Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je to Dělitel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dělitel?

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.


Co je to Dělitel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dělitel doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dělitel se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: informace, definice pojmu, definice, význam pojmu, pojem, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, heslo, popis, terminus technicus, co to je, slovo, terminologie, lexikon, odborný výraz, Matematika, co znamená


Pojem Dělitel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dělitel píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Dělitel ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dělitel ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Dělitel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Dělitel na Google.cz

Najít termín Dělitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Dělitel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělitel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dělitel? resp. jaký je význam slova Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Bořek Slezáček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Dělitel hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.