Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je to Autobiografie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Autobiografie?

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Autobiografie s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autobiografie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, slovo, Literatura, terminus technicus, přesný výraz, definice, vysvětlení, formulace, co znamená, synonymum, Autobiografie, definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, heslo, význam pojmu, wiki


Pojem Autobiografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Autobiografie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autobiografie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Autobiografie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Autobiografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Autobiografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Autobiografie ve Wikizdrojích

Hledat termín Autobiografie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Autobiografie? resp. co vlastně znamená slovo Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Primátor? Znáte a víte kdo je Feťák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.