Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je Kazuistika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kazuistika?

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Kazuistika se nachází v sekci věda

Klíčová slova: heslo, lexikon, odborný výraz, věda, přesný význam, synonymum, terminologie, věda, co je to Kazuistika?, co to je, definice pojmu, slovo, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Kazuistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kazuistika?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Další informace o pojmu Kazuistika hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Kazuistika ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kazuistika ve Wikimedia Commons

Najít termín Kazuistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kazuistika na Youtube

Hledat heslo Kazuistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Kazuistika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kazuistika? resp. co to je Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Felix Holzmann? Znáte a víte kdo je Kurva? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.