Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hornina

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hornina je v kategorii Příroda

Klíčová slova: formulace, co znamená, definice pojmu, definice, synonymum, terminus technicus, termín, názvosloví, přesný výraz, popis, slovo, slovník, wiki, vysvětlení, informace, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu


Pojem Hornina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hornina ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hornina ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hornina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Hornina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hornina? resp. jaký je přesný význam slova Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Student? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.