Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hornina

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hornina s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hornina se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, význam pojmu, synonymum, wiki, odborný výraz, formulace, co to je, názvosloví, definice pojmu, slovo, význam slova, terminologie, Příroda, termín, Hornina, vysvětlení, co je to Hornina?, přesný význam


Pojem Hornina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hornina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Hornina ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hornina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hornina ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hornina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hornina? resp. jaký je význam pojmu Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Bolševik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hornina i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.