Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hornina

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hornina? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hornina je v kategorii Příroda

Klíčová slova: co je to Hornina?, význam pojmu, vysvětlení, význam, synonymum, odborný výraz, pojem, co to je, co znamená, lexikon, definice pojmu, názvosloví, informace, přesný výraz, termín, heslo, odborné názvosloví, popis


Pojem Hornina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hornina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Pro více informací o heslu Hornina zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Hornina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hornina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hornina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Hornina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Hornina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hornina? resp. co přesně znamená slovo Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Démon? Znáte a víte kdo je Bolševik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Hornina hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.