Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hornina. Co znamená odborný pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.


Co je to Hornina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hornina. Co znamená odborný pojem Hornina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hornina patří do kategorie příroda

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, popis, názvosloví, formulace, terminus technicus, přesný význam, co je to Hornina?, příroda, odborný výraz, synonymum, definice, terminologie, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, co to je, slovo


Pojem Hornina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hornina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Horniny jsou heterogenní přírodní látky, jež tvoří zemskou kůru. Skládají se z různých minerálů, někdy i organických složek nebo vulkanického skla. Zvláštní případ představují zejména monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například mramor je tvořený vápencem, který je tvořen pouze minerálem kalcitem).

Hledejte pojem Hornina v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Hornina ve Wikislovníku

Najít výraz Hornina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hornina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hornina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hornina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hornina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hornina například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hornina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Petr Kulhánek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.