Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čest. Co znamená pojem Čest z kategorie Filozofie?

Co je to Čest? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čest

Čest je lidskou vlastností, Jedná se o určitý stupeň morálky, dobré jméno, mluví se i o vážnosti, popřípadě hodnověrnosti. Čest si člověk musí získávat a udržovat. Musí plnit své úkoly, dostát závazkům, obětovat svůj prospěch pro druhé, chovat se žádoucím způsobem.
Přesná definice pojmu neexistuje, původně se jednalo o ocenění od druhých lidí, souvisela s poctami a postavením. Postupně se stala individuální vlastností člověka, který si váží sebe sama.


Co je to Čest? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čest. Co znamená pojem Čest z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Čest? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čest je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, termín, slovník, lexikon, pojem, Filozofie, význam, přesný výraz, co je to Čest?, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, wiki, formulace, terminologie, Čest, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Čest je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čest? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čest (od slovesa ctíti) je vlastnost bytosti (entity, která používá přirozenou inteligenci), nejčastěji člověka, již lze charakterizovat jako morální kredit, vážnost, hodnověrnost nebo dobré jméno. Čest lze vyjádřit jako potenciál k získání důvěry nebo projevu úcty; se zvyšující se ctí tato pravděpodobnost roste. Čest je budována a udržována příkladným plněním závazků, vzdáváním se vlastních požitků nebo jejich vystavení riziku v nějaký prospěch jiného, pracovním nasazením, obecně takovým chováním, které je objektivně vnímáno jako žádoucí pro celou společnost. Pokles nebo ztrátu cti lze naopak očekávat od podvodu, zrady nebo zbabělosti.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Čest na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čest ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čest ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Čest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Čest na Google.cz

Hledat slovo Čest ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čest například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Čest? resp. jaká je definice slova Čest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čest, odpověď na dotaz co je to Čest?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Notář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.