Co je to?
Odborný výraz, definice slova 7-Zip. Co znamená slovo 7-Zip z kategorie Software?

Co je 7-Zip? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla 7-Zip?

7-Zip je souborový manažer, který je na rozdíl od dalších stejné úrovně open source. Umí však také komprimovat a dekomprimovat. Používá svůj vlastní formát komprimace, ale zvládá i komprimaci jiných programů, např. BZip2 nebo ZIP. Lze si také zvolit kvalitu komprese v poměru k rychlosti. Tyto všechny soubory 7-Zip také rozbaluje, navíc dekomprimuje i archivy RAR, ARJ, DEB, CAB a jiné. Soubory se vyvolávají v nastavení programu.
Program lze také přepnout do funkce manažera, kde nabízí uživateli rozhraní se dvěma okny. Archivy vypadají jako adresáře a je možné je rozbalit tak, že se jejich obsah zkopíruje mimo archiv. Soubory je možno také rozbalit v dočasném adresáři, takže se spouští přímo z archivu. Výsledný soubor lze také dělit na více částí, což může usnadnit transport větších souborů. 7-Zip má však pouze základní funkce, takže není možno přejmenovat více souborů, chybí zabudovaný prohlížeč a také FTP klient. To je dáno tím, že souborový manažer není hlavní funkcí, jde hlavně o výkonný kompresní formát. Vlastníci jiných programů, jako např. Total Commander mohou rozbalovat soubory 7-Zip s příslušným pluginem.


Co je to 7-Zip? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova 7-Zip. Co znamená slovo 7-Zip z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz 7-Zip patří do kategorie software

Klíčová slova: termín, slovník, význam, terminus technicus, 7-Zip, význam pojmu, co znamená, pojem, odborný výraz, co je to 7-Zip?, přesný význam, přesný výraz, význam slova, terminologie, definice, informace, software, slovo


Pojem 7-Zip je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu 7-Zip dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

7-Zip je komprimační program určený pro různé operační systémy. 7-Zip je svobodný software, vyvíjený Igorem Pavlovem a distribuován pod licencí GNU LGPL. Je konkurencí k známým programům jako WinZip a WinRAR. Ve formě p7zip (na bázi příkazového řádku) je dostupný na unixových systémech jako je Linux a Mac OS X. 7-ZIP lze použít i v DOSu, buď verzi založenou na p7zip, nebo originální verzi pro Windows s pomocí produktu HX-DOS extender.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz 7-Zip ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo 7-Zip ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem 7-Zip ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem 7-Zip ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 7-Zip ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi 7-Zip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo 7-Zip například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu 7-Zip? resp. co znamená výraz 7-Zip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 7-Zip, odpověď na dotaz co je to 7-Zip?. Víte např. kdo to je Voltaire? Znáte a víte kdo je Adam Kraus? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.