Co je to?
Definice výrazu, termínu Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Co je to Korfbal? Význam slova

Co znamená termín Korfbal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Korfbal je druh kolektivní míčové hry, ve které hrají společně muži i ženy. Tento sport pochází z Nizozemí a je známý od roku 1902. Hřiště je rozděleno na dvě poloviny, má obdélníkový tvar 20 x 40 metrů. Cílem je dostat míč do koše, který se nachází na stojanu, vysokém 3,5 m a bez odrazové desky. Ten je umístěn uvnitř každé hrací poloviny.
Hraje se rukama, na dvě třicetiminutové části. Jde o sport týmový. Hráč nedribluje, ale nesmí s míčem udělat více než dva kroky. Střílet se smí, až je obránce dále než na vzdálenost paže. Míč se smí soupeři sebrat jedině tehdy, je-li ve vzduchu. Nelze hrát nohama, faulovat nebo se více pohybovat s míčem. Bránit se mohou pouze hráči stejného pohlaví. Tým tvoří vždy dva muži a dvě ženy. Dá se hrát jak v hale, tak venku – na travnatém povrchu či písku, hrálo se již i ve vodě.


Co je to Korfbal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Korfbal. Co znamená odborný pojem Korfbal z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Korfbal? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Korfbal je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam pojmu, termín, terminologie, heslo, definice pojmu, přesný význam, lexikon, slovník, popis, odborný výraz, Sport, odborné názvosloví, co je to Korfbal?, co znamená, definice, význam, pojem, synonymum


Pojem Korfbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korfbal? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korfbal je jediná míčová kolektivní hra, ve které spolu nastupují společně muži i ženy. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m, rozděleném na 2 poloviny(zóny), kde se dva týmy s 8 hráči (vždy 4 muži a 4 ženy) snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše, který je 3,5m vysoko. Každý koš se počítá jako jeden bod.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Korfbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Korfbal na Google.cz

Hledat pojem Korfbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Korfbal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Korfbal ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Korfbal ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Korfbal například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Korfbal? resp. co je to Korfbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korfbal, odpověď na dotaz co je to Korfbal?. Víte např. kdo to je Amant? Znáte a víte kdo je Hňup? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.