Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Co je to Kaligram? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kaligram

Kaligram (ideogram) je zvláštní typ básně, u nějž ani tak nezáleží na jeho obsahové stránce, ale především na grafické podobě. Je to tedy báseň, která se vůbec nemusí rýmovat, je však napsán takovým způsobem, aby tvořila nějaký tvar. Jedná se vlastně o propojení literatury a výtvarného umění. Kaligramy jsou spojené s literární avantgardou (počátek 20. století) a směrem zvaným kubofuturismus. Známým představitelem je Guillaume Apollinaire.


Co je to Kaligram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kaligram? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kaligram je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, slovo, názvosloví, literatura, význam slova, synonymum, co znamená, informace, heslo, pojem, definice pojmu, Kaligram, odborný výraz, termín, terminus technicus, přesný výraz, co je to Kaligram?


Pojem Kaligram je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaligram? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kaligram (též ideogram) je báseň, jejíž písmena nebo celá slova a verše jsou uspořádána typograficky do obrazce, který vyjadřuje téma básně samotné. Navazuje na tradici středověké carminy figuraty. Kaligram je příklad propojení literatury a výtvarného umění (podobně jako například komiks), kde v jednom uměleckém díle nerozlišeně splývá více uměleckých druhů.

Jiné informační zdroje o pojmu Kaligram

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaligram ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kaligram ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kaligram na Youtube

Vyhledat heslo Kaligram ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kaligram na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaligram ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaligram například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kaligram? resp. co znamená Kaligram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaligram, odpověď na dotaz co je to Kaligram?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Libor Bouček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.