Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autobiografie. Co znamená pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je Autobiografie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Autobiografie?

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autobiografie. Co znamená pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Autobiografie s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Autobiografie se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, význam, co znamená, synonymum, formulace, popis, vysvětlení, informace, význam slova, přesný výraz, definice, termín, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, pojem, definice pojmu, slovník


Pojem Autobiografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Autobiografie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Jiné informační zdroje o pojmu Autobiografie

Zkusit najít termín Autobiografie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autobiografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Autobiografie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autobiografie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Autobiografie ve Wikizdrojích

Najít termín Autobiografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Autobiografie? resp. jaký je význam pojmu Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Ganéša? Znáte a víte kdo je Jaromír Mayer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Autobiografie i v jiné kategorii než v literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.