Co je to?
Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je to Synagoga? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Synagoga

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.


Co je to Synagoga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Synagoga můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Synagoga je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: popis, formulace, heslo, co je to Synagoga?, význam pojmu, termín, odborný výraz, význam slova, definice, co znamená, názvosloví, slovo, definice pojmu, význam, terminologie, pojem, synonymum, Synagoga


Pojem Synagoga je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Synagoga?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Židovská synagoga

Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay
Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Synagoga

Vyhledat pojem Synagoga na Google.cz

Vyhledat slovo Synagoga ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Synagoga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Synagoga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Synagoga ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Synagoga ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Synagoga například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Synagoga? resp. co přesně znamená slovo Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Lenoch? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.