Co je to?
Výraz, termín, definice slova Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je to Synagoga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Synagoga?

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.


Co je to Synagoga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Synagoga můžete sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Synagoga je v kategorii náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, náboženství, definice, přesný výraz, slovník, wiki, formulace, význam pojmu, co je to Synagoga?, synonymum, informace, co to je, náboženství, co znamená


Pojem Synagoga je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Synagoga? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Židovská synagoga

Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay
Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Synagoga na Youtube

Zkusit najít termín Synagoga ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Synagoga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Synagoga ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Synagoga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synagoga ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Synagoga například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Synagoga? resp. co vlastně znamená slovo Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Spratek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.