhá strana je pak upevněna k podkladu.
Jinou možností je ohnutý vrut s ploškou, kterou lze otáčet. Obrtlík se používá například u kování zajišťujícího okna nebo dvířka, často se s obrtlíkem setkáte na jachtách a v mnoha dalších technických oborech.


Co je to Obrtlík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Obrtlík můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Obrtlík je v kategorii Technika

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, pojem, co to je, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, wiki, definice, terminologie, slovo, terminus technicus, přesný výraz, význam slova, přesný význam, význam, slovník, Technika


Pojem Obrtlík je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Obrtlík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Obrtlík ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obrtlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Obrtlík ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Obrtlík na Google.cz

Vyhledat termín Obrtlík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Obrtlík například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Obrtlík? resp. co znamená výraz Obrtlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obrtlík, odpověď na dotaz co je to Obrtlík?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.