Co je to?
Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Valuta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Valuta?

Valuta je pojem označující zahraniční měnu v hotovosti (bankovky nebo mince). Opakem valuty je deviza, tj. bezhotovostní forma zahraniční měny.


Co je to Valuta? Význam slova, termín, Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Valuta? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Valuta se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, slovník, terminus technicus, informace, popis, pojem, wiki, význam slova, co to je, co znamená, co je to Valuta?, Bankovnictví, názvosloví, význam, Valuta


Pojem Valuta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Valuta?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti - ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Valuta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Valuta na Google.cz

Zkusit najít termín Valuta ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Valuta ve Wikislovníku

Najít termín Valuta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valuta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Valuta například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Valuta? resp. co to je Valuta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valuta, odpověď na dotaz co je to Valuta?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Doktorand? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.