Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kazuistika?

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kazuistika? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kazuistika je v kategorii věda

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, termín, odborné názvosloví, věda, přesný význam, terminologie, terminus technicus, formulace, co je to Kazuistika?, wiki, názvosloví, heslo, synonymum, popis, význam, lexikon, přesný výraz


Pojem Kazuistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kazuistika? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Kazuistika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kazuistika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kazuistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kazuistika ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kazuistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kazuistika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kazuistika? resp. co znamená výraz Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Marie Rottrová? Znáte a víte kdo je Kurva? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.