Co je to?
Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Co to je Vízum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vízum

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vízum? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Vízum patří do sekce cestování

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, definice, terminus technicus, vysvětlení, co to je, termín, synonymum, pojem, popis, cestování, informace, heslo, slovník, co znamená, terminologie, Vízum, odborné názvosloví


Pojem Vízum je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vízum dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Vízum ve Wikislovníku

Hledat pojem Vízum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vízum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Vízum ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Vízum na Google.cz

Vyhledat pojem Vízum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaká je definice termínu Vízum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Brigitte Bardot? Znáte a víte kdo je Mechovák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než cestování. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.