Co je to?
Definice odborného termínu, slova Embargo. Co znamená pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Embargo?

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.


Co je to Embargo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Embargo. Co znamená pojem Embargo z kategorie Právo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Embargo doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Embargo se nachází v sekci právo

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, význam slova, názvosloví, význam, slovo, slovník, právo, vysvětlení, formulace, popis, pojem, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, Embargo, termín, informace


Pojem Embargo je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Embargo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embargo je zákaz vývozu něčeho (např. suroviny, výrobku, zbraní) do nějakého státu či zákaz obchodování s tímto státem.
Embargo představuje jeden z nejkrajnějších prostředků diplomatického nátlaku, resp. odvetného opatření, které může stát vůči jinému státu vydat (když se nebere v potaz vyhlášení války). O uvalení embarga rozhoduje jak jednotlivý stát, tak i světové organizace jako například OSN. V případě Kuby jsou to pouze USA v rozporu s rezolucí OSN.

Pro další informace o termínu Embargo zkuste tyto odkazy

Najít termín Embargo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Embargo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Embargo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Embargo na Youtube

Zkusit najít pojem Embargo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embargo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Embargo například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Embargo? resp. co znamená Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Jana Volfová? Znáte a víte kdo je Kujón? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.