Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Co je to Kazuistika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kazuistika

Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny/ ilustrovány určité jevy. Kazuistika nachází uplatnění v právu, etice, klinické psychologii, lékařství apod.


Co je to Kazuistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kazuistika. Co znamená pojem Kazuistika z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kazuistika s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kazuistika je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice pojmu, termín, definice, pojem, popis, co znamená, informace, co to je, formulace, co je to Kazuistika?, terminus technicus, wiki, význam slova, vysvětlení, Kazuistika, význam pojmu, odborný výraz, lexikon


Pojem Kazuistika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kazuistika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kazuistika je popis a výklad konkrétních případů, zpravidla místo teoretické analýzy pojmových znaků (například raná římská právní kazuistika). Ve vztahu k moderním vědám užíván jako synonymum pro případovou studii.
Termín je odvozen z latinského slova casus, které má širokou škálu významů: pád, klesnutí, úpadek, zkáza, škoda, pohroma, v některých frázích i v pozitivním významu případ, příležitost, událost.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Kazuistika na Google.cz

Hledat pojem Kazuistika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kazuistika ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kazuistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kazuistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kazuistika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kazuistika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kazuistika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kazuistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kazuistika, odpověď na dotaz co je to Kazuistika?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Turista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kazuistika i v jiných kategoriích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.