Co je to?
Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Co je Vízum?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vízum?

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vízum můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vízum je v sekci cestování

Klíčová slova: co znamená, cestování, přesný výraz, význam, heslo, informace, slovo, cestování, vysvětlení, definice, popis, pojem, lexikon, synonymum, odborný výraz, co to je, význam slova, formulace


Pojem Vízum je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vízum dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Hledejte pojem Vízum v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Vízum ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Vízum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Vízum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Vízum ve Wikizdrojích

Najít výraz Vízum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Vízum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Vízum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Tomáš Horna? Znáte a víte kdo je Floutek? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Vízum hledat i v jiných kategoriích (než cestování). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie cestování, auto červené, vízum, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.