Co je to?
Definice odborného termínu, slova Myalgie. Co znamená pojem Myalgie z kategorie Lékařství?

Co je Myalgie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Myalgie?

Myalgie je medicínský termín, který se používá k popisu bolesti svalů. Tato bolest může mít různé příčiny a může se vyskytnout v různých částech těla. Myalgie je často symptomatickým projevem různých stavů, ať už jsou to akutní nebo chronické problémy. Příčinou myalgie může být nadměrná fyzická námaha, tedy přetížení svalů z důvodu nadměrného cvičení, náhlého zvedání těžkých břemen nebo účasti na náročné sportovní aktivitě. Také infekce, jako jsou chřipka nebo jiné virové infekce, mohou způsobit zánět svalů, což vede k bolestem. Tento stav je někdy označován jako myositida. K dalším příčinám patří úrazy, pády, nehody nebo poranění svalů mohou způsobit myalgie. Příčiny jsou skutečně různorodé. Patří sem dále svalové křeče, kdy náhle se objevující křeče svalů mohou být velmi bolestivé. Také psychický stres a napětí mohou způsobit svalové napětí a bolest. Některé metabolické poruchy, jako je například fibromyalgie, mohou způsobovat chronické a rozptýlené bolesti v svalové tkáni. Určité léky, zejména statiny používané k regulaci cholesterolu, mohou způsobit myalgie jako vedlejší účinek. Jisté druhy autoimunitních onemocnění, jako je systémový lupus erythematodes, mohou vést k zánětlivým stavům, které způsobují bolest svalů.
Symptomy myalgie se vyznačují různou míru bolesti, která může být tupá, pulzující, ostrá nebo křečovitá. Bolest bývá doprovázena otokem, zarudnutím nebo omezenou pohyblivostí v postižené oblasti. Diagnóza myalgií obvykle zahrnuje fyzické vyšetření, anamnézu pacienta a někdy i laboratorní testy k vyloučení závažnějších onemocnění. Léčba myalgie pak závisí na její příčině.


Co je to Myalgie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Myalgie. Co znamená pojem Myalgie z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Myalgie? Pak se o ní podělte s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Myalgie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: termín, význam pojmu, přesný význam, popis, heslo, názvosloví, wiki, lékařství, slovo, co je to Myalgie?, vysvětlení, pojem, slovník, co znamená, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, formulace


Pojem Myalgie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Myalgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Myalgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Myalgie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Myalgie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myalgie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Myalgie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Myalgie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Myalgie? resp. jaký je význam slova Myalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myalgie, odpověď na dotaz co je to Myalgie?. Víte např. kdo to je Natalia Vodianova? Znáte a víte kdo je Jaroslav Drbohlav? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.