Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Embargo?

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Embargo můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Embargo je v sekci Právo

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co to je, popis, slovo, terminus technicus, definice, heslo, slovník, co znamená, význam slova, informace, synonymum, co je to Embargo?, význam, názvosloví, terminologie, přesný význam


Pojem Embargo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Embargo?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Embargo je zákaz vývozu něčeho (např. suroviny, výrobku, zbraní) do nějakého státu či zákaz obchodování s tímto státem.
Embargo představuje jeden z nejkrajnějších prostředků diplomatického nátlaku, resp. odvetného opatření, které může stát vůči jinému státu vydat (když se nebere v potaz vyhlášení války). O uvalení embarga rozhoduje jak jednotlivý stát, tak i světové organizace jako například OSN. V případě Kuby jsou to pouze USA v rozporu s rezolucí OSN.

Více informací o pojmu Embargo lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Embargo na Youtube

Vyhledat slovo Embargo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embargo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Embargo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embargo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Embargo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Embargo? resp. jaký je význam pojmu Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Čuňák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Embargo i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.