Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Co je to Astigmatismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Astigmatismus?

Astigmatismus je druhem onemocnění očí, setkat se s ním je možno i pod názvy nepravidelné zakřivení rohovky nebo oční bulvy, cylindrická či refrakční oční vada nebo nepravidelné zakřivení oční bulvy. Astigmatismus je způsoben deformací nebo chybným zakřivením rohovky. Jedná se o velmi časté onemocnění.
Ve skutečnosti je přesný význam slova astigmatismus poněkud jiný. Je to vlastnost fyziologická, která znamená, že rohovka má mírně elipsovitý tvar. Tento stav je normální a není vadou.


Co je to Astigmatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Astigmatismus doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Astigmatismus se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, formulace, význam, odborný výraz, informace, termín, Nemoce, co znamená, význam pojmu, heslo, význam slova, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, Astigmatismus, názvosloví, definice


Pojem Astigmatismus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Astigmatismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astigmatismus (tzv. cylindrická oční vada) je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se také často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.
V tomto případě nemá rohovka pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou více či méně zakřivená. Tudíž místo toho, aby se mohly paprsky světla ze všech směrů spojit do jednoho ohniska na sítnici (v ideálním případě bodu), vzájemně se míjí a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Astigmatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Astigmatismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Astigmatismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Astigmatismus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Astigmatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Astigmatismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Astigmatismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Astigmatismus? resp. co znamená slovo Astigmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astigmatismus, odpověď na dotaz co je to Astigmatismus?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.