Co je to?
Výraz, termín, definice slova 7-Zip. Co znamená odborný pojem 7-Zip z kategorie Software?

Co je to 7-Zip? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu 7-Zip

7-Zip je souborový manažer, který je na rozdíl od dalších stejné úrovně open source. Umí však také komprimovat a dekomprimovat. Používá svůj vlastní formát komprimace, ale zvládá i komprimaci jiných programů, např. BZip2 nebo ZIP. Lze si také zvolit kvalitu komprese v poměru k rychlosti. Tyto všechny soubory 7-Zip také rozbaluje, navíc dekomprimuje i archivy RAR, ARJ, DEB, CAB a jiné. Soubory se vyvolávají v nastavení programu.
Program lze také přepnout do funkce manažera, kde nabízí uživateli rozhraní se dvěma okny. Archivy vypadají jako adresáře a je možné je rozbalit tak, že se jejich obsah zkopíruje mimo archiv. Soubory je možno také rozbalit v dočasném adresáři, takže se spouští přímo z archivu. Výsledný soubor lze také dělit na více částí, což může usnadnit transport větších souborů. 7-Zip má však pouze základní funkce, takže není možno přejmenovat více souborů, chybí zabudovaný prohlížeč a také FTP klient. To je dáno tím, že souborový manažer není hlavní funkcí, jde hlavně o výkonný kompresní formát. Vlastníci jiných programů, jako např. Total Commander mohou rozbalovat soubory 7-Zip s příslušným pluginem.


Co je to 7-Zip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 7-Zip. Co znamená odborný pojem 7-Zip z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo 7-Zip se nachází v sekci software

Klíčová slova: slovník, názvosloví, pojem, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, 7-Zip, popis, přesný význam, synonymum, co je to 7-Zip?, formulace, význam slova, wiki


Pojem 7-Zip je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem 7-Zip? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

7-Zip je komprimační program určený pro různé operační systémy. 7-Zip je svobodný software, vyvíjený Igorem Pavlovem a distribuován pod licencí GNU LGPL. Je konkurencí k známým programům jako WinZip a WinRAR. Ve formě p7zip (na bázi příkazového řádku) je dostupný na unixových systémech jako je Linux a Mac OS X. 7-ZIP lze použít i v DOSu, buď verzi založenou na p7zip, nebo originální verzi pro Windows s pomocí produktu HX-DOS extender.

Zkuste zjistit více informací o slovu 7-Zip v následujících zdrojích

Najít výraz 7-Zip ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem 7-Zip na Google.cz

Hledat slovo 7-Zip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 7-Zip ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo 7-Zip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem 7-Zip na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo 7-Zip například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je 7-Zip? resp. co se vlastně skrývá pod slovem 7-Zip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 7-Zip, odpověď na dotaz co je to 7-Zip?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Retard? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.