Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kazuistika

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kazuistika? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kazuistika je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice, Kazuistika, vysvětlení, wiki, co to je, odborný výraz, formulace, terminus technicus, slovo, význam slova, odborné názvosloví, Věda, synonymum, informace, význam pojmu, heslo, termín, popis


Pojem Kazuistika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kazuistika?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Kazuistika ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kazuistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kazuistika na Youtube

Zkusit najít výraz Kazuistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kazuistika ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kazuistika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kazuistika? resp. jaký je význam slova Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je Au pair? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Kazuistika hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.