Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je to Autobiografie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autobiografie?

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Autobiografie můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autobiografie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, význam, termín, přesný výraz, význam slova, slovník, popis, wiki, lexikon, slovo, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, Literatura, vysvětlení, pojem, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Autobiografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Autobiografie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Další informační zdroje o slovu Autobiografie

Vyhledat pojem Autobiografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Autobiografie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autobiografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Autobiografie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Autobiografie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Autobiografie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Autobiografie? resp. co to je Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Textař? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.