Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Co je to Autobiografie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Autobiografie

Autobiografie je slovo složené ze tří řeckých slov – vlastní, život a psát. Jde tedy o druh literárního žánru, ve kterém autor líčí svůj život nebo některé epizody z vlastního života. Forma vypravování z vlastního života je známá již několik století.
Od biografie se liší tím, že autobiografie je založena na vlastních vzpomínkách autora, kdežto vědecky zpracovaný životopis vychází z nejrůznějších dokumentů a ověřených zdrojů.


Co je to Autobiografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autobiografie. Co znamená odborný pojem Autobiografie z kategorie Literatura?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Autobiografie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Autobiografie je v sekci literatura

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, slovo, literatura, slovník, význam pojmu, popis, co znamená, co je to Autobiografie?, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, lexikon, literatura


Pojem Autobiografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Autobiografie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autobiografie (z řeckého auton „vlastní“, bios „život“ a graphein „psát“) je epický literární žánr spočívající v autorově vylíčení vlastního života, popřípadě některých jeho úseků. Termín pochází z pozdního 18. století, ale forma je mnohem starší. Zatímco životopisci se obvykle opírají o širokou sbírku dokumentů a hledisek, autobiografie může být založena pouze na vlastní paměti pisatele.

Více informací o slovu Autobiografie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Autobiografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autobiografie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Autobiografie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Autobiografie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Autobiografie ve Wikizdrojích

Najít termín Autobiografie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autobiografie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Autobiografie? resp. co přesně znamená slovo Autobiografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autobiografie, odpověď na dotaz co je to Autobiografie?. Víte např. kdo to je Sommelier? Znáte a víte kdo je Victor Capesius? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.