Co je to?
Výraz, termín, definice slova NVIDIA. Co znamená odborný pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Co je to NVIDIA? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu NVIDIA?

NVIDIA je jméno americké společnosti, zaměřené na výrobu hardware pro počítače. K jejím specialitám patří především procesory a grafické čipy, patří také k nejvýznamnějším a největším výrobcům grafických karet a vede na trhu zpracovávání obrazů v prostředí virtuální reality.
NVIDIA nabízí také integrované obvody a další výrobky nejen pro základní desky počítačů, ale i pro herní konzole. Sídlem společnosti je již od roku založení (1993) Kalifornie.


Co je to NVIDIA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NVIDIA. Co znamená odborný pojem NVIDIA z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu NVIDIA s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo NVIDIA se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, hardware, popis, terminologie, co to je, lexikon, informace, co je to NVIDIA?, definice, odborný výraz, hardware, pojem, slovo, NVIDIA, slovník, terminus technicus, vysvětlení


Pojem NVIDIA je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu NVIDIA?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

NVIDIA (někdy též nVidia) je americká společnost specializující se na výrobu grafických procesorů, osobních počítačů a handheldů. Společnost sídlí ve městě Santa Clara v Silicon Valley státu Kalifornie. Jde o hlavního dodavatele integrovaných obvodů používaných do čipsetů základních desek, grafických procesorů (GPU), a herních konzolí. Název NVIDIA pochází ze španělského envidia, což znamená závist.

Zkuste zjistit více informací o slovu NVIDIA v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NVIDIA ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo NVIDIA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín NVIDIA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo NVIDIA ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem NVIDIA na Youtube

Vyhledat výraz NVIDIA ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NVIDIA například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je NVIDIA? resp. co je to NVIDIA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NVIDIA, odpověď na dotaz co je to NVIDIA?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Anna Kellnerová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.