Co je to?
Definice výrazu, termínu Čest. Co znamená odborný pojem Čest z kategorie Filozofie?

Co je Čest? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čest?

Čest je lidskou vlastností, Jedná se o určitý stupeň morálky, dobré jméno, mluví se i o vážnosti, popřípadě hodnověrnosti. Čest si člověk musí získávat a udržovat. Musí plnit své úkoly, dostát závazkům, obětovat svůj prospěch pro druhé, chovat se žádoucím způsobem.
Přesná definice pojmu neexistuje, původně se jednalo o ocenění od druhých lidí, souvisela s poctami a postavením. Postupně se stala individuální vlastností člověka, který si váží sebe sama.


Co je to Čest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čest. Co znamená odborný pojem Čest z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čest s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Čest je v kategorii filozofie

Klíčová slova: význam slova, co znamená, definice, význam pojmu, filozofie, termín, slovník, informace, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, filozofie, přesný význam, co je to Čest?, terminologie, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Čest je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čest? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čest (od slovesa ctíti) je vlastnost bytosti (entity, která používá přirozenou inteligenci), nejčastěji člověka, již lze charakterizovat jako morální kredit, vážnost, hodnověrnost nebo dobré jméno. Čest lze vyjádřit jako potenciál k získání důvěry nebo projevu úcty; se zvyšující se ctí tato pravděpodobnost roste. Čest je budována a udržována příkladným plněním závazků, vzdáváním se vlastních požitků nebo jejich vystavení riziku v nějaký prospěch jiného, pracovním nasazením, obecně takovým chováním, které je objektivně vnímáno jako žádoucí pro celou společnost. Pokles nebo ztrátu cti lze naopak očekávat od podvodu, zrady nebo zbabělosti.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čest ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Čest ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Čest ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Čest ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Čest ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Čest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čest například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Čest? resp. jaký je význam pojmu Čest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čest, odpověď na dotaz co je to Čest?. Víte např. kdo to je Klára Dostálová? Znáte a víte kdo je Fryderyk Chopin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Čest i v jiné sekci než v filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.