Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Co je Vízum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vízum

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vízum? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vízum je v kategorii cestování

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, slovo, terminologie, co to je, heslo, cestování, wiki, vysvětlení, význam, formulace, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, definice, terminus technicus, co znamená, význam slova


Pojem Vízum je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vízum?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít Vízum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Vízum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Vízum ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Vízum ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Vízum ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vízum ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vízum? resp. co vlastně znamená slovo Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Inspicient? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.