Co je to?
Definice výrazu, termínu Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je Embargo?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Embargo?

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Embargo je v kategorii právo

Klíčová slova: co je to Embargo?, popis, termín, právo, terminologie, slovo, odborné názvosloví, Embargo, slovník, vysvětlení, přesný výraz, pojem, heslo, názvosloví, lexikon, wiki, co to je, význam pojmu


Pojem Embargo je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Embargo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Embargo je zákaz vývozu něčeho (např. suroviny, výrobku, zbraní) do nějakého státu či zákaz obchodování s tímto státem.
Embargo představuje jeden z nejkrajnějších prostředků diplomatického nátlaku, resp. odvetného opatření, které může stát vůči jinému státu vydat (když se nebere v potaz vyhlášení války). O uvalení embarga rozhoduje jak jednotlivý stát, tak i světové organizace jako například OSN. V případě Kuby jsou to pouze USA v rozporu s rezolucí OSN.

Zkuste zjistit více informací o slovu Embargo v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Embargo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Embargo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Embargo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embargo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Embargo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Embargo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Embargo? resp. co označuje slovo Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Ochechule? Znáte a víte kdo je Zoufalec? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, justice žena, embargo, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.