Co je to?
Definice výrazu Motovidlo. Co znamená odborný pojem Motovidlo z kategorie Nástroje?

Co to je Motovidlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Motovidlo?

Motovidlo je název již historického nástroje, který se používal k navíjení ručně soukané příze do přaden. Tvarově připomíná tyč, která má na koncích kratší tyčky nebo vidlice. Protože tyč měřila přibližně půl metru, sloužila i k odměřování.
Od velikosti motovidla se odvíjela i velikost přadena. To bylo důvodem k stanovení úřední velikosti a cejchování motovidel. Cejchy se na motovidlo vypalovaly, takže ramena nemoha být kratší a tudíž nedocházelo k ošizení zákazníků.


Co je to Motovidlo? Význam slova, termín, Definice výrazu Motovidlo. Co znamená odborný pojem Motovidlo z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Motovidlo? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Motovidlo patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: Motovidlo, slovník, lexikon, názvosloví, slovo, význam, pojem, přesný význam, definice pojmu, informace, formulace, popis, vysvětlení, odborný výraz, definice, přesný výraz, synonymum, Nástroje


Pojem Motovidlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Motovidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Motovidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motovidlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Motovidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Motovidlo ve vyhledávači Yandex

Najít termín Motovidlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Motovidlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Motovidlo? resp. co se skrývá pod slovem Motovidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motovidlo, odpověď na dotaz co je to Motovidlo?. Víte např. kdo to je Dělník? Znáte a víte kdo je Karel Svoboda? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.