Co je to?
Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co to je Motivace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Motivace?

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.


Co je to Motivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Motivace se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Motivace, terminus technicus, wiki, význam, přesný výraz, odborný výraz, slovník, přesný význam, definice, odborné názvosloví, názvosloví, termín, heslo, slovo, co znamená, Psychologie, vysvětlení, terminologie


Pojem Motivace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Motivace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Více informací o pojmu Motivace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Motivace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Motivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Motivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Motivace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Motivace na Youtube

Najít heslo Motivace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Motivace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Motivace? resp. co znamená výraz Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Pazneht? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.