Co je to?
Odborný výraz, definice slova NVIDIA. Co znamená pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Co je to NVIDIA? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova NVIDIA

NVIDIA je jméno americké společnosti, zaměřené na výrobu hardware pro počítače. K jejím specialitám patří především procesory a grafické čipy, patří také k nejvýznamnějším a největším výrobcům grafických karet a vede na trhu zpracovávání obrazů v prostředí virtuální reality.
NVIDIA nabízí také integrované obvody a další výrobky nejen pro základní desky počítačů, ale i pro herní konzole. Sídlem společnosti je již od roku založení (1993) Kalifornie.


Co je to NVIDIA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova NVIDIA. Co znamená pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova NVIDIA sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem NVIDIA patří do sekce Hardware

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, Hardware, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, co je to NVIDIA?, terminus technicus, přesný výraz, definice, co to je, wiki, slovník, popis, význam pojmu, přesný význam, heslo


Pojem NVIDIA je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NVIDIA? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

NVIDIA (někdy též nVidia) je americká společnost specializující se na výrobu grafických procesorů, osobních počítačů a handheldů. Společnost sídlí ve městě Santa Clara v Silicon Valley státu Kalifornie. Jde o hlavního dodavatele integrovaných obvodů používaných do čipsetů základních desek, grafických procesorů (GPU), a herních konzolí. Název NVIDIA pochází ze španělského envidia, což znamená závist.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz NVIDIA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NVIDIA ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo NVIDIA ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem NVIDIA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín NVIDIA ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz NVIDIA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo NVIDIA například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova NVIDIA? resp. jaký je význam slova NVIDIA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NVIDIA, odpověď na dotaz co je to NVIDIA?. Víte např. kdo to je Skopčák? Znáte a víte kdo je Páže? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín NVIDIA hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.