Co je to?
Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Valuta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Valuta?

Valuta je označení pro cizí měnu uplatněnou v hotovosti. To znamená bankovky nebo mince v cizí měně. Jde o pojem pocházející z italštiny, ze slova valere, platit. Valuty jsou uváděny v kurzovních lístcích, kde lze zjistit, jaký je poměr mezi domácí měnou valutou. Hodnota valuty při prodeji a nákupu se může lišit. S valutou se obchoduje i ve směnárnách. Kurzy valut v bankách i směnárnách se řídí kurzem České národní banky. Ta tuto hodnotu vydává každý den a řídí se situací na trhu. Valuty mají méně výhodný kurz, hotovost vždy představuje určité riziko. Může jít například o znehodnocení nebo krádež, proto si poskytovatelé kompenzují možnou ztrátu navýšením ceny.
Valuta může znamenat nejen hotovostní peníze některého cizího státu, ale také označení pro termín splatnosti nebo splatnost. V italštině se tento pojem používá i jako překlad slova měna. Obecně se valuta využívá hlavně při cestách do zahraničí.


Co je to Valuta? Význam slova, termín, Definice výrazu Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Valuta? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Valuta je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, heslo, význam pojmu, pojem, bankovnictví, vysvětlení, co to je, wiki, terminus technicus, bankovnictví, terminologie, informace, slovo, popis, formulace, termín, význam, Valuta


Pojem Valuta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Valuta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti - ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza.

Více informací o slovu Valuta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Valuta na Google.cz

Zkusit najít termín Valuta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valuta ve Wikimedia Commons

Najít heslo Valuta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Valuta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Valuta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Valuta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Valuta? resp. co znamená Valuta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valuta, odpověď na dotaz co je to Valuta?. Víte např. kdo to je Mystik? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.