Co je to?
Výraz, termín, definice slova 7-Zip. Co znamená odborný pojem 7-Zip z kategorie Software?

Co je to 7-Zip? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu 7-Zip

7-Zip je souborový manažer, který je na rozdíl od dalších stejné úrovně open source. Umí však také komprimovat a dekomprimovat. Používá svůj vlastní formát komprimace, ale zvládá i komprimaci jiných programů, např. BZip2 nebo ZIP. Lze si také zvolit kvalitu komprese v poměru k rychlosti. Tyto všechny soubory 7-Zip také rozbaluje, navíc dekomprimuje i archivy RAR, ARJ, DEB, CAB a jiné. Soubory se vyvolávají v nastavení programu.
Program lze také přepnout do funkce manažera, kde nabízí uživateli rozhraní se dvěma okny. Archivy vypadají jako adresáře a je možné je rozbalit tak, že se jejich obsah zkopíruje mimo archiv. Soubory je možno také rozbalit v dočasném adresáři, takže se spouští přímo z archivu. Výsledný soubor lze také dělit na více částí, což může usnadnit transport větších souborů. 7-Zip má však pouze základní funkce, takže není možno přejmenovat více souborů, chybí zabudovaný prohlížeč a také FTP klient. To je dáno tím, že souborový manažer není hlavní funkcí, jde hlavně o výkonný kompresní formát. Vlastníci jiných programů, jako např. Total Commander mohou rozbalovat soubory 7-Zip s příslušným pluginem.


Co je to 7-Zip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 7-Zip. Co znamená odborný pojem 7-Zip z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu 7-Zip sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín 7-Zip je v kategorii software

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, heslo, synonymum, software, wiki, 7-Zip, terminologie, pojem, popis, význam slova, odborné názvosloví, slovník, co to je, informace, slovo, co znamená, význam pojmu


Pojem 7-Zip je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín 7-Zip? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

7-Zip je komprimační program určený pro různé operační systémy. 7-Zip je svobodný software, vyvíjený Igorem Pavlovem a distribuován pod licencí GNU LGPL. Je konkurencí k známým programům jako WinZip a WinRAR. Ve formě p7zip (na bázi příkazového řádku) je dostupný na unixových systémech jako je Linux a Mac OS X. 7-ZIP lze použít i v DOSu, buď verzi založenou na p7zip, nebo originální verzi pro Windows s pomocí produktu HX-DOS extender.

Hledejte pojem 7-Zip v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 7-Zip ve Wikimedia Commons

Najít pojem 7-Zip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem 7-Zip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo 7-Zip ve vyhledávači Qwant

Najít slovo 7-Zip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo 7-Zip ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo 7-Zip například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená 7-Zip? resp. co označuje slovo 7-Zip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 7-Zip, odpověď na dotaz co je to 7-Zip?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Princezna Diana? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než software). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.