Co je to?
Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Valuta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Valuta?

Valuta je pojem označující zahraniční měnu v hotovosti (bankovky nebo mince). Opakem valuty je deviza, tj. bezhotovostní forma zahraniční měny.


Co je to Valuta? Význam slova, termín, Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Valuta? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Valuta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: co to je, Bankovnictví, přesný výraz, odborné názvosloví, Valuta, Bankovnictví, popis, význam, pojem, synonymum, terminologie, odborný výraz, heslo, význam pojmu, slovo, definice pojmu, terminus technicus, definice


Pojem Valuta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Valuta píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti - ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Valuta ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Valuta na Google.cz

Vyhledat pojem Valuta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Valuta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Valuta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Valuta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Valuta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Valuta? resp. co znamená výraz Valuta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valuta, odpověď na dotaz co je to Valuta?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Valuta hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.