Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Co je to Kaligram? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kaligram

Kaligram (ideogram) je zvláštní typ básně, u nějž ani tak nezáleží na jeho obsahové stránce, ale především na grafické podobě. Je to tedy báseň, která se vůbec nemusí rýmovat, je však napsán takovým způsobem, aby tvořila nějaký tvar. Jedná se vlastně o propojení literatury a výtvarného umění. Kaligramy jsou spojené s literární avantgardou (počátek 20. století) a směrem zvaným kubofuturismus. Známým představitelem je Guillaume Apollinaire.


Co je to Kaligram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaligram. Co znamená odborný pojem Kaligram z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kaligram? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kaligram je v sekci Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, termín, názvosloví, wiki, informace, význam, význam slova, odborné názvosloví, Literatura, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, popis, Literatura, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, synonymum


Pojem Kaligram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaligram? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaligram (též ideogram) je báseň, jejíž písmena nebo celá slova a verše jsou uspořádána typograficky do obrazce, který vyjadřuje téma básně samotné. Navazuje na tradici středověké carminy figuraty. Kaligram je příklad propojení literatury a výtvarného umění (podobně jako například komiks), kde v jednom uměleckém díle nerozlišeně splývá více uměleckých druhů.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaligram ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Kaligram ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kaligram ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kaligram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kaligram na Youtube

Najít heslo Kaligram ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaligram například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kaligram? resp. co se skrývá pod slovem Kaligram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaligram, odpověď na dotaz co je to Kaligram?. Víte např. kdo to je Konzultant? Znáte a víte kdo je Samorost? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.