Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Co je to Astigmatismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Astigmatismus?

Astigmatismus je druhem onemocnění očí, setkat se s ním je možno i pod názvy nepravidelné zakřivení rohovky nebo oční bulvy, cylindrická či refrakční oční vada nebo nepravidelné zakřivení oční bulvy. Astigmatismus je způsoben deformací nebo chybným zakřivením rohovky. Jedná se o velmi časté onemocnění.
Ve skutečnosti je přesný význam slova astigmatismus poněkud jiný. Je to vlastnost fyziologická, která znamená, že rohovka má mírně elipsovitý tvar. Tento stav je normální a není vadou.


Co je to Astigmatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Astigmatismus můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Astigmatismus je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, termín, význam, co to je, význam slova, definice, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, co znamená, nemoce, definice pojmu, informace, přesný výraz, lexikon, přesný význam, Astigmatismus, nemoce


Pojem Astigmatismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astigmatismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astigmatismus (tzv. cylindrická oční vada) je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se také často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.
V tomto případě nemá rohovka pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou více či méně zakřivená. Tudíž místo toho, aby se mohly paprsky světla ze všech směrů spojit do jednoho ohniska na sítnici (v ideálním případě bodu), vzájemně se míjí a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astigmatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Astigmatismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astigmatismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Astigmatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Astigmatismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Astigmatismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Astigmatismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Astigmatismus? resp. co vlastně znamená slovo Astigmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astigmatismus, odpověď na dotaz co je to Astigmatismus?. Víte např. kdo to je Will Smith? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Astigmatismus hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.