Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je Dělitel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dělitel?

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.


Co je to Dělitel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dělitel s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Dělitel se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, terminologie, lexikon, wiki, terminus technicus, slovník, pojem, co je to Dělitel?, heslo, co znamená, názvosloví, definice pojmu, slovo, definice, matematika, přesný význam, popis


Pojem Dělitel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dělitel dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Dělitel ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dělitel na Youtube

Zkusit najít frázi Dělitel na Google.cz

Zkusit najít výraz Dělitel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dělitel ve Wikislovníku

Zkusit najít Dělitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělitel například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dělitel? resp. jaká je definice slova Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Tomáš Drahoňovský? Znáte a víte kdo je Štěpán Malát? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.