Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hornina s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hornina patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: slovo, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, vysvětlení, slovník, lexikon, definice, wiki, Příroda, význam, pojem, informace, Hornina, odborný výraz, formulace, co znamená


Pojem Hornina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hornina? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Pro další informace o termínu Hornina zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Hornina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hornina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hornina na Youtube

Zkusit najít termín Hornina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Hornina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hornina? resp. co vlastně znamená slovo Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Michael Fiala? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.