Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Embargo

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Embargo je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, heslo, informace, terminologie, Právo, terminus technicus, slovo, co je to Embargo?, význam pojmu, odborný výraz, wiki, co to je, lexikon, přesný výraz, popis, slovník, odborné názvosloví, pojem


Pojem Embargo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Embargo zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Embargo na Google.cz

Zkusit najít výraz Embargo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Embargo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embargo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Embargo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Embargo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Embargo? resp. jaký je přesný význam slova Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Permoník? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.