Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kazuistika?

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kazuistika s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kazuistika se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, informace, termín, slovo, co je to Kazuistika?, Kazuistika, co to je, popis, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, význam slova, wiki


Pojem Kazuistika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kazuistika dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Kazuistika na Youtube

Zkusit najít heslo Kazuistika ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kazuistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kazuistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Kazuistika ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kazuistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kazuistika? resp. jaká je definice slova Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Thorin Pavéza? Znáte a víte kdo je Skopčák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.