Co je to?
Definice výrazu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Co je Brzlík? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brzlík

Hlavní orgán pro diferenciaci a funkční dozrávání T lymfocytů se nazývá brzlík. Latinsky se brzlík nazývá thymus. U člověka se brzlík nachází v horním anterioru hrudní dutiny za hrudní kostí.
V minulosti byl brzlík považován za orgán bez jakéhokoliv funkčního významu. Jeho význam pro lidský imunitní systém byl objeven poměrně pozdě, až roku 1961 Jacquem Millerem. Velikost brzlíku je proměnlivá a závisí na aktuálním věku. Největší váhu dosahuje kolem desátého roku věku, kdy váží kolem čtyřiceti gramů.


Co je to Brzlík? Význam slova, termín, Definice výrazu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Brzlík můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Brzlík je v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, heslo, formulace, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, význam, význam slova, lékařství, terminus technicus, přesný význam, definice, přesný výraz, co znamená, lexikon, odborný výraz, terminologie, lékařství


Pojem Brzlík je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Brzlík můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Brzlík (latinsky: thymus) je hlavním orgánem pro diferenciaci a funkční dozrávání T-lymfocytů. Stejně jako kostní dřeň nebo bursa Fabricii u ptáků je jedním z primárních lymfatických orgánů společně s červenou kostní dření. Mezi sekundární lymfatické orgány patří např. slezina, lymfatické uzliny nebo mukózní lymfatická tkáň.

Hledejte pojem Brzlík v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Brzlík na Youtube

Hledat termín Brzlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Brzlík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Brzlík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Brzlík ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Brzlík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brzlík například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brzlík? resp. co se přesně ukrývá za slovem Brzlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brzlík, odpověď na dotaz co je to Brzlík?. Víte např. kdo to je Ája Vrzáňová? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.