Co je to?
Definice výrazu, termínu Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je Kazuistika?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kazuistika?

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kazuistika. Co znamená odborný pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kazuistika se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kazuistika je v kategorii věda

Klíčová slova: slovo, synonymum, pojem, věda, přesný význam, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, formulace, definice pojmu, wiki, lexikon, definice, význam slova, popis, Kazuistika, informace, věda


Pojem Kazuistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kazuistika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Pro více informací o heslu Kazuistika zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Kazuistika na Google.cz

Vyhledat termín Kazuistika ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Kazuistika ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kazuistika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Kazuistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kazuistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaký je význam slova Kazuistika? resp. co označuje slovo Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Varhaník? Znáte a víte kdo je Kurva? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Kazuistika i v jiné části webu než je kategorie věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, bylinkářka, kazuistika, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.