Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je to Autobiografie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autobiografie?

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Autobiografie sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autobiografie patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co je to Autobiografie?, slovník, Literatura, synonymum, terminologie, názvosloví, co to je, Autobiografie, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, vysvětlení, wiki, definice, lexikon, přesný význam, termín


Pojem Autobiografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Autobiografie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Další zdroje informací o slovu Autobiografie

Hledat pojem Autobiografie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Autobiografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Autobiografie na Youtube

Zkusit najít pojem Autobiografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Autobiografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Autobiografie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Autobiografie? resp. co znamená slovo Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Marie Rottrová? Znáte a víte kdo je Feťák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.