Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Co je to Kaligram? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kaligram

Kaligram (ideogram) je zvláštní typ básně, u nějž ani tak nezáleží na jeho obsahové stránce, ale především na grafické podobě. Je to tedy báseň, která se vůbec nemusí rýmovat, je však napsán takovým způsobem, aby tvořila nějaký tvar. Jedná se vlastně o propojení literatury a výtvarného umění. Kaligramy jsou spojené s literární avantgardou (počátek 20. století) a směrem zvaným kubofuturismus. Známým představitelem je Guillaume Apollinaire.


Co je to Kaligram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kaligram? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kaligram je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, slovník, význam, popis, význam pojmu, Literatura, Kaligram, definice pojmu, Literatura, přesný význam, vysvětlení, co je to Kaligram?, pojem, slovo, odborné názvosloví, co znamená, definice, lexikon


Pojem Kaligram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaligram? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaligram (též ideogram) je báseň, jejíž písmena nebo celá slova a verše jsou uspořádána typograficky do obrazce, který vyjadřuje téma básně samotné. Navazuje na tradici středověké carminy figuraty. Kaligram je příklad propojení literatury a výtvarného umění (podobně jako například komiks), kde v jednom uměleckém díle nerozlišeně splývá více uměleckých druhů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Kaligram na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaligram ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kaligram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Kaligram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaligram ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kaligram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaligram například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kaligram? resp. jaká je definice slova Kaligram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaligram, odpověď na dotaz co je to Kaligram?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Samorost? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.