Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je Hornina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hornina s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Hornina se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: termín, co znamená, význam pojmu, slovo, pojem, synonymum, heslo, formulace, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, co to je, příroda, popis, terminus technicus, slovník, význam


Pojem Hornina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hornina? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Hornina na Google.cz

Zkusit najít výraz Hornina ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hornina ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hornina ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hornina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hornina? resp. co přesně znamená slovo Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Milan Gulaš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Hornina i v jiné části webu než je kategorie příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.