Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Embargo

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Embargo? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Embargo se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovo, přesný význam, definice pojmu, co to je, co znamená, Embargo, informace, význam pojmu, synonymum, termín, co je to Embargo?, terminologie, přesný výraz, terminus technicus, odborný výraz, definice, význam, odborné názvosloví


Pojem Embargo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Embargo dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embargo je zákaz vývozu něčeho (např. suroviny, výrobku, zbraní) do nějakého státu či zákaz obchodování s tímto státem.
Embargo představuje jeden z nejkrajnějších prostředků diplomatického nátlaku, resp. odvetného opatření, které může stát vůči jinému státu vydat (když se nebere v potaz vyhlášení války). O uvalení embarga rozhoduje jak jednotlivý stát, tak i světové organizace jako například OSN. V případě Kuby jsou to pouze USA v rozporu s rezolucí OSN.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Embargo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Embargo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embargo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Embargo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Embargo ve Wikislovníku

Hledat výraz Embargo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Embargo? resp. co to je Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Jitka Čvančarová? Znáte a víte kdo je Sviňák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.