Co je to?
Odborný výraz, definice slova Afirmace. Co znamená pojem Afirmace z kategorie Latina?

Co je to Afirmace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Afirmace

Afirmace je pojem pocházející z latiny, ze slova affirmo, affirmare, a znamená to něco potvrdit, ujistit se o správnosti, pravdě, přisvědčit. Jde o slova a věty, které člověk záměrně používá, stále si je opakuje. Opakování může probíhat nahlas nebo pouze v myšlenkách. Cílem afirmace je ovlivnit život takovým způsobem, aby jeho vývoj směřoval k lepšímu.
Opakováním afirmace nabývá na významu, dostává se do podvědomí člověka a stává se součástí vnitřního přesvědčení. Myšlenka se tak mění na skutečný stav. Časté použití podmiňovacího způsobu při hodnocení sebe sama se změní v přítomnost. Věta, která je podpořená pozitivním myšlením, dokáže změnit i negativní postoj nebo přesvědčení. Základem afirmace je směřování z vnitřku ven, podpora pozitivního myšlení a vlastností, vědomého směřování k dosažení cíle. Využít ji může každý jedinec řízením své mysli a nasměrováním vlastního života směrem, jaký si představuje a chce.


Co je to Afirmace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Afirmace. Co znamená pojem Afirmace z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Afirmace sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Afirmace patří do sekce Latina

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, slovo, formulace, co to je, Latina, odborné názvosloví, heslo, popis, wiki, význam pojmu, přesný význam, termín, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, definice, význam


Pojem Afirmace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Afirmace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Afirmace (lat. affirmo, česky tvrdit, ujišťovat) je tvrzení, že něco je pravda. Podle jiného výkladu je afirmace pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Afirmace ve Wikislovníku

Hledat termín Afirmace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Afirmace ve Wikizdrojích

Najít výraz Afirmace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Afirmace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Afirmace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afirmace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Afirmace? resp. co znamená slovo Afirmace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afirmace, odpověď na dotaz co je to Afirmace?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Vdovec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Afirmace v jiné sekci než Latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.