Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afirmace. Co znamená pojem Afirmace z kategorie Latina?

Co je to Afirmace? Význam slova

Co znamená termín Afirmace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Afirmace je pojem pocházející z latiny, ze slova affirmo, affirmare, a znamená to něco potvrdit, ujistit se o správnosti, pravdě, přisvědčit. Jde o slova a věty, které člověk záměrně používá, stále si je opakuje. Opakování může probíhat nahlas nebo pouze v myšlenkách. Cílem afirmace je ovlivnit život takovým způsobem, aby jeho vývoj směřoval k lepšímu.
Opakováním afirmace nabývá na významu, dostává se do podvědomí člověka a stává se součástí vnitřního přesvědčení. Myšlenka se tak mění na skutečný stav. Časté použití podmiňovacího způsobu při hodnocení sebe sama se změní v přítomnost. Věta, která je podpořená pozitivním myšlením, dokáže změnit i negativní postoj nebo přesvědčení. Základem afirmace je směřování z vnitřku ven, podpora pozitivního myšlení a vlastností, vědomého směřování k dosažení cíle. Využít ji může každý jedinec řízením své mysli a nasměrováním vlastního života směrem, jaký si představuje a chce.


Co je to Afirmace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afirmace. Co znamená pojem Afirmace z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Afirmace? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Afirmace je v kategorii latina

Klíčová slova: slovník, význam, informace, terminus technicus, názvosloví, co znamená, definice, formulace, lexikon, latina, heslo, terminologie, definice pojmu, wiki, přesný význam, latina, Afirmace, termín


Pojem Afirmace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Afirmace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Afirmace (lat. affirmo, česky tvrdit, ujišťovat) je tvrzení, že něco je pravda. Podle jiného výkladu je afirmace pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi Afirmace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afirmace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Afirmace na Youtube

Najít heslo Afirmace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Afirmace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Afirmace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Afirmace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Afirmace? resp. jaká je definice slova Afirmace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afirmace, odpověď na dotaz co je to Afirmace?. Víte např. kdo to je Martin Heidegger? Znáte a víte kdo je Magor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.