Co je to?
Definice výrazu, termínu Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je Autobiografie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Autobiografie

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Autobiografie je v kategorii literatura

Klíčová slova: Autobiografie, termín, heslo, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, co znamená, informace, odborné názvosloví, popis, co to je, význam, terminologie, literatura, slovník, názvosloví, literatura, slovo


Pojem Autobiografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Autobiografie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Zkuste zjistit více informací o slovu Autobiografie v následujících zdrojích

Hledat slovo Autobiografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Autobiografie na Google.cz

Najít výraz Autobiografie na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Autobiografie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Autobiografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Autobiografie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Autobiografie? resp. co znamená Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Jiří Suchý? Znáte a víte kdo je Pavla Svrčinová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Autobiografie i v jiné sekci než je kategorie literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.