Co je to?
Odborný výraz, definice slova NVIDIA. Co znamená pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Co je to NVIDIA? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu NVIDIA

NVIDIA je jméno americké společnosti, zaměřené na výrobu hardware pro počítače. K jejím specialitám patří především procesory a grafické čipy, patří také k nejvýznamnějším a největším výrobcům grafických karet a vede na trhu zpracovávání obrazů v prostředí virtuální reality.
NVIDIA nabízí také integrované obvody a další výrobky nejen pro základní desky počítačů, ale i pro herní konzole. Sídlem společnosti je již od roku založení (1993) Kalifornie.


Co je to NVIDIA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova NVIDIA. Co znamená pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu NVIDIA? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem NVIDIA patří do sekce Hardware

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, lexikon, synonymum, co znamená, informace, heslo, wiki, Hardware, termín, význam, NVIDIA, význam slova, Hardware, názvosloví, přesný výraz, co je to NVIDIA?, odborný výraz


Pojem NVIDIA je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín NVIDIA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

NVIDIA (někdy též nVidia) je americká společnost specializující se na výrobu grafických procesorů, osobních počítačů a handheldů. Společnost sídlí ve městě Santa Clara v Silicon Valley státu Kalifornie. Jde o hlavního dodavatele integrovaných obvodů používaných do čipsetů základních desek, grafických procesorů (GPU), a herních konzolí. Název NVIDIA pochází ze španělského envidia, což znamená závist.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NVIDIA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NVIDIA ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo NVIDIA ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo NVIDIA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz NVIDIA ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo NVIDIA ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo NVIDIA například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova NVIDIA? resp. jaká je definice termínu NVIDIA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NVIDIA, odpověď na dotaz co je to NVIDIA?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Kat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.