Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hornina

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hornina? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hornina je v kategorii Příroda

Klíčová slova: informace, terminologie, termín, definice pojmu, přesný výraz, slovník, synonymum, popis, vysvětlení, co to je, Hornina, odborný výraz, Příroda, lexikon, definice, formulace, heslo, názvosloví


Pojem Hornina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Hornina doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hornina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hornina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Hornina na Google.cz

Hledat termín Hornina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hornina? resp. co znamená Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Sebevrah? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.