Co je to?
Výraz, termín, definice slova Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Co je to Korfbal? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Korfbal?

Korfbal je druh kolektivní míčové hry, ve které hrají společně muži i ženy. Tento sport pochází z Nizozemí a je známý od roku 1902. Hřiště je rozděleno na dvě poloviny, má obdélníkový tvar 20 x 40 metrů. Cílem je dostat míč do koše, který se nachází na stojanu, vysokém 3,5 m a bez odrazové desky. Ten je umístěn uvnitř každé hrací poloviny.
Hraje se rukama, na dvě třicetiminutové části. Jde o sport týmový. Hráč nedribluje, ale nesmí s míčem udělat více než dva kroky. Střílet se smí, až je obránce dále než na vzdálenost paže. Míč se smí soupeři sebrat jedině tehdy, je-li ve vzduchu. Nelze hrát nohama, faulovat nebo se více pohybovat s míčem. Bránit se mohou pouze hráči stejného pohlaví. Tým tvoří vždy dva muži a dvě ženy. Dá se hrát jak v hale, tak venku – na travnatém povrchu či písku, hrálo se již i ve vodě.


Co je to Korfbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Korfbal? s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Korfbal je v sekci sport

Klíčová slova: formulace, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, slovník, co to je, pojem, co je to Korfbal?, sport, sport, Korfbal, terminologie, wiki, informace, definice pojmu, přesný výraz, slovo


Pojem Korfbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Korfbal?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korfbal je jediná míčová kolektivní hra, ve které spolu nastupují společně muži i ženy. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m, rozděleném na 2 poloviny(zóny), kde se dva týmy s 8 hráči (vždy 4 muži a 4 ženy) snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše, který je 3,5m vysoko. Každý koš se počítá jako jeden bod.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Korfbal ve Wikislovníku

Najít termín Korfbal ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Korfbal na Youtube

Hledat termín Korfbal na Google.cz

Zkusit najít pojem Korfbal ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Korfbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Korfbal například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Korfbal? resp. co se skrývá pod slovem Korfbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korfbal, odpověď na dotaz co je to Korfbal?. Víte např. kdo to je Lewis Capaldi? Znáte a víte kdo je Bakalář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Korfbal v jiné sekci než sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.