Co je to?
Odborný výraz, definice slova Synagoga. Co znamená pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je Synagoga? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Synagoga

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.


Co je to Synagoga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Synagoga. Co znamená pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Synagoga doporučujeme sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Synagoga se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, co to je, wiki, Synagoga, vysvětlení, názvosloví, význam slova, přesný výraz, popis, synonymum, terminus technicus, heslo, co znamená, náboženství, informace


Pojem Synagoga je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Synagoga?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Židovská synagoga

Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay
Židovská synagoga v americkém Portlandu. Autor: DyeAnnaBee, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Synagoga na Youtube

Zkusit najít termín Synagoga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Synagoga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synagoga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Synagoga na Google.cz

Vyhledat heslo Synagoga ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Synagoga například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Synagoga? resp. co je to Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Žaneta Peřinová? Znáte a víte kdo je Fakan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.