Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kazuistika

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kazuistika můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kazuistika je v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, Věda, lexikon, Věda, přesný význam, popis, terminologie, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, informace, wiki, termín, slovo, definice pojmu, Kazuistika, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Kazuistika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kazuistika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Další zdroje informací

Hledat slovo Kazuistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Kazuistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kazuistika ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kazuistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kazuistika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kazuistika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kazuistika? resp. jaká je definice termínu Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Kevin Spacey? Znáte a víte kdo je Turista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.