Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Embargo

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Embargo můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Embargo je v sekci Právo

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, definice, co znamená, termín, Právo, význam slova, terminologie, popis, lexikon, pojem, definice pojmu, co to je, heslo, terminus technicus, formulace, přesný význam, Právo


Pojem Embargo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Embargo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Embargo na Youtube

Vyhledat heslo Embargo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embargo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Embargo ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Embargo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Embargo? resp. co vlastně znamená slovo Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Pojistný matematik? Znáte a víte kdo je Permoník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.