Co je to?
Výraz, termín, definice slova Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co je to Motivace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Motivace?

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.


Co je to Motivace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Motivace s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Motivace se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný význam, termín, lexikon, význam pojmu, co znamená, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, význam, Motivace, vysvětlení, odborný výraz, pojem, formulace, psychologie, co to je, popis, heslo


Pojem Motivace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Motivace dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Další zdroje informací o slovu Motivace

Vyhledat slovo Motivace ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Motivace na Google.cz

Vyhledat termín Motivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Motivace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Motivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Motivace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Motivace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Motivace? resp. jaká je definice termínu Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Mrdna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.