Co je to?
Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co to je Motivace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Motivace?

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.


Co je to Motivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Motivace můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Motivace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, co to je, význam pojmu, synonymum, názvosloví, formulace, Psychologie, termín, heslo, definice pojmu, co je to Motivace?, informace, význam slova, slovník, terminus technicus, pojem, Psychologie, definice


Pojem Motivace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Motivace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Motivace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Motivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Motivace na Youtube

Vyhledat termín Motivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Motivace na Google.cz

Zkusit najít slovo Motivace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Motivace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Motivace? resp. co se skrývá pod slovem Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.