Co je to?
Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co to je Motivace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Motivace?

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.


Co je to Motivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Motivace s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Motivace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, formulace, co znamená, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, slovník, přesný význam, slovo, terminus technicus, odborný výraz, Motivace, definice, synonymum, názvosloví, Psychologie, heslo


Pojem Motivace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Motivace?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Motivace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Motivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Motivace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Motivace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motivace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Motivace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Motivace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Motivace? resp. co je to Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.