Co je to?
Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je to Synagoga? Význam slova

Co znamená termín Synagoga? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.


Co je to Synagoga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Synagoga) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Synagoga patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: definice, terminus technicus, synonymum, slovo, wiki, co to je, Náboženství, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, pojem, terminologie, co znamená


Pojem Synagoga je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synagoga? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Židovská synagoga

Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay
Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Synagoga ve Wikislovníku

Najít výraz Synagoga ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Synagoga na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synagoga ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Synagoga ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Synagoga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Synagoga například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Synagoga? resp. co znamená výraz Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Miloš Kopecký? Znáte a víte kdo je Geodet? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Synagoga hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.