Co je to?
Definice odborného termínu, slova Motovidlo. Co znamená pojem Motovidlo z kategorie Nástroje?

Co je to Motovidlo? Význam slova

Co znamená termín Motovidlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Motovidlo je název již historického nástroje, který se používal k navíjení ručně soukané příze do přaden. Tvarově připomíná tyč, která má na koncích kratší tyčky nebo vidlice. Protože tyč měřila přibližně půl metru, sloužila i k odměřování.
Od velikosti motovidla se odvíjela i velikost přadena. To bylo důvodem k stanovení úřední velikosti a cejchování motovidel. Cejchy se na motovidlo vypalovaly, takže ramena nemoha být kratší a tudíž nedocházelo k ošizení zákazníků.


Co je to Motovidlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Motovidlo. Co znamená pojem Motovidlo z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Motovidlo se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: terminologie, wiki, lexikon, co to je, informace, vysvětlení, význam pojmu, nástroje, co je to Motovidlo?, přesný výraz, definice, nástroje, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, heslo, popis, pojem


Pojem Motovidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Motovidlo můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Motovidlo je nástroj, sloužící k navíjení ručně soukané příze do přaden. Obvykle má tvar tyče, na jejíchž koncích jsou upevněny vidlice nebo jen kratší tyče, kolmé k tyči hlavní i k sobě navzájem. Hlavní tyč motovidla je dlouhá kolem 50 cm.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Motovidlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Motovidlo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Motovidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motovidlo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Motovidlo na Google.cz

Vyhledat výraz Motovidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Motovidlo například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Motovidlo? resp. co je to Motovidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motovidlo, odpověď na dotaz co je to Motovidlo?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Hemofilik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Motovidlo i v jiné kategorii než je sekce nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.