Co je to?
Definice odborného termínu, slova Člunek. Co znamená pojem Člunek z kategorie Nástroje?

Co je to Člunek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Člunek?

Člunek je nástroj, který používají tkalci především při ručním tkaní. Má tvar menšího člunu, proto se tento název používá i nadále u součástí tkacích nebo šicích strojů tam, kde má součástka stejnou nebo podobnou funkci a tvar. Pomocí člunku se útek provléká osnovou. Většinou to byl plochý a delší kousek dřeva, popřípadě kosti. Na něm byl navinutý útek a ten se mezi lichými a sudými vlákny osnovy provlékl.
Pokud šlo o součást tkalcovského stavu, byl člunek špičatý na koncích a v něm byla umístěna cívka s útkem. Létající člunek měl na stranách kovové kužely a pracovalo se s ním přes pákový mechanizmus. Mechanické tkací stroje mohly mít i více člunků. U šicích strojů byly člunky nahrazeny chapačem.


Co je to Člunek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Člunek. Co znamená pojem Člunek z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Člunek sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Člunek patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovo, co znamená, slovník, Nástroje, popis, heslo, wiki, termín, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, co to je, názvosloví, lexikon, terminologie, co je to Člunek?


Pojem Člunek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Člunek ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Člunek ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Člunek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Člunek ve Wikislovníku

Najít slovo Člunek na Google.cz

Hledat termín Člunek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Člunek například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Člunek? resp. co znamená Člunek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Člunek, odpověď na dotaz co je to Člunek?. Víte např. kdo to je Jan Neruda? Znáte a víte kdo je Tomáš Plekanec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Člunek hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.