Co je to?
Výraz, termín, definice slova Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Valuta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Valuta?

Valuta je označení pro cizí měnu uplatněnou v hotovosti. To znamená bankovky nebo mince v cizí měně. Jde o pojem pocházející z italštiny, ze slova valere, platit. Valuty jsou uváděny v kurzovních lístcích, kde lze zjistit, jaký je poměr mezi domácí měnou valutou. Hodnota valuty při prodeji a nákupu se může lišit. S valutou se obchoduje i ve směnárnách. Kurzy valut v bankách i směnárnách se řídí kurzem České národní banky. Ta tuto hodnotu vydává každý den a řídí se situací na trhu. Valuty mají méně výhodný kurz, hotovost vždy představuje určité riziko. Může jít například o znehodnocení nebo krádež, proto si poskytovatelé kompenzují možnou ztrátu navýšením ceny.
Valuta může znamenat nejen hotovostní peníze některého cizího státu, ale také označení pro termín splatnosti nebo splatnost. V italštině se tento pojem používá i jako překlad slova měna. Obecně se valuta využívá hlavně při cestách do zahraničí.


Co je to Valuta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Valuta. Co znamená odborný pojem Valuta z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Valuta s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Valuta se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, význam, přesný výraz, slovo, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, význam slova, definice, termín, co to je, bankovnictví, heslo, wiki, názvosloví, terminologie


Pojem Valuta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Valuta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Valuta (italsky „to, co platí“ od valere, platit) je pojem pro peníze zahraničních měn v hotovosti - ve formě mincí nebo bankovek. Bezhotovostním protějškem valuty je tzv. deviza.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Valuta ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Valuta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Valuta ve Wikislovníku

Najít výraz Valuta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valuta ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Valuta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Valuta například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Valuta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Valuta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valuta, odpověď na dotaz co je to Valuta?. Víte např. kdo to je Petr Vydra? Znáte a víte kdo je Skeptik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.