Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je to Dělitel? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dělitel?

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.


Co je to Dělitel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dělitel patří do sekce Matematika

Klíčová slova: formulace, význam, co je to Dělitel?, přesný význam, Matematika, co znamená, slovo, synonymum, informace, význam pojmu, co to je, wiki, lexikon, názvosloví, terminus technicus, slovník, význam slova, pojem


Pojem Dělitel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dělitel?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Pro více informací o heslu Dělitel zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Dělitel ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Dělitel ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dělitel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dělitel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dělitel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Dělitel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělitel například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dělitel? resp. co znamená výraz Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Bořek Slezáček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.