Co je to?
Odborný výraz, definice slova 7-Zip. Co znamená pojem 7-Zip z kategorie Software?

Co je to 7-Zip? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla 7-Zip?

7-Zip je souborový manažer, který je na rozdíl od dalších stejné úrovně open source. Umí však také komprimovat a dekomprimovat. Používá svůj vlastní formát komprimace, ale zvládá i komprimaci jiných programů, např. BZip2 nebo ZIP. Lze si také zvolit kvalitu komprese v poměru k rychlosti. Tyto všechny soubory 7-Zip také rozbaluje, navíc dekomprimuje i archivy RAR, ARJ, DEB, CAB a jiné. Soubory se vyvolávají v nastavení programu.
Program lze také přepnout do funkce manažera, kde nabízí uživateli rozhraní se dvěma okny. Archivy vypadají jako adresáře a je možné je rozbalit tak, že se jejich obsah zkopíruje mimo archiv. Soubory je možno také rozbalit v dočasném adresáři, takže se spouští přímo z archivu. Výsledný soubor lze také dělit na více částí, což může usnadnit transport větších souborů. 7-Zip má však pouze základní funkce, takže není možno přejmenovat více souborů, chybí zabudovaný prohlížeč a také FTP klient. To je dáno tím, že souborový manažer není hlavní funkcí, jde hlavně o výkonný kompresní formát. Vlastníci jiných programů, jako např. Total Commander mohou rozbalovat soubory 7-Zip s příslušným pluginem.


Co je to 7-Zip? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova 7-Zip. Co znamená pojem 7-Zip z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem 7-Zip s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo 7-Zip je v kategorii Software

Klíčová slova: definice, termín, co je to 7-Zip?, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, co to je, informace, pojem, lexikon, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, popis, slovník


Pojem 7-Zip je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo 7-Zip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo 7-Zip ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín 7-Zip ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 7-Zip ve Wikimedia Commons

Najít termín 7-Zip ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo 7-Zip ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo 7-Zip například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je 7-Zip? resp. co přesně označuje termín 7-Zip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 7-Zip, odpověď na dotaz co je to 7-Zip?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Tlučhuba? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.