Co je to?
Definice výrazu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je Synagoga?

Co znamená pojem, definice termínu Synagoga?

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.


Co je to Synagoga? Význam slova, termín, Definice výrazu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Synagoga můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Synagoga je v sekci náboženství

Klíčová slova: lexikon, náboženství, Synagoga, wiki, co je to Synagoga?, význam, přesný výraz, heslo, názvosloví, význam slova, popis, význam pojmu, co znamená, terminologie, synonymum, definice, formulace, přesný význam


Pojem Synagoga je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synagoga? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Židovská synagoga

Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay
Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Synagoga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synagoga ve Wikimedia Commons

Hledat termín Synagoga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Synagoga na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synagoga ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Synagoga ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Synagoga například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co je to Synagoga? resp. jaká je definice termínu Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Boris Hybner? Znáte a víte kdo je Cucák? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Synagoga hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kněz, kříž, synagoga, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.