Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Co je to Vízum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vízum?

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Vízum patří do sekce cestování

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, terminologie, co je to Vízum?, slovník, cestování, popis, terminus technicus, definice pojmu, informace, přesný výraz, přesný význam, lexikon, heslo, cestování, význam slova, termín


Pojem Vízum je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vízum? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Další zdroje informací o slovu Vízum

Hledat videa s názvem Vízum na Youtube

Najít pojem Vízum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Vízum ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Vízum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vízum ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Vízum ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Vízum? resp. jaký je význam slova Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Pardál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.