Co je to?
Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Co to je Vízum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vízum

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vízum s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vízum se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, formulace, Cestování, Vízum, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, Cestování, co znamená, informace, definice pojmu, význam slova, terminologie, heslo, slovo


Pojem Vízum je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vízum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Vízum ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vízum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Vízum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vízum na Google.cz

Zkusit najít slovo Vízum ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Vízum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vízum? resp. co to je Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Záletník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.