Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dělitel. Co znamená odborný pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je to Dělitel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dělitel

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.


Co je to Dělitel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dělitel. Co znamená odborný pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Dělitel patří do kategorie matematika

Klíčová slova: co je to Dělitel?, heslo, Dělitel, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, pojem, slovo, termín, názvosloví, popis, definice pojmu, matematika, formulace, matematika, slovník, co to je, lexikon


Pojem Dělitel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dělitel?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dělitel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Dělitel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dělitel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dělitel na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dělitel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dělitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělitel například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Dělitel? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier mladší? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.