Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čest. Co znamená pojem Čest z kategorie Filozofie?

Co je Čest?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čest

Čest je lidskou vlastností, Jedná se o určitý stupeň morálky, dobré jméno, mluví se i o vážnosti, popřípadě hodnověrnosti. Čest si člověk musí získávat a udržovat. Musí plnit své úkoly, dostát závazkům, obětovat svůj prospěch pro druhé, chovat se žádoucím způsobem.
Přesná definice pojmu neexistuje, původně se jednalo o ocenění od druhých lidí, souvisela s poctami a postavením. Postupně se stala individuální vlastností člověka, který si váží sebe sama.


Co je to Čest? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čest. Co znamená pojem Čest z kategorie Filozofie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čest sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Čest patří do sekce filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, termín, informace, definice pojmu, slovo, Čest, význam slova, popis, lexikon, co je to Čest?, filozofie, co to je, odborné názvosloví, heslo, terminologie, slovník, co znamená, definice


Pojem Čest je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čest? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Čest (od slovesa ctíti) je vlastnost bytosti (entity, která používá přirozenou inteligenci), nejčastěji člověka, již lze charakterizovat jako morální kredit, vážnost, hodnověrnost nebo dobré jméno. Čest lze vyjádřit jako potenciál k získání důvěry nebo projevu úcty; se zvyšující se ctí tato pravděpodobnost roste. Čest je budována a udržována příkladným plněním závazků, vzdáváním se vlastních požitků nebo jejich vystavení riziku v nějaký prospěch jiného, pracovním nasazením, obecně takovým chováním, které je objektivně vnímáno jako žádoucí pro celou společnost. Pokles nebo ztrátu cti lze naopak očekávat od podvodu, zrady nebo zbabělosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Čest ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Čest na Google.cz

Vyhledat heslo Čest ve Wikislovníku

Hledat heslo Čest ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Čest ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čest ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čest například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice termínu Čest? resp. co to je Čest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čest, odpověď na dotaz co je to Čest?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Ferenc Liszt? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Čest hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka s knihou, Čest, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.