Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kazuistika?

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kazuistika s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kazuistika se nachází v sekci věda

Klíčová slova: Kazuistika, věda, význam slova, přesný výraz, popis, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, věda, heslo, slovník, terminologie, co znamená, přesný význam, co je to Kazuistika?, pojem, definice, názvosloví


Pojem Kazuistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kazuistika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Další informační zdroje o slovu Kazuistika

Hledat výraz Kazuistika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kazuistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kazuistika ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kazuistika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kazuistika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kazuistika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kazuistika? resp. co je to Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Jenovéfa Boková? Znáte a víte kdo je Skopčák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.