Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hornina. Co znamená odborný pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená termín Hornina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hornina. Co znamená odborný pojem Hornina z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hornina doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Hornina se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: lexikon, heslo, pojem, přesný výraz, význam, názvosloví, příroda, terminus technicus, co to je, přesný význam, termín, odborný výraz, co znamená, co je to Hornina?, Hornina, význam slova, definice pojmu, terminologie


Pojem Hornina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hornina můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Hornina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Hornina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hornina ve Wikislovníku

Najít heslo Hornina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hornina? resp. co je to Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Jana Plodková? Znáte a víte kdo je Sidney Crosby? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.