Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Co je to Kaligram? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kaligram

Kaligram (ideogram) je zvláštní typ básně, u nějž ani tak nezáleží na jeho obsahové stránce, ale především na grafické podobě. Je to tedy báseň, která se vůbec nemusí rýmovat, je však napsán takovým způsobem, aby tvořila nějaký tvar. Jedná se vlastně o propojení literatury a výtvarného umění. Kaligramy jsou spojené s literární avantgardou (počátek 20. století) a směrem zvaným kubofuturismus. Známým představitelem je Guillaume Apollinaire.


Co je to Kaligram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kaligram můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kaligram je v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, Kaligram, lexikon, definice, formulace, heslo, význam pojmu, Literatura, význam, co to je, vysvětlení, popis, pojem, přesný význam, Literatura, názvosloví, co je to Kaligram?, odborné názvosloví


Pojem Kaligram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kaligram můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaligram (též ideogram) je báseň, jejíž písmena nebo celá slova a verše jsou uspořádána typograficky do obrazce, který vyjadřuje téma básně samotné. Navazuje na tradici středověké carminy figuraty. Kaligram je příklad propojení literatury a výtvarného umění (podobně jako například komiks), kde v jednom uměleckém díle nerozlišeně splývá více uměleckých druhů.

Další informační zdroje o slovu Kaligram

Hledat videa s názvem Kaligram na Youtube

Hledat pojem Kaligram na Google.cz

Vyhledat slovo Kaligram ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kaligram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Kaligram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kaligram ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaligram například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kaligram? resp. co se skrývá pod slovem Kaligram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaligram, odpověď na dotaz co je to Kaligram?. Víte např. kdo to je Bludička? Znáte a víte kdo je Neteř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.