Co je to?
Definice odborného termínu, slova 7-Zip. Co znamená pojem 7-Zip z kategorie Software?

Co je 7-Zip?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu 7-Zip?

7-Zip je souborový manažer, který je na rozdíl od dalších stejné úrovně open source. Umí však také komprimovat a dekomprimovat. Používá svůj vlastní formát komprimace, ale zvládá i komprimaci jiných programů, např. BZip2 nebo ZIP. Lze si také zvolit kvalitu komprese v poměru k rychlosti. Tyto všechny soubory 7-Zip také rozbaluje, navíc dekomprimuje i archivy RAR, ARJ, DEB, CAB a jiné. Soubory se vyvolávají v nastavení programu.
Program lze také přepnout do funkce manažera, kde nabízí uživateli rozhraní se dvěma okny. Archivy vypadají jako adresáře a je možné je rozbalit tak, že se jejich obsah zkopíruje mimo archiv. Soubory je možno také rozbalit v dočasném adresáři, takže se spouští přímo z archivu. Výsledný soubor lze také dělit na více částí, což může usnadnit transport větších souborů. 7-Zip má však pouze základní funkce, takže není možno přejmenovat více souborů, chybí zabudovaný prohlížeč a také FTP klient. To je dáno tím, že souborový manažer není hlavní funkcí, jde hlavně o výkonný kompresní formát. Vlastníci jiných programů, jako např. Total Commander mohou rozbalovat soubory 7-Zip s příslušným pluginem.


Co je to 7-Zip? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova 7-Zip. Co znamená pojem 7-Zip z kategorie Software?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova 7-Zip sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem 7-Zip patří do sekce software

Klíčová slova: wiki, terminologie, význam pojmu, popis, pojem, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, software, termín, definice, význam, informace, software, přesný význam, co znamená, význam slova, formulace


Pojem 7-Zip je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu 7-Zip píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

7-Zip je komprimační program určený pro různé operační systémy. 7-Zip je svobodný software, vyvíjený Igorem Pavlovem a distribuován pod licencí GNU LGPL. Je konkurencí k známým programům jako WinZip a WinRAR. Ve formě p7zip (na bázi příkazového řádku) je dostupný na unixových systémech jako je Linux a Mac OS X. 7-ZIP lze použít i v DOSu, buď verzi založenou na p7zip, nebo originální verzi pro Windows s pomocí produktu HX-DOS extender.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 7-Zip ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem 7-Zip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín 7-Zip ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz 7-Zip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo 7-Zip ve Wikizdrojích

Hledat frázi 7-Zip ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo 7-Zip například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaký je význam slova 7-Zip? resp. jaká je definice termínu 7-Zip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 7-Zip, odpověď na dotaz co je to 7-Zip?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Skinhead? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Dva mobily, 7-Zip, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.