Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Co je to Kaligram? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kaligram

Kaligram (ideogram) je zvláštní typ básně, u nějž ani tak nezáleží na jeho obsahové stránce, ale především na grafické podobě. Je to tedy báseň, která se vůbec nemusí rýmovat, je však napsán takovým způsobem, aby tvořila nějaký tvar. Jedná se vlastně o propojení literatury a výtvarného umění. Kaligramy jsou spojené s literární avantgardou (počátek 20. století) a směrem zvaným kubofuturismus. Známým představitelem je Guillaume Apollinaire.


Co je to Kaligram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Kaligram patří do kategorie literatura

Klíčová slova: přesný význam, literatura, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, co je to Kaligram?, co to je, heslo, význam pojmu, terminologie, význam, definice, názvosloví, lexikon, slovník, pojem, informace, odborný výraz


Pojem Kaligram je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kaligram?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kaligram (též ideogram) je báseň, jejíž písmena nebo celá slova a verše jsou uspořádána typograficky do obrazce, který vyjadřuje téma básně samotné. Navazuje na tradici středověké carminy figuraty. Kaligram je příklad propojení literatury a výtvarného umění (podobně jako například komiks), kde v jednom uměleckém díle nerozlišeně splývá více uměleckých druhů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaligram ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kaligram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kaligram ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Kaligram ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kaligram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaligram ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaligram například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kaligram? resp. co se skrývá pod slovem Kaligram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaligram, odpověď na dotaz co je to Kaligram?. Víte např. kdo to je Jan Bašta? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kaligram v jiné sekci než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.