Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dělitel. Co znamená odborný pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je to Dělitel? Význam slova

Co znamená termín Dělitel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.


Co je to Dělitel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dělitel. Co znamená odborný pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dělitel doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dělitel se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: matematika, heslo, slovník, význam pojmu, význam, pojem, co znamená, wiki, formulace, popis, lexikon, terminologie, co je to Dělitel?, definice, vysvětlení, matematika, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Dělitel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dělitel? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Další informační zdroje o slovu Dělitel

Hledat pojem Dělitel ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dělitel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dělitel ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dělitel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Dělitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dělitel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělitel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Dělitel? resp. co to je Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Kaskadér? Znáte a víte kdo je Úřední osoba? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.