Co je to?
Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Co je to Brzlík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Brzlík?

Hlavní orgán pro diferenciaci a funkční dozrávání T lymfocytů se nazývá brzlík. Latinsky se brzlík nazývá thymus. U člověka se brzlík nachází v horním anterioru hrudní dutiny za hrudní kostí.
V minulosti byl brzlík považován za orgán bez jakéhokoliv funkčního významu. Jeho význam pro lidský imunitní systém byl objeven poměrně pozdě, až roku 1961 Jacquem Millerem. Velikost brzlíku je proměnlivá a závisí na aktuálním věku. Největší váhu dosahuje kolem desátého roku věku, kdy váží kolem čtyřiceti gramů.


Co je to Brzlík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Brzlík sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brzlík je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, slovník, Lékařství, co je to Brzlík?, Brzlík, definice pojmu, Lékařství, terminologie, význam, význam pojmu, přesný výraz, co to je, lexikon, informace, význam slova, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Brzlík je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Brzlík dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brzlík (latinsky: thymus) je hlavním orgánem pro diferenciaci a funkční dozrávání T-lymfocytů. Stejně jako kostní dřeň nebo bursa Fabricii u ptáků je jedním z primárních lymfatických orgánů společně s červenou kostní dření. Mezi sekundární lymfatické orgány patří např. slezina, lymfatické uzliny nebo mukózní lymfatická tkáň.

Zkuste zjistit více informací o slovu Brzlík v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brzlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Brzlík na Google.cz

Vyhledat slovo Brzlík ve Wikislovníku

Vyhledat termín Brzlík ve Wikizdrojích

Najít termín Brzlík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Brzlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brzlík například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Brzlík? resp. co označuje slovo Brzlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brzlík, odpověď na dotaz co je to Brzlík?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Brzlík i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.