Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afirmace. Co znamená odborný pojem Afirmace z kategorie Latina?

Co je to Afirmace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Afirmace

Afirmace je pojem pocházející z latiny, ze slova affirmo, affirmare, a znamená to něco potvrdit, ujistit se o správnosti, pravdě, přisvědčit. Jde o slova a věty, které člověk záměrně používá, stále si je opakuje. Opakování může probíhat nahlas nebo pouze v myšlenkách. Cílem afirmace je ovlivnit život takovým způsobem, aby jeho vývoj směřoval k lepšímu.
Opakováním afirmace nabývá na významu, dostává se do podvědomí člověka a stává se součástí vnitřního přesvědčení. Myšlenka se tak mění na skutečný stav. Časté použití podmiňovacího způsobu při hodnocení sebe sama se změní v přítomnost. Věta, která je podpořená pozitivním myšlením, dokáže změnit i negativní postoj nebo přesvědčení. Základem afirmace je směřování z vnitřku ven, podpora pozitivního myšlení a vlastností, vědomého směřování k dosažení cíle. Využít ji může každý jedinec řízením své mysli a nasměrováním vlastního života směrem, jaký si představuje a chce.


Co je to Afirmace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afirmace. Co znamená odborný pojem Afirmace z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Afirmace? Potom se o definici podělte s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Afirmace se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, definice pojmu, slovník, význam slova, latina, názvosloví, formulace, co je to Afirmace?, terminologie, pojem, význam pojmu, informace, přesný význam, terminus technicus, definice, odborný výraz


Pojem Afirmace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Afirmace?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Afirmace (lat. affirmo, česky tvrdit, ujišťovat) je tvrzení, že něco je pravda. Podle jiného výkladu je afirmace pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Afirmace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Afirmace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Afirmace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Afirmace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Afirmace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Afirmace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afirmace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Afirmace? resp. co označuje slovo Afirmace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afirmace, odpověď na dotaz co je to Afirmace?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Kat? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci latina Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.