Co je to?
Výraz, termín, definice slova NVIDIA. Co znamená odborný pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Co je to NVIDIA? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu NVIDIA?

NVIDIA je jméno americké společnosti, zaměřené na výrobu hardware pro počítače. K jejím specialitám patří především procesory a grafické čipy, patří také k nejvýznamnějším a největším výrobcům grafických karet a vede na trhu zpracovávání obrazů v prostředí virtuální reality.
NVIDIA nabízí také integrované obvody a další výrobky nejen pro základní desky počítačů, ale i pro herní konzole. Sídlem společnosti je již od roku založení (1993) Kalifornie.


Co je to NVIDIA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NVIDIA. Co znamená odborný pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem NVIDIA je v sekci hardware

Klíčová slova: termín, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, co to je, hardware, terminus technicus, NVIDIA, definice, slovo, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, význam, heslo, terminologie, lexikon


Pojem NVIDIA je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu NVIDIA píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

NVIDIA (někdy též nVidia) je americká společnost specializující se na výrobu grafických procesorů, osobních počítačů a handheldů. Společnost sídlí ve městě Santa Clara v Silicon Valley státu Kalifornie. Jde o hlavního dodavatele integrovaných obvodů používaných do čipsetů základních desek, grafických procesorů (GPU), a herních konzolí. Název NVIDIA pochází ze španělského envidia, což znamená závist.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi NVIDIA ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NVIDIA ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NVIDIA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo NVIDIA na Google.cz

Hledat výraz NVIDIA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín NVIDIA ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo NVIDIA například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova NVIDIA? resp. co znamená slovo NVIDIA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NVIDIA, odpověď na dotaz co je to NVIDIA?. Víte např. kdo to je Simona Stašová? Znáte a víte kdo je Věra Galatíková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.