Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Co je to Astigmatismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Astigmatismus

Astigmatismus je druhem onemocnění očí, setkat se s ním je možno i pod názvy nepravidelné zakřivení rohovky nebo oční bulvy, cylindrická či refrakční oční vada nebo nepravidelné zakřivení oční bulvy. Astigmatismus je způsoben deformací nebo chybným zakřivením rohovky. Jedná se o velmi časté onemocnění.
Ve skutečnosti je přesný význam slova astigmatismus poněkud jiný. Je to vlastnost fyziologická, která znamená, že rohovka má mírně elipsovitý tvar. Tento stav je normální a není vadou.


Co je to Astigmatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Astigmatismus se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, popis, slovo, terminus technicus, lexikon, formulace, definice, definice pojmu, co znamená, termín, Astigmatismus, co je to Astigmatismus?, názvosloví, synonymum, co to je, význam, přesný výraz, heslo


Pojem Astigmatismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astigmatismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astigmatismus (tzv. cylindrická oční vada) je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se také často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.
V tomto případě nemá rohovka pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou více či méně zakřivená. Tudíž místo toho, aby se mohly paprsky světla ze všech směrů spojit do jednoho ohniska na sítnici (v ideálním případě bodu), vzájemně se míjí a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Astigmatismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Astigmatismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astigmatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Astigmatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Astigmatismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Astigmatismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Astigmatismus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Astigmatismus? resp. co znamená Astigmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astigmatismus, odpověď na dotaz co je to Astigmatismus?. Víte např. kdo to je David Rath? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.