Co je to?
Definice výrazu, termínu Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Co je to Korfbal? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Korfbal?

Korfbal je druh kolektivní míčové hry, ve které hrají společně muži i ženy. Tento sport pochází z Nizozemí a je známý od roku 1902. Hřiště je rozděleno na dvě poloviny, má obdélníkový tvar 20 x 40 metrů. Cílem je dostat míč do koše, který se nachází na stojanu, vysokém 3,5 m a bez odrazové desky. Ten je umístěn uvnitř každé hrací poloviny.
Hraje se rukama, na dvě třicetiminutové části. Jde o sport týmový. Hráč nedribluje, ale nesmí s míčem udělat více než dva kroky. Střílet se smí, až je obránce dále než na vzdálenost paže. Míč se smí soupeři sebrat jedině tehdy, je-li ve vzduchu. Nelze hrát nohama, faulovat nebo se více pohybovat s míčem. Bránit se mohou pouze hráči stejného pohlaví. Tým tvoří vždy dva muži a dvě ženy. Dá se hrát jak v hale, tak venku – na travnatém povrchu či písku, hrálo se již i ve vodě.


Co je to Korfbal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Korfbal můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Korfbal je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, wiki, lexikon, slovo, Korfbal, termín, terminus technicus, popis, Sport, Sport, co to je, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, pojem, definice, odborný výraz, význam slova


Pojem Korfbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Korfbal dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korfbal je jediná míčová kolektivní hra, ve které spolu nastupují společně muži i ženy. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m, rozděleném na 2 poloviny(zóny), kde se dva týmy s 8 hráči (vždy 4 muži a 4 ženy) snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše, který je 3,5m vysoko. Každý koš se počítá jako jeden bod.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Korfbal ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Korfbal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korfbal ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Korfbal ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Korfbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Korfbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Korfbal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Korfbal? resp. co se přesně ukrývá za slovem Korfbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korfbal, odpověď na dotaz co je to Korfbal?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.